Vyriausioji televizijos kanalo RT ir naujienų agentūros Sputnik redaktorė Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka

Simonian pakomentavo Pentagono ataskaitą apie Sputnik ir RT įtaką

53
(atnaujinta 16:58 2017.06.30)
Vyriausioji televizijos kanalo RT ir naujienų agentūros Sputnik redaktorė Margarita Simonian teigia, kad keli šimtai puikių žurnalistų tapo pagrindine grėsme galingiausiai pasaulio armijai

VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. RT ir Sputnik vyriausioji redaktorė Margarita Simonian pakomentavo JAV gynybos ministerijos žvalgybos valdybos ataskaitą apie žiniasklaidos įtaką Vakarų šalių auditorijai.

"Keli šimtai žurnalistų (tiesa, tikrai puikių) per kelerius metus tapo pagrindine grėsme galingiausiai pasaulio armijai. Gaila, kad mes iš karto nežinojome, jog Pentagonas toks baikštus. Daugiau ilsėtųsi ir mažiau dirbtų", — sakė Simonian interviu RIA Novosti.

Pentagonas paskelbė ataskaitą, kurioje "įrankių rinkiniu Rusijos propagandai skleisti" vadinamos "kremliaus" svetainės, televizijos kanalai ir radijo stotys, įskaitant Russia Today ir Sputnik.

Panašiai anksčiau paskelbė ir CŽV, pavadinusi RT ir Sputnik grėsmėmis. Vakarai pastaruoju metu ėmė vis dažniau kalbėti apie informacinę kovą su Rusijos žiniasklaida. Pernai Europos Parlamentas patvirtino rezoliucijos projektą, pavadintą "ES šalių strateginis bendradarbiavimas kaip atoveiksmis trečiųjų šalių propagandai", kuriame teigiama, kad Rusija vykdo informacinį karą prieš ES.

Dokumentu, kuriame tvirtinama, kad RT ir Sputnik žiniasklaida kelia grėsmę, raginama sukurti departamentą, kovojantį su propaganda.

Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, sužinojęs apie Europos Parlamento rezoliuciją, pasveikino RT ir Sputnik žurnalistus su atliktu darbu, teigdamas, kad dokumentas liudija apie Vakarų demokratijos supratimo degradaciją.

Primename, kad kovo 1 dieną naujienų agentūros LETA ir BNS vienašališkai nutraukė sutartis su Sputnik Latvija ir Sputnik Estija redakcijomis.

Anksčiau informacinė agentūra ir radijas Sputnik Lietuva nuo dabar jau buvusio naujienų agentūros BNS (Baltic News Service) vadovo Tomo Balžeko gavo oficialų laišką, kuriame buvo pranešama apie naujienų srauto pardavimo Sputnik sutarties nutraukimą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija apkaltino Baltijos šalių valdžią turint sukoordinuotą liniją, susijusią su Rusijos žiniasklaida. Anot Rusijos diplomatų, Baltijos šalių puolimai "aiškiai rodo, ko iš tikrųjų vertas Rygos, Talino ir Vilniaus demokratijos ir žodžio laisvės principų laikymasis".

53
Tegai:
Rusijos žiniasklaida, RT, Sputnik, Pentagonas, Margarita Simonian
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (89)
Dar šia tema
Facebook neigia kanalo "RT" paskyros blokavimą dėl politinių motyvų
Televizijos kanalas "RT" transliuojamas Jungtinių Tautų Organizacijoje
Simonian paaiškino, kas sukėlė RBS ketinimą aptarti RT sąskaitų uždarymą
Prancūzijos URM vadovas nenori prieštarauti Makronui dėl kaltinimų Sputnik
Simonian: Sputnik priešinasi kitaip manančių nepakantumui