Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Prognozė: Putino pasitraukimas kaimyninėse Rusijos šalyse gali baigtis karu

295
(atnaujinta 16:37 2017.10.03)
Pagal naują Europos Parlamento tyrimą iki 2035 metų Rusijos kaimyninėse šalyse gali prasidėti ginkluoti konfliktai

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Europos Parlamento tyrimų centro ekspertai paskelbė ataskaitą "Globalinės tendencijos iki 2035 metų. Geopolitinės ir tarptautinės jėgos", kurioje teigiama, kad iki 2035-ųjų Rusijos kaimyninėse šalyse gali prasidėti ginkluoti konfliktai, rašo Sputnik Latvija.

Ataskaitoje analizuojamos pagrindinės geopolitinės tendencijos ir išvardijami galimi situacijų pasaulyje scenarijai iki 2035 metų. Analitikai prognozuoja nestabilumą Europos regione, kuris gali būti pereinamojo laikotarpio po Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasitraukimo pasekmė.

Tyrime taip pat pabrėžiama, kad 2035 metais Rusijos ateitis bus pastatyta anot kortos, nes Putinui, gimusiam 1952-aisiais, sukaks 83 metai.

"Po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paliks savo postą, šalyje, patiriančioje rimtus ekonominius sunkumus, susijusius tiek su darbingo amžiaus gyventojų skaičiaus mažėjimu, tiek su naftos ir dujų kainų kritimu, gali būti sukurtos tokios sąlygos, kurios išprovokuos konfliktą tarp kaimyninių valstybių. Konfliktas kils dėl Rusijos kaimyninių šalių noro susigrąžinti anksčiau  joms priklausiusias teritorijas. Daugelis bandys išspręsti teritorinius ginčus diplomatiniais metodais, tačiau galimas ir ginkluotojų konfliktų atsiradimas, kurių bus negalima išspręsti be ES įsikišimo", — teigiama pranešime.

Tyrėjai pabrėžia, kad ES įsikišimas, greičiausiai, bus vykdomas taikiai, o ne jėga, todėl, kad baiminasi atsakomųjų Maskvos veiksmų.

Europos analitikai pažymi, kad, nepaisant ekonomikos nuosmukio Rusijoje, šalies gynybos pramonė išliks konkurencinga ir viena iš stipriausių pasaulyje. Rusija nukreips savo jėgas į ginklų su didžiausiu pajėgumu ir efektyvumu gamybą: tai bus povandeniniai laivai, naikintuvai, o taip pat priešlėktuvinės ir priešraketinės gynybos priemonės, didinančios šalies galimybes sutramdyti Šiaurės Atlanto aljansą.

2018 metais Rusijoje turi įvykti eiliniai prezidento rinkimai. Valstybės vadovas bus renkamas tiesioginiu visuotinio balsavimo būdu šešeriems metams. Jei Putinas dalyvaus rinkimuose ir laimės, tai bus jo ketvirta kadencija.  

Pagal Rusijos Konstituciją prezidentas negali užimti vyriausybės vadovo pariegų daugiau nei dvi kadencijas iš eilės, todėl 2024 metais Putinas turės palikti postą. Bet jis galės vėl tapti prezidentu 2030 metais, kai jam sukaks 78 metai ir iki 2036-ųjų užimti prezidento kėdę.

295
Tegai:
ginkluoti konfliktai, ataskaita, Rusijos prezidento rinkimai, Europos Parlamentas, NATO, Vladimiras Putinas, Rusija
Temos:
Rusijos prezidento rinkimai 2018 (44)
Dar šia tema
Apklausa: už Putiną pasirengę balsuoti du trečdaliai rusų
Rusijos prezidento rinkimų kampanija gali prasidėti gruodį
Apklausa: Putino darbui pritaria daugiau nei 80% rusų
Apklausa: Putinas turi beprecendentį rusų palaikymą