sijos užsienio reikalų ministerijos oficiali atstovė Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Zacharova pasmerkė planus demontuoti paminklus sovietų kariams Lenkijoje

50
(atnaujinta 19:42 2017.05.04)
Lenkijos visuomenei bandoma įpiršti vienašališką požiūrį, turintį mažai bendro su istorine tiesa — Rusijos užsienio reikalų ministerijos oficiali atstovė Marija Zacharova pakomentavo planus demontuoti paminklus sovietų kariams

VILNIAUS gegužės 4 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos oficiali atstovė Marija Zacharova pakomentavo įstatymo dėl dekomunizacijos Lenkijoje pakeitimus, kurie numato apie 500 paminklų, kurie "šlovino komunizmą" demontavimą.

Lenino skulptūra, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Виталий Белоусов

Lenkijos Senatas priėmė pataisas dėl draudimo propaganduoti komunizmą ar kitą totalitarinį režimą. "Šio akto veikimo sfera plinta taip pat ant monumentų, esančių už kapaviečių ir kitų atminimo ženklų sovietų karių garbei", — pareiškė Zacharova spaudos konferencijos metu.

Anot Rusijos URM oficialios atstovės, šio įstatymų iniciatyvos pagrinde yra ideologija, įsiūlanti lenkiškai visuomenei požiūrius, kurie turi mažai bendro su istorine tiesa.

Ji pažymėjo, kad tokiu būdu valdžios institucijos ne tik neigia Raudonosios armijos žygdarbį, bet ir savo pokario istoriją. "Visa tai kvepia revanšo troškimu ir tuo primenimu, prie kuo tai gali privesti ateityje", — sakė Zacharova.

"Aš turiu klausimą paprastiems Lenkijos piliečiams. Ar jūs nebijote, kad praeis 5, 7 ir 10 metų ir istorijos vadovėliuose, kuriais mokysis jūsų vaikai, bus parašyta, kad Varšuvą ir Lenkiją nuo nacių išvadavo ateiviai? Jūs tam pasiruošę? Bent jau mes manome, kad viskas prie tuo eina", — sakė Zacharova.

50
Tegai:
paminklas, Rusijos užsienio reikalų ministerija, Marija Zacharova, Lenkija, Rusija
Temos:
Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (35)
Dar šia tema
Lenkija skirs 344 tūkst eurų paminklų Raudonajai armijai demontavimui
Latvijos nacionalistams neduoda ramybės paminklas išvaduotojams
Šiaulių meras apie sovietinį paminklą: išsaugoti negalima, pašalinti
Vienos centre vandalai išniekino paminklą sovietų kariams
Vandalai išniekino paminklą kariams-išvaduotojams Vienoje
Discussion