Rusijos ir NATO vėliavos, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: Rusija pasirengusi sumažinti kontaktų su NATO lygį

31
(atnaujinta 14:07 2017.07.10)
Rusija yra pasirengusi sumažinti kontaktų lygį su Šiaurės Atlanto kariniu bloku nuo specialiojo atstovo iki laikinojo patikėtinio

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Iki šiol NATO buvo specialusis Rusijos atstovas, kuris galėjo aptarti tam tikrus santykių su blokų variantus, tačiau dabar Maskva yra pasirengusi jo atsisakyti, praneša laikraštis "Izvestia" su nuoroda į šaltinius URM.

Leidinyje pabrėžiama, kad toks scenarijus yra galimas, kai veikiantis nuolatinis Rusijos atstovas prie karinio ir politinio bloko Aleksandras Gruško paliks postą.

"Izvestia" pašnekovai pažymėjo, kad Maskvos sprendimas susijęs su Aljanso nenoru užmegzti konstruktyvų dialogą, o bet kokios diskusijos perauga į kaltinimus Rusijai.

NATO-Rusijos Taryba ambasadorių lygiu vyks liepos 13 dieną, tačiau Rusijoje abejojama, kad susitikimas bus produktyvus. Pažymima, kad NATO nėra pasirengę išklausyti ir išgirsti Rusijos pozicijos, tačiau yra pasiryžę ir toliau formuoti kaltinamąją antirusišką liniją. Pagrindinis kliuvinys — Ukrainos pozicija.

"Absurdiška šioje situacijoje tikėtis konstruktyvumo, kai kita šalis tik kaltina", — leidiniui pareiškė aukšto rango Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas.

Pažymėtina, kad Rusijos pasirengimas sumažinti kontaktų su NATO lygį skelbiamas po Vladimiro Putino susitikimo su Donaldu Trampu. Matyt, Rusijos prezidentas šio susitikimo metu neįžvelgė esminio pozityvumo gerinant  santykius su NATO.

31
Tegai:
bendradarbiavimas, NATO, Rusija
Dar šia tema
NATO naikintuvai per savaitę vieną kartą lydėjo Rusijos orlaivius
Rusija prieš NATO virš Baltijos jūros — kuo tai gali baigtis?
NATO naikintuvas, palydėjęs Šoigu lėktuvą, galėjo pakilti iš Lietuvos
NATO naikintuvas bandė priskristi prie Šoigu lėktuvo virš Baltijos jūros
Putinas: NATO — JAV užsienio politikos priemonė, ten vien vasalai