Pieno produktai, archyvinė nuotrauka

Rusijos Vyriausybė pratęsė atsakomąsias sankcijas iki 2018-ųjų galo

66
(atnaujinta 16:47 2017.07.05)
Rusijos ministrų kabinetas pratęsė maisto produktų embargą šalių, pritaikiusių sankcijas Rusijos Federacijai, atžvilgiu

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik, Georgij Voronov. Rusijos Vyriausybė iki 2018-ųjų gruodžio 31-osios pratęsė draudi mą tam tikrų žemės ūkio produktų, žaliavų ir maisto produktų importui iš šalių, kurios pritaikė sankcijas Rusijos Federacijai, įskaitant JAV, Kanadą, Australiją, Europos Sąjungą, Ukrainą; nutarimas paskelbtas Rusijos ministrų kabineto tinklalapyje.

ES, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

ES Taryba birželio 28 dieną priėmė oficialų sprendimą šešiems mėnesiams pratęsti ekonomines ribojamo priemones Rusijai, kurios dabar galiojo iki liepos 31-osios. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas birželio 30 dieną pasirašė įsaką dėl atsakomųjų priemonių pratęsimo iki 2018-ųjų gruodžio 31 dienos.

Draudimas importuoti į Rusiją tam tikrų tipų žemės ūkio produktus, žaliavas ir maisto produktus, kurių kilmės šalis yra Jungtinės Amerikos Valstijos, Europos Sąjunga, Kanada, Australija, Norvegija, Ukraina, Albanija, Juodkalnija, Islandija ir Lichtenšteino Kunigaikštystė, buvo pratęstas nuo 2018-ųjų sausio 1-osios iki gruodžio 31-osios, sakoma pranešime.

Pažymima, kad šie apribojimai yra skirti taikyti specialias atsakomąsias ekonomines priemones valstybėms naudojusioms sankcijas prieš Rusiją.

Iš esmės, Vyriausybės sprendimas tapo atsaku į daugelio Rusijos gamintojų pareiškimus, kurie tiesioginės linijos su prezidentu, meru metu ir verslo forumuose prašė šalies vadovybės neatšaukti atsakomųjų sankcijų, nes jos suteikia galimybę plėtotis tėvyniniam gamybos sektoriui.

Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Эдуард Песов

2014-aisiais Europos Sąjunga įvedė sankcijas Rusijos Federacijai ryšium su įvykiais Ukrainoje ir Krymo susijungimu su Rusija ir daug kartų plėtė ir pratęsdavo jas.

Savo ruožtu Rusija, atsakydama į sankcijas, apribojo JAV, ES šalių, Kanados, Australijos ir Norvegijos maisto prekių importą. 2015-aisiais jos buvo pratęstos iki 2016-ųjų rugpjūčio 5 dienos. Nuo 2015-ųjų rugpjūčio 13-osios į šių šalių sąrašą įtrauktos prisijungusios prie antirusiškų sankcijų Albanija, Juodkalnija, Islandija, Lichtenšteinas, nuo 2016 metų sausio 1-osios — Ukraina. Šis draudimas buvo taikomas žemės ūkio produktams.

Remiantis Rusijos ekonomikos plėtros ministerijos skaičiavimais, Europos Sąjunga, JAV, Kanada, Norvegija ir Australija embargo prarado 8,6 milijardų dolerių per metus.

Europiečių nuostoliai nuo sankcijų Rusijai  ir jos priimtų kontrapriemonių
© Sputnik
Europiečių nuostoliai nuo sankcijų Rusijai ir jos priimtų kontrapriemonių
66
Tegai:
embargo, sankcijos, Europos Sąjunga, Rusija
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (277)
Dar šia tema
Kiseliovas įvertino Europos sankcijas prieš jį kaip ES gėdą
JAV Senate pasiūlė griežtinti sankcijas Rusijai
JAV atsisakė idejos taikyti naujas sankcijas Rusijai
Europa nepritaria sankcijų Rusijai sušvelninimui
Buvęs EK vadovas ragina nedelsiant atšaukti sankcijas Rusijai
Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Apklausa parodė, kad 60 procentų rusų pasitiki Putinu

(atnaujinta 10:57 2020.12.05)
Apklausa buvo atlikta lapkričio 23–29 dienomis telefoninių interviu forma, dalyvavo 11,2 tūkstančio vyresnių nei 18 metų rusų

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Daugiau nei pusė rusų (60 proc.)  pasitiki Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, rodo visuomenės nuomonės fondo apklausa. 

Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Дружинин

Apklausos duomenimis, greičiau nepasitiki juo — 30 proc., dar 10 proc. buvo sunku atsakyti į klausimą.

63% apklaustųjų teigia, kad Putinas greičiau gerai eina savo pareigas. Priešingos nuomonės laikosi 24% rusų. Buvo sunku atsakyti į klausimą 13%.

Lapkričio 27–29 dienomis buvo atlikta visos Rusijos telefoninė apklausa, kurioje dalyvavo 4 tūkstančiai 18 metų ir vyresnių respondentų, atsitiktinės atrankos būdu paimant mobiliojo ir fiksuotojo telefono numerius. Statistinė paklaida neviršija 1,9%.

Tokiose iniciatyviose Rusijos apklausose, kurias "VCIOM-Sputni" vykdo nuo vasario, dalyvauja 18 metų ir vyresni rusai. Nuo 2018 metų birželio 18 dienos kasdien apklausiama 1,6 tūkst. respondentų.

Šios imties didžiausias klaidos dydis su 95% tikimybe neviršija 1%.

Tegai:
Vladimiras Putinas, Rusija
Žuvis

Dėl klaidingos informacijos dokumentuose Rusijos į Kazachstaną grąžinta 16,5 t žuvų

(atnaujinta 09:58 2020.12.05)
Atlikdami dokumentų kontrolę, inspektoriai nustatė neatitikimą tarp veterinarijos pažymoje deklaruoto (Nyderlandai) ir transporto dokumentuose nurodyto (Danija) prekių gavėjo

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Savaitgalį Sankt Peterburgo, Leningrado ir Pskovo sričių prie Rusijos ir Latvijos sienos, prie Buračkų posto, Pskovo srityje, "Rosselchoznadzor" administracijos pareigūnai atliko 16,5 tonos šaldytų žuvies produktų (lydekų filė) veterinarinę kontrolę, praneša administracijos spaudos tarnyba.

Kroviniai automobiliu buvo gabenami iš Kazachstano Respublikos Kapšagajaus miesto.

Atlikdami dokumentų kontrolę, inspektoriai nustatė neatitikimą tarp veterinarijos pažymoje deklaruoto (Nyderlandai) ir transporto dokumentuose nurodyto (Danija) prekių gavėjo.

Todėl Kazachstano Respublikos žemės ūkio ministerijos Veterinarinės kontrolės ir priežiūros komitetas negavo leidimo eksportuoti į Nyderlandus 16,5 tonos Kazachstano įmonių pagamintų žuvies produktų.

Tegai:
Kazachstanas, žuvis, Rusija
Dar šia tema
Beveik 1,3 tūkstančio: Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje auga sunkvežimių eilės
Klientų pinigus švaistę asmenys stos prieš teismą: iššvaistė daugiau nei 2,5 mln eurų
Svetlana Tichanovskaja, archyvinė nuotrauka

Tichanovskaja paragino JAV senatą priimti įstatymą dėl sankcijų Minskui

(atnaujinta 17:11 2020.12.05)
Tichanovskaja padėkojo už dabartinės JAV administracijos, kuri neseniai išplėtė sankcijas Baltarusijos valstybės pareigūnams, pastangas

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Buvusi kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja paragino JAV senatą skubiai patvirtinti įstatymo projektą, kuriuo būtų išplėsti JAV prezidento įgaliojimai įvesti sankcijas Baltarusijai.

"Mums reikia daugiau pagalbos iš JAV net ir šiuo sunkiu pereinamuoju laikotarpiu. Aš raginu JAV Kongresą nedelsiant priimti įstatymo projektą dėl "Baltarusijos demokratijos, žmogaus teisių ir suvereniteto" (Belarus Democracy, Human Rights, and Sovereignty Act)", —  Tikhanovskaja parašė straipsnyje, paskelbtame "The Washington Post".

Tichanovskaja padėkojo ES ir JAV už "aktyvią moralinę ir techninę paramą" ir "dabartinės JAV administracijos, kuri neseniai išplėtė sankcijas Baltarusijos valstybės pareigūnams, pastangas".

Lapkričio mėnesį JAV Atstovų rūmai pritarė įstatymo projektui, įgalinančiam JAV prezidentą apriboti Baltarusijos rinkimų komiteto narių ir pareigūnų, laikomų Amerikoje atsakingais už spaudimą žiniasklaidai, atvykimą. Kaip rašoma Kongreso svetainėje, įstatymo projektas taip pat išplečia pagalbos Baltarusijai galimybes ir apima pagalbą "kovojant su interneto cenzūra", paramą moterims ir politiniams pabėgėliams.

Jei jis bus patvirtintas, JAV prezidentas galės užblokuoti bet kurios užsienio valstybės piliečio, kuris yra Baltarusijos VRK narys, vyriausybės pareigūno, atsakingo už veiksmus prieš nepriklausomą žiniasklaidą, Sąjunginės valstybės pareigūno ar Rusijos fizinio asmens, aktyviai dalyvavusio veiksmuose prieš žiniasklaidą ar pažeidimus, vizą. žmogaus teisių, susijusių su padėtimi respublikoje.

Anksčiau Baltarusijos opozicijos atstovai, kurie nesutiko su prezidento rinkimų rezultatais, paskelbė apie valdžios tranzito koordinavimo tarybos sukūrimą. Opozicija mano, kad buvusi kandidatė Svetlana Tikhanovskaja laimėjo rinkimus, reikalauja skirti naujus rinkimus šalyje, primygtinai reikalauja derybų su dabartine valdžia. Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą dėl raginimų perimti valdžią.

Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose, oficialiais valstybės CRK duomenimis, šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1% balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Sklaidydami veiksmus prieš protestuotojus, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, saugumo pajėgos naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Protesto akcijos tebevyksta, didžiausios — sekmadieniais.

Tegai:
Svetlana Tichanovskaja, JAV, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
"Norėčiau nuvykti": Tichanovskaja paskelbė norinti aplankyti Rusiją
Lavrovas pakomentavo grasinimus Baltarusiją atjungti nuo SWIFT
Lukašenka pranešė apie NATO karinių pajėgų stiprinimą šalia KSSO sienų
Lukašenka: NATO kuria grupuotę "vakarų Baltarusijos žemėms užgrobti" 
Tichanovskaja teigė esanti pasirengusi pereinamuoju laikotarpiu vadovauti Baltarusijai