Olegas Gazmanovas, archyvinė nuotrauka

Gazmanovas: mano dainos tebedainuojamos Lietuvoje

289
(atnaujinta 10:06 2017.08.06)
Koncertuodamas Luhanske, artistas Olegas Gazmanovas sakė, kad nepaisant visų draudimų ir apribojimų, jo dainas vis tiek dainuoja Lietuvoje, Latvijoje ir Ukrainoje

Vilnius, rugpjūčio 6 — Sputnik. Rusijos atlikėjas Olegas Gazmanovas savo koncerto Luhanske metu pareiškė, kad nors jam ir uždraudė įvažiuoti į kelias buvusios TSRS šalis, tačiau žmonės ten tebedainuoja jo dainas, praneša RIA Novosti.

"Man buvo uždrausta įvažiuoti į Lietuvą, Latviją, Ukrainą. Tegul. Aš turiu savo žmonių, tų, kuriems aš esu reikalingas. Aš reikalingas čia (Donbase — Sputnik) ir aš esu čia. Beje, ten uždraudė dainuoti mano dainas… Bet vis tiek dainuoja. Ir karaokė klubuose, ir visur dainuoja ir dainuos", — sakė Gazmanovas prieš koncertą.

Išvakarėse beveik dešimt tūkstančių žmonių, Donecko Liaudies Respublikos Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, Centriniame kultūros ir poilsio parke Donecke susirinko į Gazmanovo koncertą, skirtą Geležinkeliečio dienai.

Aktorius išreiškė norą dar kartą atvažiuoti koncertų į Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas. Instagram paskyroje Gazmanovas padėkojo Donecką už "neįtikėtinas emocijas".

​Atlikėjas kaip grėsmė

Ukrainos kultūros ministerija 2016 metų rugpjūčio mėnesį paviešino Rusijos menininkų "juodąjį sąrašą", kurie, Ukrainos valdžios nuomone, "kelia grėsmę nacionaliniam saugumui". Į jį pateko ir Gazmanovas. Taip pat artisto neįleidžia į Lietuvą ir Latviją.

Rusijos atlikėjas Timati. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Виталий Белоусов

Tada, praėjusių metų rugpjūtį, Lietuvos muitininkai sulaikė Gazmanovą Vilniaus oro uoste, nors visi aktoriaus dokumentai buvo tvarkingi ir dainininkas turėjo Šengeno vizą. Kaip pažymėjo Gazmanovas, nepaisant nemalonios situacijos, oro uosto pareigūnai išreiškė jam savo simpatiją.

Komentuodamas įvykį, Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paaiškino, kad Rusijos dainininkas į nepageidaujamų asmenų sąrašą įtrauktas "dėl propagandos, remiančios Rusijos agresiją kaimyninėse šalyse" (asmenų, kuriems draudžiama įvažiuoti į Lietuvą, sąrašas niekada nebuvo paviešintas — Sputnik). O Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis Gazmanovą pavadino "zombavimo politikos svirtimi".

Rusijos užsienio reikalų ministerija, savo ruožtu, pareiškė, kad į situaciją su Gazmanovo neįleidimu bus atsižvelgiama dvišaliuose santykiuose.

289
Tegai:
nepageidaujamų asmenų sąrašas, Olegas Gazmanovas, Ukraina, Lietuva
Dar šia tema
Lietuviškas Facebook prieš rusų filmų draudimą
Lietuvos kino teatruose norima uždrausti rusų filmus
SBU trims metams uždraudė Samoilovai įvažiuoti į Ukrainą
Buvęs Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksejus Udalcovas

Buvęs RF ambasadorius papasakojo apie tautiečių problemas Lietuvoje

(atnaujinta 21:32 2021.02.24)
Diplomatas papasakojo, kaip jis asmeniškai sureagavo į paminklo išniekinimo Žiežmaruose istoriją ir apie tai, ką padarė vietinė valdžia

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Užsienyje gyvenančių tautiečių paramos ir teisių apsaugos fondo vykdomasis direktorius, buvęs Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas teigė, kad žinojimas apie rusakalbių problemas Lietuvoje padės jas išspręsti.

Apie tai jis pasakė per internetinę konferenciją, kurios metu buvo pristatyta ataskaita apie rusų ir tautiečių padėties užsienyje analizę, atskleidžiant jų pilietinių ir politinių teisių ir laisvių pažeidimo faktus praėjusiais metais.

Udalcovas priminė, kad buvo Rusijos ambasadorius Lietuvoje ir Latvijoje, ir ne iš nuogirdų žino, su kokiomis situacijomis tautiečiai susiduria Baltijos šalyse.

"Tautiečių problema — ne tik kalėjime esančių, persekiojamų asmenų apsauga, čia daugybė veiksnių, kurie vienu ar kitu būdu daro įtaką, kaip mūsų žmonės jaučiasi ten. Ataskaitoje tai labai kvalifikuotai pavaizduota. Man atrodo, kad šie aspektai taip pat reikalauja labai rimtos analizės ir tinkamos reakcijos", — sakė jis.

Buvęs ambasadorius priminė apie paminklo sovietų kariams Žiežmariuose išniekinimą, įvykusį praėjusių metų rugsėjį. Tada vandalai išpylė raudonus dažus ir užrašė įžeidžiamus užrašus ant Raudonosios armijos karių paminklo vietinėse kapinėse. Rusijos Federacijos tyrimų komitetas pradėjo tyrimą dėl memorialo išniekinimo.

"Mes atvykome ten kitą dieną, aš, kaip ambasadorius. Mes padarėme labai griežtą pareiškimą. Aš pakviečiau seniūną. Atėjau prie šio paminklo. Aš jam pasakojau, kaip mes reaguosime. Pranešiau jam, kad RF Tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą dėl šio paminklo išniekinimo. Tai jam sukėlė įspūdį. Mūsų pokalbis baigėsi tuo, kad miesto valdžia ėmėsi remonto ir per dvi savaites suremontavo šį paminklą. Aš atvykau, kai tai buvo padaryta, apžiūrėjau — jau buvo padorios, normalios būklės", — pasakojo Udalcovas.

Šalia kario su vėliava, stovinčio ant postamento, paminklo yra masinė kapavietė. Išlaisvinant miestą čia buvo nužudyta ir palaidota daugiau nei 920 raudonarmiečių, tačiau ne visi vardai žinomi. 2002 metais laidojimo vieta buvo atkurta Rusijos lėšomis.

Taip pat Udalcovas priminė požiūrį į rusą Jurijų Melį, kuris Lietuvoje kali dėl 1991 metų sausio 13 dienos įvykių prie Vilniaus televizijos bokšto. Jis pažymėjo, kad Lietuvos valdžia nerimauja dėl to, kad Rusijos Federacijos tyrimų komitetas ėmėsi bylos prieš teisėjus ir prokurorus.

Tegai:
Aleksandras Udalcovas, Rusija, Lietuva
Dar šia tema
Rusijos tyrimų komitetas pradėjo bylą dėl karinių kapinių Lietuvoje išniekinimo
Latvijoje iš memorialo sovietų kariams pavogta patranka
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas (kairėje) ir Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu (dešinėje)

Peskovas atskleidė, kodėl Putinas buvo be kepurės spaudžiant dideliam šalčiui

(atnaujinta 21:23 2021.02.24)
Dieną anksčiau, Tėvynės gynėjo dienos proga, Rusijos vadovas atvyko į Aleksandro sodą pagerbti karių atminimo

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nori dalyvauti reikšminguose renginiuose be galvos apdangalo — jo sveikata gera, žurnalistams sakė valstybės vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, aiškindamas Putino pasirodymą be kepurės vainikų padėjimo ceremonijoje Tėvynės gynėjo dieną, vasario 23 dieną.

Putinas antradienį padėjo vainiką prie Nežinomo kareivio kapo prie Kremliaus sienos, pagerbdamas žuvusių karių atminimą. Nepaisant šalnų, valstybės vadovas buvo be kepurės.

"Mes tikrai pranešime valstybės vadovui apie jūsų susirūpinimą. Mus tikrai labai paliečia jūsų rūpestis jo sveikata. Bet jūs žinote, kad jo sveikata yra gera. Ir taip, deja, nepaisant šalnų, jis dažniausiai ypač tokiomis jaudinamomis iškilmingomis akimirkomis vis tiek nori būti be galvos apdangalo", — sakė Peskovas, atsakydamas į klausimą, kodėl valstybės vadovas buvo be galvos apdangalo, kai lauke buvo 20 laipsnių šalčio.

Į Aleksandro sodą valstybės vadovas tradiciškai atvyksta vasario 23 dieną, kai Rusija švenčia Tėvynės gynėjo dieną.

Tegai:
Tėvynės gynėjo diena, šalčiai, Rusija, Vladimiras Putinas
Kirpykla

Kirpėjas aukcione pardavė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino

(atnaujinta 16:42 2021.02.24)
Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Kirpėjas iš Bairoito miesto (Bavarija, Vokietija) Andreasas Nuislis (Andreas Nuysl) "eBay" platformoje pateikė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino. Apie tai pranešė agentūra "DPA".

Мост через реку Нерис в Вильнюсе
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus. Nuo vasario 12 iki vasario 20 dienos imtinai ji padidėjo iki 422 eurų. Už šią kainą paslaugą įsigijo 43 metų vyras.

Be 422 eurų, Nuisliui pavyko surinkti dar 1 310 eurų aukų. Visi šie pinigai bus skirti padėti vaikams per vieną iš labdaros organizacijų.

Kirpyklos Vokietijoje buvo uždarytos dėl karantino priemonių nuo praėjusių metų gruodžio 16 dienos. Vasario 10 d. Vokietijos valdžia nusprendė pratęsti karantino režimą iki kovo 7 d. su atskiromis išlygomis. Pakeitimais numatyta nuo kovo 1 dienos atidaryti kirpyklas — tik su sąlyga, kad bus laikomasi higienos taisyklių.

Tegai:
karantinas, kirpėjas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje