Spygliuotoji viela. Archyvinė nuotrauka

Kaliningrado sritis gali padėti Lietuvai pastatyti tvorą pasienyje

258
(atnaujinta 15:30 2017.01.16)
Kaliningrado srities gubernatoriaus pavaduotojas Antonas Alichanovas, atsakydamas į Lietuvos VRM vadovo Eimučio Misiūno pareiškimą dėl tvoros pasienyje su Rusija statybos, pažymėjo, kad Rusijos pusė pasiruošusi tiekti Lietuvai plytas.

VILNIUS, saus 16 — Sputnik. Rusijos pusė palaiko bet kokias iniciatyvas, skirtas ribų skaidrumo palaikymui ir kovai su kontrabanda, pasakė "Rosija 24" televizijos kanalo eteryje laikinai einantis Kaliningrado srities gubernatoriaus pareigas einantis Antonas Alichanovas, komentuodamas Lietuvos ketinimą pastatyti 135 kilometrų tvorą pasienyje su Rusija, praneša RIA Novosti.

Bet Alichanovas suabejojo, kad tvoros statybos projekto realizavimui Vilniui pakaks anonsuotų 3,6 milijono eurų. Alichanovas nuspėjo, kad greičiausiai kalbama apie pasienio punktų aprūpinimą "vaizdo kameromis ir specialia įranga".

"Manau, kad tai arba klaidingas žodžių interpretavimas, arba, galbūt, kažkoks bandymas padarytį įspūdį žiniasklaidai", — pasakė Alichanovas.

Laikinai einantis Kaliningrado srities gubernatoriaus pareigas pabrėžė, kad Kaliningrado sritis pasiruošusi kartu su kaimynais priešintis neteisėtoms operacijoms pasienyje, maža to, jie pasiruošę tiekti Lietuvai tvoros statybai visas reikalingas statybines medžiagas.

"Jeigu jie mano, kad sienos pastatymas padės sustabdyti kontrabandą — prašom. Mes savo ruožtu pasiruošę tiekti jiems statybines medžiagas. Tegus stato, jeigu nori", — pasakė Alichanovas.

Neseniai Lietuvos vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas pereiškė, kad šalies biudžete šitiem metams numatyta skirti 3,6 milijono eurų 135 kilometrų tvoros statybai pasienyje su Kaliningrado sritimi. Anot Misiūno "šitų lėšų turi būti pakankamai tvoros statybai. Šalia tvoros bus įrengta moderni sienos stebėjimo sistema, kuriai lėšos bus išieškotos kitąmet".

258
Tegai:
pasienis, Antonas Alichanovas, Eimutis Misiūnas, Kaliningrado sritis
Dar šia tema
Muitininkai sulaikė vilkiką, pilną kontrabandinės mėsos
Rusijos URM paaiškino "Iskander" perkėlimą į Kaliningrado sritį
Lietuva įteikė Rusijai notą dėl incidentų Baltijos jūroje