Televizijos kanalas Russia Today. Archyvinė nuotrauka

Didžiojoje Britanijoje užblokuotos visos "Russia Today" sąskaitos

44
(atnaujinta 14:43 2016.10.18)
Anglų kalba transliuojančios Rusijos televizijos "Russia Today" (RT) visos sąskaitos Didžiojoje Britanijoje buvo užblokuotos.

VILNIUS, spal 17 — Sputnik. Vyriausioji Tarptautinės naujienų agentūros "Russia Today" ir televizijos kanalo RT redaktorė Margarita Simonian asmeninėje Twitter paskyroje pranešė, kad visos RT sąskaitos Didžiojoje Britanijoje buvo užblokuotos.

"Uždarė mūsų sąskaitas Britanijoje. Visas sąskaitas. Tegyvuoja žodžio laisvė!" — pakomentavo redaktorė.

​Ji pažymėjo, jog bankas oficialiai paskelbė, kad sprendimas užblokuoti visas televizijos sąskaitas yra galutinis ir "nebus persvarstytas".

Britanijos bankas "NatWest" neįvardijo konkrečių sąskaitų blokavimo priežasčių.

"Mes neseniai atlikome jūsų bankinių operacijų mūsų banke tyrimą ir nusprendėme, kad daugiau nebeteiksime šių paslaugų. Jums reikia pasirinkti kitą būdą vykdyti bankines operacijas, ne per kompaniją Royal Bank of Scotland narę", — rašoma laiške, adresuotame RT.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova Facebook parašė, kad RT sąskaitų blokavimas rodo, kad Londonas paliko  Europos Sąjungoje visus įsipareigojimus dėl žodžio laisvės.

"Atrodo, kad paliekant ES, Londonas paliko Europoje visus savo įsipareigojimus dėl žodžio laisvės. Kaip sakoma, į naują gyvenimą be žalingų įpročių", — parašė Zacharova.

Spalio 10 dieną Europos Parlamento Užsienio reikalų (AFET) komitetas patvirtino rezoliucijos projektą, pavadintą "ES šalių strateginis bendradarbiavimas kaip atoveiksmis trečiųjų šalių propagandai", kuriame teigiama, kad Rusija vykdo informacinį karą prieš ES.

Dokumente, kurį galima rasti Europos Parlamento interneto svetainėje, rašoma, kad Rusija "agresyviai naudoja platų įrankių ir priemonių spektrą, pavyzdžiui, specialius fondus ("Russkiy mir"), daugiakalbius televizijos kanalus ("Russia Today", RIA Novosti), naujienų agentūrą ("Sputnik"), socialinius ir religinius susivienijimus (įskaitant Stačiatikių bažnyčią), socialinę žiniasklaidą ir internetinius trolius, puolančius Vakarų vertybes, skaldančius Europą, užtikrinančius vidaus paramą ir sudarančius įspūdį, kad Rytų partnerystės šalys nepakankamai išsivysčiusios".

44
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)
Dar šia tema
Timati už "propagandą" uždrausta koncertuoti Lietuvoje
Rusijos ambasadorius: kokybiška informacija Baltijos šalyse slopinama
Operacija

Kaliningrado srityje gydytojai laiku neoperavo paciento ir suklastojo dokumentus

(atnaujinta 22:53 2021.02.28)
Kaliningrado srities regioninėje ligoninėje mirusio vyro giminaičiai dvejus su puse metų siekė, kad būtų pradėta baudžiamoji byla prieš gydytojus

Mirusiojo artimieji mano, kad Černiachovsko centrinėje regioninėje ligoninėje jų giminaitis buvo gydomas ne nuo tų ligų, o jo būklei pablogėjus, jis reanimuotas su pažeidimais. Pasak šeimos advokato, gydytojai laiku neoperavo paciento ir suklastojo dokumentus, rašoma RIA Novosti autoriaus Sviatoslavo Petrovo medžiagoje.

Dvigubas insultas

2012 metų rugpjūtį 56 metų Jevgenijus Ivanovas patyrė insultą. Taip pat jam buvo diagnozuota išeminė širdies liga, kardiosklerozė, 3 laipsnio hipertenzija ir virpamoji aritmija. Jam suteiktas laikinas neįgalumas. Jis buvo gydomas Černiachovsko centrinėje regioninėje ligoninėje.

Евгений Иванов из Калининграда
© Фото : из личного архива семьи
Jevgenijus Ivanovas iš Kaliningrado

Tačiau po penkerių metų jis patyrė antrą insultą. Pacientas kreipėsi į Kaliningrado aukštųjų medicinos technologijų centrą. Jam buvo paskirtas gydymas vaistais nuo išeminės širdies ligos ir rekomenduota įdiegti kardiostimuliatorių. Ivanovas nedelsdamas registravosi operacijai, tačiau dėl implantų trūkumo ji du kartus buvo atidėta mėnesiui.

Laukimo laikotarpiu paciento būklė taip pablogėjo, kad Kaliningrado aukštųjų medicinos technologijų centras atsisakė atlikti operaciją ir pasiuntė į papildomą apžiūrą pagal gyvenamąją vietą.

Ivanovas buvo paguldytas į Černiachovsko centrinės regioninės ligoninės Terapijos skyrių, nes gydymo įstaigoje nėra Kardiologijos skyriaus. Priėmimo metu jam buvo nustatyta kitokia diagnozė: "lėtinė anemija". Vietiniai gydytojai paskyrė naują gydymą, o anksčiau kardiologo paskirti vaistai buvo panaikinti.

Po dviejų dienų Ivanovo būklė pablogėjo. Gydytojai artimiesiems sakė, kad nėra ko jaudintis, tačiau balandžio 4 dieną jis mirė.

"Tą dieną aš skambinau gydančiam gydytojui ir jaudinausi: jam per savaitę nebuvo atlikta krūtinės ląstos rentgeno nuotrauka, rekomenduota Kaliningrado aukštųjų medicinos technologijų centro kardiologo, — prisimena mirusiojo dukra Julija Ivanova. — Ji atsakė, kad tėvas turi vienerių metų senumo rentgeno nuotrauką, to pakanka".

Įtartini parodymai

Valentina Ivanova apie vyro mirtį buvo informuota tik po aštuonių valandų. Jai tai paaiškino "nenoru jaudinti vėlai vakare". Iš pradžių ji nusprendė, kad tai klaida, nes dieną prieš gydytojai sakė, kad vyrui viskas gerai.

Jau ligoninėje Ivanova suabejojo ​​medicinos personalo veiksmų teisingumu. Gydantis gydytojas ir 2-ojo terapijos skyriaus vedėjas atsisakė įvardyti vyro mirties priežastį (vėliau paaiškėjo, kad tai išeminė širdies liga, komplikuota ūmaus širdies nepakankamumo) ir parodyti ligoninės kortelę.

Be to, Ivanovai sukėlė nerimą tai, kad reanimatologas, kuris tariamai bandė išgelbėti Jevgenijų, "kažką įrašė į medicinos dokumentus".

"Šis gydytojas buvo su įprastais viršutiniais drabužiais. Panašu, kad jis ne budėjo ligoninėje, o buvo ką tik atvykęs", — pasakoja Valentina Ivanova.

Baudžiamoji byla

Palaidojusi vyrą, moteris pradėjo siekti tyrimo. Tyrimų komitetas kelis kartus atsisakė "dėl nusikaltimo sudėties nebuvimo". Tačiau patikrinimų rezultatai tik įtikino šeimą įtarimų teisingumu.

"Pavyzdžiui, tapo žinoma, kad reanimatologo tvarkaraštyje vienu metu buvo pažymėtas budėjimas dviejose ligoninėse: Černiachovske ir Nemane. Jos yra 50 kilometrų viena nuo kitos. Matyt, kai vyras mirė, gydytojo nebuvo vietoje, o gaivinimo priemones jis aprašė dokumentuose jau post factum", — aiškina Ivanova.

Pasak advokato Vladimiro Seredino, tyrėjai iš pradžių nesureikšmino faktų, rodančių galimą dokumentų klastojimą.

Больное сердце
© Depositphotos / stevanovicigor
Nesveika širdis

Taigi, atlikus techninę ir kriminalistinę ekspertizę paaiškėjo, kad Ivanovo gydymo stacionare kortelė buvo perdaryta ir į ją pridėta naujų lapų. Galbūt, gynėjo manymu, tai byloja apie bandymą nuslėpti neteisingus ligoninės personalo veiksmus.

"Gydytojų įrašai skyrėsi nuo teismo medicinos eksperto išvadų. Pavyzdžiui, Ivanovo stacionarioje kortelėje užfiksuota, kad reanimacijos metu jam buvo padaryta injekcija į širdį ir jungo veną, tačiau ekspertizės metu neaptikta injekcijų pėdsakų, — aiškina advokatas. — Dokumentuose taip pat nurodoma, kad pacientas buvo prijungtas prie monitoriaus prie lovos, tačiau Ivanovas nebuvo niekur perkeliamas iš palatos, o tokio prietaiso joje nebuvo".

Byla buvo iškelta tik giminaičiams asmeniškai susitikus su Kaliningrado srities tyrimų komiteto vadovo pavaduotoju. Tyrėjai įžvelgė nusikaltimo požymius pagal Rusijos baudžiamojo kodekso 238 straipsnio 2 dalį ("Saugumo reikalavimų neatitinkančių paslaugų teikimas, dėl ko mirė vienas žmogus").

Tyrimų komiteto duomenimis, ligoninės personalas "aplaidžiai teikė medicininę pagalbą". Visų pirma nebuvo atlikti kraujo ir širdies ritmo tyrimai, pacientas negavo reikiamos terapijos.

Nežinomi gydytojai

Tyrėjai su įtariamaisiais neskuba — byla pradėta prieš nenustatytus asmenis. Tuo pačiu metu Ivanovo šeima ir advokatas mano, kad dėl mirties kalti ne tik Černiachovsko centrinės regioninės ligoninės gydytojai.

"Perspektyvoje — rimtos patikros Kaliningrado aukštųjų medicinos technologijų centre dėl nekokybiškos medicininės priežiūros fakto, dėl pacientų eilės į operaciją formavimo ir tvarkymo", — sako Seredinas.

Advokato teigimu, Kaliningrado aukštųjų medicinos technologijų centre nebuvo oficialaus širdies stimuliatorių implantavimo laukiančiųjų sąrašo — procedūra buvo atliekama tik pagal "skubias indikacijas".

"Mes norime, kad būtų iškelta dar viena byla, nes Jevgenijui gydymas nesuteiktas dėl neteisėtų priežasčių ir jis atsidūrė medicinos įstaigoje be reikiamos įrangos", — paaiškina jis.

RIA Novosti išsiuntė užklausą Kaliningrado srities sveikatos apsaugos ministerijai. Atsakymo dar negauta.

Bent jau iškelta byla

Pasak Seredino, bylos iškėlimas dėl gydytojų aplaidumo — greičiau išimtis. Tyrėjai retai imasi tokių bylų, retai pavyksta juos įtikinti, kad dėl paciento mirties kalti gydytojai.

"Dabar aš dirbu su dar dviem ieškiniais, kurie susiję su pagalbos nesuteikimu. Viename gydytojas paprasčiausiai pamiršo apie 46 metų vyrą, — sako juristas. — Jis labai sunkios būklės su hipertonine krize ilgai sėdėjo ambulatorijos koridoriuje. Nesulaukęs paskirtų skubių tyrimų, išvyko namo. Vakare jis buvo hospitalizuotas ir mirė ligoninėje".

Artimiesiems daugelį mėnesių nepavyksta pasiekti, kad būtų išnagrinėtas šis įvykis.

Tegai:
medicina, insultas, gydytojai, Kaliningrado sritis
Obuoliai

Rusija grąžino Baltarusijai obuolius be ženklinimo etikečių

(atnaujinta 22:01 2021.02.28)
Pranešime teigiama, kad dėl atskleisto pažeidimo fakto buvo iškelta administracinio teisės pažeidimo byla

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Leningrado ir Pskovo sritims buvo uždrausta į Rostovo sritį įvežti 18,3 tonos šviežių obuolių, atgabentų iš Baltarusijos Respublikos Mogiliovo srities, praneša "Rosselhoznadzor".

Patikrinus "Rosselhoznadzor" administracijos pareigūnų kontroliuojamus produktus, nustatyta, kad kai kuriose kartoninėse dėžėse su obuoliais nebuvo ženklinimo etikečių, o tai pažeidžia Eurazijos ekonominės sąjungos bendrus karantino fitosanitarinius reikalavimus.

Draudžiama išvežti daugiau nei 18 tonų obuolių į Rusijos Federacijos teritoriją, buvo išduotas įsakymas grąžinti krovinį į Baltarusijos Respubliką.

Dėl atskleisto pažeidimo fakto buvo iškelta administracinio teisės pažeidimo byla.

Tegai:
Rusija, obuoliai, Baltarusija
Kviečiai, archyvinė nuotrauka

Rekordiškai gausus derlius supirkimo kainų nesumažino

(atnaujinta 00:43 2021.03.01)
Nuo praėjusių metų rugpjūčio iki šių metų sausio maistinių kviečių kaina išaugo 27 proc. ir pasiekė vieną iš aukščiausių lygių per visą stebėjimo laikotarpį

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Praėjusiais metais šalies žemdirbiai nuėmė gausesnį žemės ūkio augalų derlių, praneša Žemės ūkio ministerijos spaudos tarnyba.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Rekordiškai didelis derlius lėmė išaugusią augalininkystės produkcijos dalį bendrojoje žemės ūkio produkcijoje, tačiau supirkimo kainų tai nesumažino.

Nepaisant praėjusiais metais nuimtų rekordiškai didelių derlių, grūdų supirkimo kainos augo. Išankstiniais Statistikos departamento duomenimis, sausio mėnesį vidutinės grūdų ir rapsų supirkimo kainos didėjo. Labiausiai išaugo pašarinių kviečių kaina — ji kilo 12,7 proc. 

Nuo praėjusių metų rugpjūčio iki šių metų sausio maistinių kviečių kaina išaugo 27 proc. ir pasiekė vieną iš aukščiausių lygių per visą stebėjimo laikotarpį (nuo 2004 m.).

VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) duomenimis, brangiau maistiniai kviečiai buvo superkami 2007 metais rugsėjį — 2008 metų spalį; 2010 m. gruodį — 2011 m. birželį; 2012 m. liepą — 2013 m. birželį. Rapsų kaina, stebint nuo 2004 m., aukštesnė negu praėjusį sausio mėn. buvo nuo 2011 metų sausio iki 2013 metų birželio.

Tegai:
derlius, Žemės ūkio ministerija