Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis

Karbauskis papasakojo, kada skiepysis nuo koronaviruso

(atnaujinta 13:59 2021.03.23)
Anksčiau europarlamentarė Rasa Juknevičienė pareiškė, kad LVŽS lyderis turėtų antradienį pasiskiepyti "AstraZeneca" preparatu 

VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis pranešė, kad skiepysis tada, kai šalyje prasidės masinė vakcinacija, nes neturi jokių privilegijų.

Papasakoti apie savo planus skiepytis partijos lyderį paskatino neseniai paskelbtas europarlamentarės Rasos Juknevičienės pareiškimas, kuriame ji teigė, kad "šešėlinis" premjeras bus skiepijamas antradienį. Be to, pasak Juknevičienės, LVŽS vadovo vakcinacija preparatu "AstraZeneca" yra svarbiau nei Lietuvos ministrės pirmininkės skiepijimas, nes dauguma "antivakserių" yra būtent "valstiečių" rinkėjai.

"Ponia Juknevičienė savo Facebook paskyroje, matomai,  norėjo pasakyti, kad ir aš, kaip Šešėlinis Ministras Pirmininkas turėčiau pasiskiepyti "AstraZeneca" vakcina, bet kažkodėl užrašė, jog aš tą darysiu jau šiandien. Paskui ponią Juknevičienę "užnešė" dar labiau ir ji, konservatoriams būdingu stiliumi, ėmė įžeidinėti LVŽS rinkėjus, neva jų tarpe daugiausia "antivakserių" ir skiepijimosi skeptikų. Sunku suprasti, kaip Juknevičienė tai nustatė, nebent vaikščiojo gatvėmis ir klausinėjo nepasiskiepijusių, ar jie ne LVŽS rinkėjai", — rašo Karbauskis savo paskyroje Facebook.

Buvęs premjeras pažymėjo, jog dabartinė valdžia daro viską, kad žmonės abejotų skiepijimosi nauda ir proceso skaidrumu, prie to prisideda ir pati Juknevičienė savo įrašais.

"Visa betvarkė su vakcinavimu, nepasitikėjimas skiepijimosi skaidrumu ar konkretaus gamintojo skiepų kokybe yra jūsų kolegų tragiškos kompetencijos ir negebėjimo valdyti procesus rezultatas. <...> Parašiusi, jog aš šiandien turėčiau skiepytis, Jūs siunčiate visuomenei žinutę, jog žmogus, kuriam pagal amžių ir pareigas tai nepriklauso, bus paskiepytas", — teigia Karbauskis.

"Kad nebūtų daugiau bereikalingų interpretacijų, pranešu, kad skiepysiuosi tada, kada bus pradėta masinė vakcinacija, nes jokių privilegijų neturiu ir kaip tipiškas konservatorius negalėčiau pasielgti. Belieka viltis, jog masinės vakcinacijos pradžia neužtruks ir netaps visiškai nevaldomu procesu, nors naujosios valdžios pastangos veda į tai", — parašė LVŽS lyderis.

Jis taip pat paragino konservatorius įveikti savo neapykantą tautinėms bendruomenėms ir pilnavertiškai skleisti informaciją apie skiepus jų kalbomis. 

"Nereikia būti orakulu, kad pažiūrėjus į didžiausią užsikrėtusių COVID-19 skaičių turinčių savivaldybių žemėlapį, pastebėtum, jog blogiausia situacija yra tose savivaldybėse, kuriose gyvena didžioji dalis tautinių mažumų atstovų", — parašė jis.

Sprendimas skiepyti Lietuvos valdžios atstovus "AstraZeneca" buvo priimtas siekiant "padidinti pasitikėjimą" vakcina. Pirmadienį šia vakcina buvo paskiepytas prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. 

Antradienį planuojama paskiepyti apie pusę Vyriausybės narių ir per 30 parlamentarų. Politikai dar bus skiepijami trečiadienį ir ketvirtadienį.

Kovo 18 dieną Europos vaistų agentūra (EVA), įvertinusi duomenis apie galimas tromboembolines komplikacijas pasiskiepijusiems "AstraZeneca", paskelbė, kad vakcina yra veiksminga ir saugi nuo koronaviruso. Ryšio tarp komplikacijų ir preparato kokybės nenustatyta.

Tegai:
AstraZeneca, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Ramūnas Karbauskis
Temos:
Kaip skiepijasi politikai ir žvaigždės Lietuvoje ir pasaulyje (25)
Dar šia tema
Karbauskis pasipiktino kylančiomis švietimo kainomis
Maldeikienė apkaltino Karbauskį priekabiavimu prie Raskevičiaus
Seimo valdyba aptarė prieš Raskevičių surinktus parašus
Karbauskis nerimauja, kad netrukus tradicinės šeimos gynimas taps nusikaltimu
"Šnabždesių galvoje negirdžiu": Čmilytė-Nielsen papasakojo apie savijautą po skiepo
Lietuvos ambasados JAV pastatas

Paaiškėjo, kas gali vadovauti Lietuvos ambasadai JAV

(atnaujinta 14:27 2021.04.12)
Ambasadoriaus Vašingtone Lietuva neturi nuo praėjusios vasaros pabaigos. Kandidatą turi patvirtinti Seimas

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Lietuvos ambasadore Jungtinėse Amerikos Valstijose siūloma skirti  Audrą Plepytę, Vokietijoje – Ramūną Misiulį. Apie tai rašoma Seimo interneto svetainėje paskelbtuose dokumentuose.

Plepytė naujas pareigas turėtų pradėti eiti nuo gegužės 18 dienos, Misiulis — nuo gegužės 10 dienos, rodo Vyriausybės nutarimų projektai.

Taip pat siūloma Andrių Namavičių skirti Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi prie Europos Tarybos, o Rytį Paulauską — ambasadoriumi Jungtinėse Tautose.

Ambasadoriaus Vašingtone Lietuva neturi nuo praėjusios vasaros pabaigos, Vokietijoje — nuo pernai spalio.

Amerikos prekybos rūmai Lietuvoje paprašė Lietuvos vadovo užtikrinti ilgalaikės Lietuvos ir JAV partnerystės tęstinumą sausio pabaigoje, tačiau derybų procesas užtruko.

Dar šia tema
Nausėda paragino savivaldybes spartinti senjorų vakcinaciją
VRK skyrė pirmojo pusmečio finansavimą partijoms
Radviliškyje vyksta mero rinkimai — iš anksto balsavo 10,53 procento rinkėjų
Balsavimas

Radviliškyje vyksta mero rinkimai anksto balsavo 10,53 procento rinkėjų

(atnaujinta 12:09 2021.04.12)
Balandžio 11-ąją — pagrindinę rinkimų dieną — Radviliškio savivaldybės gyventojai galės balsuoti 28-iose rinkimų apylinkėse

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Per keturias išankstinio balsavimo dienas Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario-mero rinkimuose balsavo 3 251 rinkėjas arba 10,53 procento nuo visų į šios savivaldybės rinkėjų sąrašus įrašytų asmenų, praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

VRK duomenimis, 1 042 rinkėjai pasinaudojo balsavimo iš anksto teise Radviliškio miesto kultūros centre balandžio 7-8 dienomis.

"Balandžio 7-9 dienomis buvo organizuojamas balsavimas specialiuose punktuose. Jo metu rinkimų komisijų nariai važiavo į sveikatos priežiūros įstaigas, globos namus, įkalinimo įstaigas, kuriose yra šios savivaldybės rinkėjų, ir sudarė jiems galimybę išreikšti savo politinę valią renkant Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narį — merą. Specialiuose punktuose iš viso balsavo 68 rinkėjai", — rašoma pranešime.

Balandžio 9-10 dienomis buvo organizuojamas balsavimas namuose. Šiomis dienomis balsavo neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys ar juos prižiūrintys asmenys, dėl ligos laikinai nedarbingi žmonės, sulaukę 70 metų ir vyresni asmenys bei rinkėjai, esantys saviizoliacijoje dėl COVID-19 ir pateikę prašymus balsuoti namuose. Balsavimo namuose galimybe pasinaudojo 2 141 Radviliškio rajono savivaldybės gyventojas.

Balandžio 11-ąją — pagrindinę rinkimų dieną — Radviliškio savivaldybės gyventojai galės balsuoti 28-iose rinkimų apylinkėse.

Iš viso Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario-mero rinkimuose balsavimo teisę turi 30 858 rinkėjai.

Tegai:
Vyriausioji rinkimų komisija, rinkimai, Radviliškio rajonas

Nufulmuota, kaip Rusijos naikintuvas perėmė JAV žvalgybinį lėktuvą

(atnaujinta 12:40 2021.04.12)
Krašto apsaugos kontrolės centras pranešė apie objekto, artėjančio prie Rusijos Federacijos sienos, aptikimą, po to į orą buvo pakeltas MiG-31

Rusijos gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame rusų naikintuvas MiG-31 palydi amerikiečių žvalgybinį lėktuvą RC-135 virš Ramiojo vandenyno vandenų.

Vaizdo įrašas nufilmuotas iš piloto kabinos. Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip MiG-31 vejasi amerikiečių žvalgybinį lėktuvą.

Anksčiau Krašto apsaugos kontrolės centras pranešė aptikęs oro taikinį, artėjantį prie Rusijos sienos. Jo perėmimui buvo pakeltas naikintuvas MiG-31.

Po to, kai JAV strateginis orlaivis apsisuko, MiG-31 įgula grįžo į aerodromą. MiG-31 skrydis vyko pagal tarptautines taisykles, pabrėžė Gynybos ministerija. RC-135 nepažeidė valstybės sienos.

Aktyvumas oro erdvėje šalia Rusijos sienų nuolat auga. Taigi per 2020 metus Radiotechninių kariuomenės padalinių specialistai aptiko 40 proc. daugiau užsienio žvalgybinių lėktuvų nei metais anksčiau. Iš viso praėjusiais metais Radiotechninių kariuomenės padalinių specialistai aptiko ir palydėjo daugiau nei du milijonus oro objektų.

Tegai:
Rusijos gynybos ministerija, Rusija, JAV, naikintuvai, lėktuvai