Žiema Kryme. Archyvinė nuotrauka

Kremlius pakomentavo Savčenko idėją "atiduoti Krymą" mainais į Donbasą

146
(atnaujinta 20:06 2018.03.27)
Kremliaus atstovas pasakė, kad Rusijos regionų statusas, padėtis ir ateities klausimai nediskutuotini ir neaptariami.

VILNIUS, saus 18 — Sputnik. Krymo klausimas — ne diskusinis, šio Rusijos regiono statusas yra neginčijamas, praneša RIA Novosti su nuoroda į prezidento Vladimiro Putino spaudos sekretorių Dmitrijų Peskovą.

Krymas. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Тарас Литвиненко

Antradienį, Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatė Nadija Savčenko, anksčiau Rusijoje nuteista už prisidėjimą prie dviejų rusų žurnalistų žūties Rytų Ukrainoje ir gavusi Vladimiro Putino malonę, pasakė, kad situacija Donbase, kur Ukrainos valdžios institucijos vykdo karinę operaciją prieš sukilėlius, gali būti išspręsta tik taikiomis priemonėmis. Anot jos, Ukrainai susigrąžinti Donbasą nekariniu būdu galima tik už derybų stalo, tačiau "kuriam laikui" atsisakius pretendavimo į Krymą.

"Šis klausimas Rusijos Federacijai yra visiškai nediskusinis ir neginčijamas. Mes neaptarinėjame Rusijos regionų statuso, padėties ir ateities — tai nėra klausimas, kurį galima aptarinėti su bet kuo", — pasakė Peskovas, atsakydamas į klausimą apie tai, ar Kremlius yra pasirengęs įtakoti nepripažintų respublikų vadovybes (DNR ir LNR), tam, kad gauti oficialų Krymo pripažinimą Rusijos teritorija.

146
Tegai:
Donbasas, Krymas, Dmitrijus Peskovas, Maskva, Rusija
Dar šia tema
Savčenko nusilenkė lietuviams ir padėkojo už savo laisvę
Savčenko: po automato žiotimis deputatai pradės geriau dirbti
JT Generalinė Asamblėja patvirtino Ukrainos rezoliuciją dėl Krymo
Lietuvos URM: Rusijos Valstybės Dūmos rinkimų Kryme nepripažinsime
Discussion