Pasienio  kontrolės punktas. Archyvinė nuotrauka

Rusija rengia kontrolės zonas Baltarusijos pasienyje

131
Pagal naują tvarką kirsti Rusijos ir Baltarusjos sieną bus galima tik tam tikrose vietose nustatytu laiku.

VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FSB) direktorius Aleksandras Bortnikovas įsakė nustatyti Baltarusijos pasienyje kontrolės zoną, pranešė Sputnik Baltarusija.

Lietuvos-Baltarusijos pasienyje. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Pasienio kontrolės zonos bus nustatytos Smolensko, Briansko ir Pskovo srityse. Pagal FSB pranešimą, tokio sprendimo tikslas — užtikrinti  Rusijos valstybinės sienos apsaugą.

Pranešime taip pat pabrėžiama, kad regioniniai FSB padaliniai nurodytose srityse nustatys kontrolės vietas ir laiką.

Iki šiol tarp Rusijos ir Blatarusijos nebuvo kontrolės punktų, abiejų šalių piliečiai ir automobiliai galėjo laisvai kirsti sieną.

Sausio pradžioje Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka supaprastino per Minsko oro uostą vykstančių užsieniečių įvažiavimą į Baltarusiją. Naujas įsakas taikomas 80 šalių piliečiams.    

131
Tegai:
pasienis, FSB, Aleksandras Bortnikovas, Rusija
Dar šia tema
Kalėdų metu Lietuvos ir Baltarusijos pasienio gyventojai judės paprasčiau
Skvernelis: tvora pasienyje užtikrins šalies ekonominį saugumą
Kerčės sąsiauris

Krymas paragino Kijevą neišsigalvoti "NATO laivų Kerčės sąsiauryje"

(atnaujinta 18:37 2020.06.03)
Tam, kad Ukrainos laivai praplauktų per Kerčės sąsiaurį, nėra jokių problemų, o šią temą dirbtinai išpučia Kijevo valdžia, kad tęstų spekuliacijas tarptautinėje arenoje, pareiškė Krymo parlamento pirmasis vicepirmininkas

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Krymo parlamento pirmasis pirmininko pavaduotojas Jefimas Fiksas pavadino kvaila ir neraštinga vadinamojo Ukrainos prezidento atstovo Autonominėje Krymo Respublikoje Antono Korinevičiaus idėją apie tai, kad NATO šalių laivai galėtų "stebėti situaciją" Kerčės sąsiauryje, ir paragino vadovautis tarptautinėmis sutartimis.

"Visa tai yra neraštingi, ciniški ir kvaili pasiūlymai ir nesąmonė. Kijevo valdžia sugalvoja įvairių dalykų, kurie neatitinka realybės ir visuotinai pripažintų tarptautinių sutarčių", — RIA Novosti pasakė Fiksas.

Anot jo, tam, kad Ukrainos laivai praplauktų per Kerčės sąsiaurį, nėra jokių problemų, o šią temą dirbtinai išpučia Kijevo valdžia, kad tęstų spekuliacijas tarptautinėje arenoje, pareiškė Krymo parlamento pirmasis vicepirmininkas.

"Jei Ukrainai reikia perplukdyti savo laivus per Kerčės sąsiaurį, tai egzistuoja normalios civilizuotos priemonės, kuriomis Ukraina jau gerai naudojosi. Jie apie jas žino. Jie turi pateikti atitinkamą paraišką, po to jiems bus duotas locmanas, kuris perplukdys laivus per Kerčės sąsiaurį, kad viskas būtų civilizuotai. Nereikia nieko išgalvoti, reikia vadovautis tarptautinėmis sutartimis, tarptautine teise ir gerbti kaimyninės valstybės, šiuo atveju Rusijos Federacijos, įstatymus, o ne bandyti vykdyti įvairias provokacijas prie mūsų sienų", — pabrėžė Fiksas.

2018 metų lapkritį trys Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos sieną, įplaukė į laikinai uždarus Rusijos Federacijos teritorinius vandenis ir iš Juodosios jūros pajudėjo Kerčės sąsiaurio link. Jie pavojingai manevravo, nepakluso Rusijos valdžios teisiniams reikalavimams. Laivai su kariškiais buvo sulaikyti. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įvykį pavadino provokacija, susijusia su žemu Porošenkos reitingu artėjant rinkimams.

2019 metų rugsėjo 7 dieną sieną pažeidę kariškiai buvo perduoti Ukrainai pagal susitarimą dėl sulaikytų ir nuteistų asmenų išleidimo vienu metu. Lapkričio 18 dieną Rusija perdavė Ukrainai ir sulaikytus laivus.

Tegai:
Kerčės sąsiauris, NATO, Krymas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba: Ukraina dėl provokacijos Kerčės sąsiauryje gavo pamoką
Ekspertas: Baltijos šalys bando būti amerikietiškesnės už pačius amerikiečius
Lietuvos ir Rusijos siena (Kaliningrado sritis)

Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija

(atnaujinta 17:44 2020.06.03)
Valstybės sienos ruožai tarp šalių buvo nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Rusijos registracijos, kadastro ir kartografijos tarnyba ("Rosreestr") į Valstybinį nekilnojamojo turto registrą įrašė koordinacinį valstybės sienos Rusijos–Lietuvos ir Rusijos–Latvijos atkarpų aprašą, pranešama "Rosreestr" tinklalapyje.

Ruožai yra Kaliningrado ir Pskovo srityse. Valstybės sienos ruožai tarp Rusijos, Lietuvos ir Latvijos yra nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais.

Pranešime pažymima, kad bendras Rusijos ir Lietuvos sienos ilgis yra 297,1 kilometro, o Rusijos ir Latvijos sienos — 283,6 kilometro.

Kad pažymėtų valstybės sieną, Rusijos, Lietuvos ir Latvijos specialistai įrengė 559 pasienio ženklus Rusijos–Lietuvos ruože ir 648 — Rusijos–Latvijos ruože, be to, sukurti žemėlapiai ir kiti dokumentai.

Rusijos ir Lietuvos bei Rusijos ir Latvijos valstybinių sienų demarkacijos dokumentai vienu metu įsigaliojo Rusijoje, Lietuvoje ir Latvijoje 2018 metų balandį.

Tegai:
siena, Latvija, Lietuva, Rusija
Autobuso vidus, archyvinė nuotrauka

Vyras, važiavęs autobusu be bilieto, sumušė kontrolierių

(atnaujinta 16:24 2020.06.04)
Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Neblaivus pažeidėjas atsidūrė areštinėje

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Šiauliuose, autobuse, įvykęs incidentas tarp keleivio ir kontrolieriaus, baigėsi ikiteisminiu tyrimų dėl viešosios tvarkos pažeidimo, pranešė Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko pirmadienio ryte, 4-ojo maršruto miesto autobuse. Į Bačiūnų gatve važiavusį autobusą patikrinti, ar nėra važiuojančių be bilietų, su kolege įlipo kontrolierius ir paprašė pateikti bilietus. Vienas keleivių, kuris akivaizdžiai buvo neblaivus, kontrolieriui pateikė elektroninį bilietą, tačiau, jį nuskenavus, pastebėta, kad bilietas — lengvatinis.

Kontrolierius paprašė keleivio pateikti galimybę naudotis tokiu bilietu suteikiantį dokumentą. Kai keleivis ėmė atsikalbinėti, atidžiau elektroninį bilietą apžiūrėjęs kontrolierius pastebėjo, kad jis priklauso moteriai. Keleivio buvo pareikalauta ne jam priklausantį elektroninį bilietą atiduoti kontrolieriui. Tačiau jis pareiškė, kad bilietas priklauso jo draugei, todėl nesutiko su kontrolieriaus reikalavimu. Dėl to ir kilo konfliktas, pasibaigęs smurto protrūkiu.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Neblaivus (0,98 prom.) pažeidėjas atsidūrė areštinėje, o bilietus tikrinęs kontrolierius buvo nugabentas pas medikus. Po medikų apžiūros darbuotojas gydosi ambulatoriškai.

Tegai:
policija, autobusas, Šiauliai
Dar šia tema
Klaipėdos rajone rasta moteris, kuri buvo laikoma pagrobta
Sučiuptas nuo atsakomybės mėginęs išsisukti vyras, neblaivus sėdėjęs už vairo
Ukmergės rajone pavogti brangūs meno dirbiniai