JAV kariai, archyvinė nuotrauka

Apklausa: 63% rusų laiko JAV potencialiais agresoriais Rusijos atžvilgiu

33
Rusijos visuomenės nuomonės tyrimų centras paskelbė apklausą pavadinimu "Jei rytoj karas?", skirtą išsiaiškinti, ar rusai jaučia karo grėsmę ir kokias šalis laiko "Rusijos priešais"

VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Tikėtinu Rusijos karo priešininku laiko JAV ir Ukraina, o sąjungininkais — Baltarusiją, Kazachstaną ir Kiniją, rodo Rusijos visuomenės nuomonės tyrimų centro apklausos rezultatai.

Maždaug kas trečias respondentas pareiškė, kad jis jaučia karo grėsmę Rusijos atžvilgiu. Be to, pagrindiniu agresijos šaltiniu įvardytos Jungtinės Amerikos Valstijos — 63%. O 31% įvardijo agresijos Rusijai šalitiniu Ukrainą.

Likusių nuomonės pasiskirstė skirtingai. Tarp potencialių agresorių taip pat išvardyti:  NATO (7%), Jungtinė Karalystė, IV* — 4%, taip pat Sirija ir Vokietija — po 3%. Toje pačioje apklausoje buvo patikslinta piliečių nuomonė apie Rusijos sąjungininkus.

Didžioji dauguma respondentų tikisi sąjungininkų paramos iš trijų šalių: Kinijos (41%), Baltarusijos (25%) ir Kazachstano (18%).

Tų apklausos dalyvių, kurie tikisi palaikymo iš JAV ir Ukrainos, buvo nedaug — po 2%.

Kas dešimtas respondentas mano, kad laukti iš ko nors pagalbos, ypač karinės, Rusijai netenka.

Visos Rusijos apklausa "Rusijos visuomenės nuomonės tyrimų centras-Sputnik" buvo atlikta birželio 16-17 tarp 1,2 tūkstančių vyresnių nei 18 metų respondentų. Apklausos būdas — interviu telefonu. Statistinė paklaida neviršija 3,5%.

33
Tegai:
apklausa, grėsmė, Rusija
Dar šia tema
Apklausa: daugiau nei pusė JAV gyventojų Rusiją laiko grėsme
Apklausa: europiečiai nesutaria dėl Krymo priskyrimo Rusijai
Apklausa: Putinas turi beprecendentį rusų palaikymą
Apklausa: Putino darbui pritaria daugiau nei 80% rusų
Apklausa: ES piliečiai netiki, kad Rusija įsiverš į Lenkiją ir Baltijos šalis