Marija Zacharova. Archyvinė nuotrauka

Rusijos URM: Lietuvos valdžią persekioja įkyri rusofobijos idėja

223
(atnaujinta 18:49 2016.12.23)
Rusijos užsienio reikalų ministerija žada griežtai atsakyti Lietuvai už draudimą nevyriausybinių organizacijų atstovams įvažiuoti į šalį.

VILNIUS, gruod 23 — Sputnik. Maskva neketina palikti be atsakymo Lietuvos valdžios sprendimo neįleisti į šalį Rusijos nevyriausybinių organizacijų atstovų. Apie tai pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova, pranešė RIA Novosti.

Zacharova pranešėa pie tai, kad gruodžio 15 dieną Lietuvos pasieniečiai uždraudė Rusijos tėvynainių teisių gynimo ir paramos fondo atstovams įvažiuoti į šalį.

Rusai tvirtina, kad jų neįleido dėl "grėsmės nacionaliniam saugumui".

"Mes labai apgailestaujame, kad rusofobijos idėjų persekiojama Lietuvos valdžia labai jautriai suvokia Rusijos nevyriausybinių organizacijų kontaktus su tautiečiais ir yra pasiruošusi sutrukdyti bet kokiems renginiams", — atsakė Zacharova į žurnalistų klausimą.

Ji teigia, kad "eilinis antirusiškas Vilniaus išsišokimas" turės įtakos ir be to įtemptiems Rusijos ir Lietuvos santykiams.

Anksčiau Lietuva uždraudė Rusijos Konstitucinio Teismo teisėjams atvykti į tarptautinę konferenciją.

Rusijos ir Vakarų santykiai pablogėjo 2014-aisiais metais. Iš pradžių ES šalys įvedė sankcijas prieš fizinius asmenis, o vėliau pradėjo vykdyti suvaržymo politiką prieš Rusijos ekonomikos šakas.

ES paskelbė sankcijas Rusijai po 2014-ųjų metų liepą įvykusio incidento, kai virš Rytų Ukrainos buvo numuštas Malaizijos oro linijų keleivinis lėktuvas. Rusija paskelbė atsakomąsias sankcijas ir apribojo maisto prekių importą iš ES šalių.

223
Tegai:
nevyriausybinė organizacija, Rusijos tėvynainių teisių gynimo ir paramos fondas, Rusija
Dar šia tema
Nukritę iš kitos planetos — Putinas apie teisėjų neįleidimą į Lietuvą
Gazmanovas neįleistas į Lietuvą
Linkevičius paaiškino, kodėl Gazmanovo neįleido į Lietuvą