JAV žalioji korta, archyvinė nuotrauka

Rusijoje gali atsirasti amerikiečių žaliosios kortos analogas

46
(atnaujinta 18:15 2017.05.04)
Rusijos Federacijos ryšių ir masinių komunikacijų ministerijos siūlo nuo 2019 metų įvesti JAV žaliosios kortos analogą, dokumentas suteiks jo turėtojui teisę atvykti ir dirbti Rusijos Federacijoje

VILNIAUS gegužės 4 — Sputnik. Rusijos ryšių ir masinių komunikacijų ministerijos siūlo nuo 2019-ųjų įvesti "tėvynaičių kortą" — rusišką žaliosios kortos analogą, kuris duos aukštos kvalifikacijos rusų kilmės užsieniečiams, laisvai kalbantiems rusiškai, teisę atvykti į Rusiją ir dirbti šalies teritorijoje, praneša laikraštis "Izvestija".

Karaliaučius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Евгения Новоженина

Leidinio duomenimis, šie planai yra programos "Skaitmeninė ekonomika", parengtos Rusijos ryšių ir masinių komunikacijų ministerijos, projekte. Dokumentas patvirtintas ministerijos vadovu Nikolajumi Nikiforovu ir balanžio 25 dieną buvo nukreiptas derinimui į Užsienio reikalų, finansų ir ekonomikos plėtros ministerijas.

Anot ekspertų, rusiška "žalioji korta" — gera idėja, kuri gali būti naudinga šaliai. Tačiau įvesti ją vertėjo anksčiau.

"JAV finansų krizės metu daugelis darbuotojų buvo pasirengę persikelti ir dirbti pas mus. Būtent tada reikėjo įgyvendinti tokią programą. Dabar tai neveiks", — sakė interneto ombudsmenas Dmitrijus Mariničevas.

Pasak jo, paraiškų kortoms, žinoma, bus, tačiau didelio antplūdžio grįžtančių tėvynainių laukti nereikia.

O portalo SuperJob prezidentas Aleksejus Zaharovas atkreipė dėmesį į esminį skirtumą tarp JAV žaliosios kortos ir "tėvynaičių kortos". Amerikiečiai skatina lengvatinėmis kortomis darbinių profesijų atstovus, tuo metu, kai aukšto lygio profesionalus darbdaviai yra pasirengę pritraukti palankiomis darbo sąlygomis be valstybės pagalbos.

46
Tegai:
tėvynaičių korta, žalioji korta, Rusija
Dar šia tema
Egiptas pereis prie elektroninių vizų sistemos turistams
JAV nedavė vizų Latvijos nacionalinio teatro aktoriams
Skrydis šventine nuotaika: pirmasis reisas su be vizų atskridusiais gruzinais
Rusija ketina "užšaldyti" derybas dėl vizų atšaukimo Turkijos piliečiams
Lietuvos vizų centras pradėjo veikti keturiuose Baltarusijos miestuose
Discussion