Dmitrijaus Peskovas, archyvinė nuotrauka

Peskovas: mes raginame ir Hagą, ir Ankarą parodyti santūrumą

21
(atnaujinta 08:15 2017.03.14)
Nyderlandų valdžia neįleido į šalį lėktuvo su Turkijos URM vadovu, kuris planavo šeštadienį apsilankyti mitinge Roterdame, o taip pat palydėjo iš šalies Turkijos šeimos reikalų ministrą

VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Turkijai ir Nyderlandams nereikalingi tarpininkai sureguliuojant įtampą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo pareiškimą.

"Kalbant apie konfliktinę situaciją tarp Turkijos ir Nyderlandų, žinoma, mes raginame ir Hagą, ir Ankarą parodyti santūrumą, konstruktyvumą deeskaluojant įtampą, kuri kilo tarp dviejų šalių", — sakė Peskovas žurnalistams.

Jis taip pat pridūrė, kad "mes nemanome, kad čia reikalingi tarpininkai".

"Išeiti iš šios situacijos gali tik šios dvi šalys", — pažymėjo Peskovas.

Taip Peskovas atsakė į klausimą, kaip Kremlius vertina Europos politikų reakciją į skandalą tarp Turkijos ir Nyderlandų, ir ar nori Maskva būti taikytoju šioje situacijoje.

Anksčiau Nyderlandų valdžia atšaukė leidimą nusileisti lėktuvui, kuriame skrido Turkijos užsienio reikalų ministras, kuris planavo kovo 11-ą aplankyti mitingą Roterdame, tam kad informuoti Turkijos piliečius šioje šalyje apie konstitucinius pakeitimus, pateiktus referendume, kuris vyks Turkijoje balandžio 16 dieną. Nyderlandų vyriausybės pareiškime teigiama, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl "grėsmės viešajai tvarkai ir saugumui", susijusiai su galimu Turkijos ministro apsilankymu.

Patekti į Nyderlanduose vykusį mitingą antžeminiu transportu taip pat pabandė Turkijos šeimos reikalų ministrė Fatma Betul Saillant Kaya, tačiau šalies Vidaus reikalų ministerijos darbuotojai užblokavo kelią ministrės automobiliui, o vyriausybė paskelbė ją "nepageidaujama užsieniete" ir palydėjo iš šalies.

Įvažiavimas taip pat buvo uždraustas Turkijos žurnalistams, kurie ketino nušviesti Kaya kelionę į Nyderlandus.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) prigrasino imtis atsakomųjų priemonių.

Turkijos užsienio reikalų ministerija pareiškė nepageidaujamu Nyderlandų ambasadoriaus grįžimą į šalį po atostogų.

"Negali būti ir kalbos apie atsiprašymą, jie turėtų atsiprašyti už tai, ką padarė vakar", — pareiškė Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte.

Kalbant apie Turkijos šeimos reikalų ministrę, Rutte pridūrė, kad Nyderlandų vyriausybė "norėtų, kad jis laikytųsi atokiau".

Dalyviai protestavo prieš Nyderlandų valdžios institucijų atsisakymą įleisti į šalį Mevlut Cavusoglu. Buvo pranešta, kad Roterdamo policija panaudojo jėgą išvaikant demonstrantus, prieš juos buvo naudojamos lazdos.

21
Tegai:
dvišaliai santykiai, Markas Rutte, Dmitrijus Peskovas, Redžepas Tajipas Erdohanas, Maskva, Rusija
Dar šia tema
Turkijos užsienio reikalų ministras: Europa be Turkijos yra nepilna
Rusija ketina "užšaldyti" derybas dėl vizų atšaukimo Turkijos piliečiams
Ekspertas: Turkija ir JAV taikytis nesiruošia
Turkijos URM po Linkevičiaus vizito: Lietuva įrodė esanti tikra draugė
Aleksejus Puškovas, Federacijos tarybos informacijos politikos ir sąveikos su žiniasklaida komisijos pirmininkas

Puškovas įvertino karo tarp Rusijos ir Ukrainos tikimybę

(atnaujinta 11:33 2021.04.11)
Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla"

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Senatorius Aleksejus Puškovas teigė, kad karinis konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos yra mažai tikėtinas, tačiau perspėjo apie galimas Kijevo provokacijas, praneša RIA Novosti.

Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla".

"Provokacija yra geriausias Ukrainos valdžios draugas ir pagrindinis jų karinio suartėjimo su Vakarais instrumentas", — savo "Telegram" kanale rašė Puškovas.

Šių metų vasarį padėtis Donbase paaštrėjo. Ukrainos kariuomenė DLR ir LLR gyvenvietes apšaudė vis dažniau. Balandžio mėnesį, kaip pranešė DLR, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms panaudojus droną su sprogmeniu, mirė vaikas ir moteris buvo sužeista. Pasiskelbusios respublikos mano, kad Kijevas rengia didelį puolimą. Kovą vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Ruslanas Chomchakas tokį scenarijų pavadino įmanomu ir apkaltino Rusiją kariuomenės kūrimu netoli sienos su Ukraina.

Rusijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Kozakas pabrėžė, kad Kijevo priešiškumas bus Ukrainos valstybės pabaigos pradžia. Jis neatmetė, kad Maskva gins Donbaso gyventojus, jei Kijevas surengs ten masinį gyventojų naikinimą.

Tegai:
karas, Ukraina, Rusija, Aleksejus Puškovas
Vladimiras Putinas

Peskovas papasakojo, koks bus Putino pranešimas Federalinei asamblėjai

(atnaujinta 14:55 2021.04.11)
Pasak Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretoriaus, šalies vadovas yra pranešimo parlamentui autorius ir kartais jis jį patikslina likus kelioms minutėms iki jo paskelbimo

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Rusijos prezidento Vladimiro Putino pranešimas Federalinei asamblėjai šiais metais bus "postkovidinis" dėl to, kad šalis išgyvena precedento neturintį laikotarpį, sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas. Apie tai pranešė RIA Novosti, remdamasi televizijos kanalo "Rossija 1" transliacija.

"Tai vienaip ar kitaip bus panašu į skelbimą. Nes, kartoju, precedento neturintį laikotarpį, kuriuo dabar gyvename", — interviu Pavelui Zarubinui sakė Peskovas.

Pasak Peskovo, Rusijos lyderis yra pranešimo parlamentui autorius ir kartais jis jį patikslina likus kelioms minutėms iki jo paskelbimo. Jis taip pat pažymėjo, kad savo žinutėje Putinas dažnai pasakoja netikėtų dalykų net ir aukštiems pareigūnams.

"Ir aš jums pasakysiu daugiau. Dažniausiai. Tačiau paprastai dieną prieš pranešimo skaitymą arba paskutinę naktį prezidentas gali ir dažniausiai išrašo kai kurias savo pastraipas, kartais ištisus puslapius, kuriuos paskelbimo metu, dalyvavę pasirengime, išgirsta su nuostaba kartu su likusiais", — sakė Peskovas.

Prezidento spaudos sekretorius pridūrė, kad taip pat atsitinka, kad niekas nežino apie tam tikrų pranešimo nuostatų turinį.

"Tai atsitinka labai dažnai. Na, tai nereiškia, kad kažkas vejasi sensacionalumą. Visai ne. Kadangi tai yra prezidento pranešimas, jis yra autorius. Ir iki paskutinės minutės, iki paskutinės nakties, jis natūraliai svarsto. Ir jei mano, kad tai būtina, pakeliui jis pats šiek tiek pakoreguoja ir papildo", — sakė jis.

Jis taip pat teigė, kad kartais nėra kada atspausdinti galutinės versijos, o Putinas naudoja ranka rašytą versiją.

Prezidentas praneš Federalinei asamblėjai balandžio 21 dieną.

Tegai:
pranešimai, Dmitrijus Peskovas, Rusija, Vladimiras Putinas
Pagyvenęs žmogus

Mokslininkai nustatė pagrindinį ilgaamžiškumo veiksnį

(atnaujinta 10:01 2021.04.11)
Beveik dvidešimt metų autoriai rinko duomenis, o tada, naudodamiesi daugiamatiniais kiekybiniais genetiniais modeliais, analizavo ryšį tarp telomerų ilgio, jų išsaugojimo ir tolesnio gyvūnų išgyvenimo, atsižvelgiant į įvairius veiksnius

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Beveik 20 metų trukmės laukinių avių tyrimo Škotijoje rezultatai parodė, kad telomerų ilgis, kurį daugiausia lemia genetika ir paveldimumas, koreliuoja su gyvenimo trukme, o ne su jų išgyvenimu, kuris priklauso nuo gyvenimo sąlygų ir aplinkos. Straipsnis buvo paskelbtas žurnale "Proceedings of the National Academy of Sciences". 

Telomerų ilgis — chromosomų galai — laikomas svarbiu bendrosios sveikatos ar senėjimo biologiniu žymekliu. Kuo trumpesni telomerai, tuo didesnė mirties rizika — tai yra universali taisyklė visiems stuburiniams gyvūnams. Tačiau iki šiol nebuvo visiškai aišku, kas dar labiau veikia telomerus — paveldimumas ar išoriniai veiksniai.

Ugnikalnio lava
© REUTERS / Kristinn Magnusson/mbl.is

Norint išspręsti šį klausimą reikia ilgalaikių stebėjimų kelių kartų gyvenime, o tokius tyrimus žmonėms sunku atlikti. Todėl mokslininkai iš Norvegijos, Didžiosios Britanijos ir Kanados, vadovaujami Danielio Nussey iš Norvegijos mokslo ir technologijos universiteto Biologijos instituto savo stebėjimams pasirinko trumpesnio gyvenimo rūšį — uždarą Škotijos salose gyvenančių laukinių avių populiaciją.

Beveik dvidešimt metų autoriai rinko duomenis, o tada, naudodamiesi daugiamatiniais kiekybiniais genetiniais modeliais, analizavo ryšį tarp telomerų ilgio, jų išsaugojimo ir tolesnio gyvūnų išgyvenimo, atsižvelgiant į įvairius veiksnius.

Dėl to paaiškėjo, kad gyvenimo trukmė koreliuoja su telomerų ilgiu ir nekoreliuoja su jų išsaugojimu, tai yra išeikvojimo laipsniu. Šiuo atveju pirmasis parametras yra tiesiogiai susijęs su genetiniu paveldėjimu, o antrasis — su aplinkos veiksniais, tokiais kaip stresas ar mityba.

"Mes neradome jokių įrodymų, kad telomerų išsekimas yra susijęs su padidėjusia mirtingumo rizika", — rašo autoriai. "Vietoj to mes nustatėme, kad asmenų vidutinio telomerų ilgio skirtumai yra susiję su ilgesne gyvenimo trukme. Mūsų analizė rodo, kad ši koreliacija tarp vidutinio telomerų ilgio ir individualus gyvenimo laikotarpis turi genetinį pagrindą".

Autoriai mano, kad jų atradimas rodo svarbų genetikos vaidmenį kontroliuojant ilgaamžiškumą ir pažymi būtinybę tęsti tyrimus, nagrinėjant evoliucinį šios kontrolės aspektą.

Tegai:
mokslininkai, amžius