Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Prognozė: Putino pasitraukimas kaimyninėse Rusijos šalyse gali baigtis karu

297
(atnaujinta 16:37 2017.10.03)
Pagal naują Europos Parlamento tyrimą iki 2035 metų Rusijos kaimyninėse šalyse gali prasidėti ginkluoti konfliktai

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Europos Parlamento tyrimų centro ekspertai paskelbė ataskaitą "Globalinės tendencijos iki 2035 metų. Geopolitinės ir tarptautinės jėgos", kurioje teigiama, kad iki 2035-ųjų Rusijos kaimyninėse šalyse gali prasidėti ginkluoti konfliktai, rašo Sputnik Latvija.

Ataskaitoje analizuojamos pagrindinės geopolitinės tendencijos ir išvardijami galimi situacijų pasaulyje scenarijai iki 2035 metų. Analitikai prognozuoja nestabilumą Europos regione, kuris gali būti pereinamojo laikotarpio po Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasitraukimo pasekmė.

Tyrime taip pat pabrėžiama, kad 2035 metais Rusijos ateitis bus pastatyta anot kortos, nes Putinui, gimusiam 1952-aisiais, sukaks 83 metai.

"Po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paliks savo postą, šalyje, patiriančioje rimtus ekonominius sunkumus, susijusius tiek su darbingo amžiaus gyventojų skaičiaus mažėjimu, tiek su naftos ir dujų kainų kritimu, gali būti sukurtos tokios sąlygos, kurios išprovokuos konfliktą tarp kaimyninių valstybių. Konfliktas kils dėl Rusijos kaimyninių šalių noro susigrąžinti anksčiau  joms priklausiusias teritorijas. Daugelis bandys išspręsti teritorinius ginčus diplomatiniais metodais, tačiau galimas ir ginkluotojų konfliktų atsiradimas, kurių bus negalima išspręsti be ES įsikišimo", — teigiama pranešime.

Tyrėjai pabrėžia, kad ES įsikišimas, greičiausiai, bus vykdomas taikiai, o ne jėga, todėl, kad baiminasi atsakomųjų Maskvos veiksmų.

Europos analitikai pažymi, kad, nepaisant ekonomikos nuosmukio Rusijoje, šalies gynybos pramonė išliks konkurencinga ir viena iš stipriausių pasaulyje. Rusija nukreips savo jėgas į ginklų su didžiausiu pajėgumu ir efektyvumu gamybą: tai bus povandeniniai laivai, naikintuvai, o taip pat priešlėktuvinės ir priešraketinės gynybos priemonės, didinančios šalies galimybes sutramdyti Šiaurės Atlanto aljansą.

2018 metais Rusijoje turi įvykti eiliniai prezidento rinkimai. Valstybės vadovas bus renkamas tiesioginiu visuotinio balsavimo būdu šešeriems metams. Jei Putinas dalyvaus rinkimuose ir laimės, tai bus jo ketvirta kadencija.  

Pagal Rusijos Konstituciją prezidentas negali užimti vyriausybės vadovo pariegų daugiau nei dvi kadencijas iš eilės, todėl 2024 metais Putinas turės palikti postą. Bet jis galės vėl tapti prezidentu 2030 metais, kai jam sukaks 78 metai ir iki 2036-ųjų užimti prezidento kėdę.

297
Tegai:
ginkluoti konfliktai, ataskaita, Rusijos prezidento rinkimai, Europos Parlamentas, NATO, Vladimiras Putinas, Rusija
Temos:
Rusijos prezidento rinkimai 2018 (44)
Dar šia tema
Apklausa: už Putiną pasirengę balsuoti du trečdaliai rusų
Rusijos prezidento rinkimų kampanija gali prasidėti gruodį
Apklausa: Putino darbui pritaria daugiau nei 80% rusų
Apklausa: Putinas turi beprecendentį rusų palaikymą
Pergalės paradas

Įvardyta, kas rusams Pergalės parado metu patiko labiausiai

(atnaujinta 16:29 2020.07.01)
Kaip nurodyta apklausos rezultatų apžvalgoje, 36 % rusų Pergalės paradas pažadino įkvėpimą, 13 % suteikė vilties, 11 % — patraukė dėmesį

VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Remiantis VCIOM apklausos rezultatais, rusams, kurie dalyvavo Pergalės parade ar žiūrėjo jį per televiziją, patiko karinė technika, kariuomenės žygiavimas ir organizacija.

Tyrimo duomenimis, 61 % piliečių stebėjo Pergalės paradą, iš kurių 59 % stebėjo paradą per televiziją, o 2 % asmeniškai jame lankėsi, 39 % parado nežiūrėjo.

Pažymima, kad daugumai respondentų, kurie dalyvavo "Pergalės parade" ar žiūrėjo jį per televizorių, patiko karinė technika (29 %), kariuomenės žygiavimas (15 %), organizavimas (10 %), veteranai, aviacija ir šalies galios pojūtis (kiekvienas po 9 % atitinkamai), taip pat 11 % patiko viskas.

66 % šios grupės nėra nieko, kas jiems nepatiko parado metu, tačiau 5 % nepatiko mažas svečių iš užsienio skaičius, 3 % — tokių renginių pavojingumas epidemijos įkarštyje.

Kaip nurodyta apklausos rezultatų apžvalgoje, 36 % rusų Pergalės paradas pažadino įkvėpimą, 13 % suteikė vilties, 11 % — patraukė dėmesį.

Rusijos "VCIOM-Sputnik" apklausą Rusijos jaunimo sąjunga užsakė birželio 28 dieną. Apklausoje dalyvavo 1,6 tūkst. Rusijos gyventojų, vyresnių nei 18 metų. Tyrimo metodas — pokalbis telefonu. Šios imties maksimalus paklaidos dydis, kurio tikimybė yra 95 %, neviršija 2,5 %.

Tegai:
paradas, Rusija
Dar šia tema
Videofaktas: kaip vyko Pergalės paradas Maskvos Raudonojoje aikštėje
Ryškiausi kadrai iš 75-ųjų Pergalės metinių minėjimo Rusijoje
Kinijos laikraštis įvertino "mirtį nešančias mašinas" pergalės parade Maskvoje
Kaliningradas, archyvinė nuotrauka

"Rusijos geležinkeliai" atnaujino reisus į Kaliningradą po beveik trijų mėnesių pertraukos

(atnaujinta 13:54 2020.07.01)
Balandžio pradžioje dėl koronaviruso buvo sustabdytas keleivių susisiekimas geležinkeliu tarp pagrindinės Rusijos dalies ir vakarinio regiono

VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Bendrovė "Rusijos geležinkeliai" (RG) trečiadienį atnaujino keleivių vežimo geležinkeliu paslaugas tarp Kaliningrado ir kitų Rusijos miestų.

Kaip praneša RIA Novosti su nuoroda į įmonę, kol kas į tvarkaraštį sugrįš du traukiniai — iš Maskvos ir Sankt Peterburgo. Keleiviniai traukiniai į Kaliningradą nevažiavo beveik tris mėnesius.

"Rusijos geležinkeliai" nuo balandžio 6 dienos atšaukė keleivinius traukinius tarp pagrindinės Rusijos miestų dalies ir Kaliningrado srities dėl koronaviruso. Kaliningrado srities vyriausybės spaudos tarnybos vadovas Dmitrijus Lyskovas praėjusios savaitės pabaigoje pranešė, kad geležinkelio susisiekimas su Kaliningradu bus atnaujintas nuo liepos 1 dienos. "Rusijos geležinkeliai" vėliau patvirtino šią datą.

Bendrovė paaiškino, kad sprendimas atnaujinti traukinius į Kaliningradą buvo priimtas pagerėjus epidemiologinei situacijai šalyje ir laipsniškai panaikinant apribojimus, galiojančius atskiruose Rusijos Federacijos padaliniuose. Traukinys Nr. 30/29 "Jantar" Kaliningradas — Maskva išvyks pirmuoju reisu liepos 1 dieną ir važinės kas antrą dieną neporinėmis dienomis. Iš Maskvos priešinga kryptimi traukinys išvyks liepos 2 dieną ir važinės kas antrą dieną porinėmis dienomis.

Traukinys Nr. 80/79 Kaliningradas–Sankt Peterburgas pirmuoju reisu iš Kaliningrado išvyks liepos 1 dieną. Iki spalio 5 dienos jis važiuos trečiadieniais ir šeštadieniais, o vėliau — kartą per keturias dienas. Iš Sankt Peterburgo iki spalio 6 dienos traukinys kursuos ketvirtadieniais ir sekmadieniais, o po to — kartą per 4 dienas.

Nurodytų traukinių išvykimo ir atvykimo nuo pradinio iki galutinio maršruto taško laikas nepasikeitė.

Tranzitui taikomos specialios taisyklės

"Rusijos geležinkeliai" traukiniai važiuoja iš Kaliningrado į kitus Rusijos miestus ir atgal per Lietuvą ir Baltarusiją. "Rusijos geležinkeliai" pažymi, kad keleiviniai traukiniai važiuos per šių šalių teritoriją, o jų geležinkelio stotyse numatomos tik techninės stotelės. Tai yra keleiviai nebus įlaipinami ir išlaipinami Lietuvoje ir Baltarusijoje.

Kitas traukinių į Kaliningradą keleivių niuansas susijęs su Rusijos Federacijos vyriausybės nurodymu. Remiantis dokumentu, tik tie keleiviai, kurie Rusijos Federacijos piliečio pase turi atitinkamą registracijos ženklą gyvenamojoje vietoje Kaliningrado srityje, gali kirsti Rusijos Federacijos sieną tranzitiniais traukiniais, vykstančiais į Kaliningrado sritį. Keleiviai, įforminę bilietus su pasu, keliaujantys į Kaliningrado sritį ir atgal, privalo turėti su savimi civilinį pasą, kur nurodyta gyvenamosios vietos registracija.

Taip pat tebegalioja ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos dokumentas dėl supaprastinto tranzito Rusijos traukinių keleiviams per respublikos valstybės sienas sąlygų ir apribojimų. Jame numatyta, kad per vieną reisą tranzitu gali vykti ribotas skaičius keleivių, o tranzitu leidžiama važiuoti tik tuo atveju, jei yra supaprastintas geležinkelio transporto tranzito dokumentas. Draudžiama tranzitu vykti per Lietuvos teritoriją Šengeno viza ar supaprastintu tranzito dokumentu.

Be to, "Rusijos geležinkeliai" atkreipia dėmesį į tai, kad vykdant pasienio kontrolę Lietuvos pasienio geležinkelio punktuose per respublikos teritoriją bus leidžiama vykti tik tiems Rusijos Federacijos piliečiams, kurie iš anksto (ne vėliau kaip prieš 28 valandas) užpildė anketą elektroniniu būdu, ją atspausdino ir pasirašė.

"Rusijos geležinkeliai" pranešė, kad kartu su Rusijos užsienio reikalų ministerija pamėgins panaikinti šiuos apribojimus, atsižvelgiant į nenutrūkstamą traukinių tranzitą per Lietuvos ir Baltarusijos teritoriją.

Tegai:
koronavirusas, karantinas, "Rusijos geležinkeliai", Rusija
Dar šia tema
Dėl COVID-19 sumažėjo tranzitas Kaliningrado geležinkeliu
Vaizdo įraše parodytas naujas geležinkelis Lietuvoje NATO pajėgoms perkelti
Paskelbta, kada pradės važinėti traukiniai per Lietuvą į Kaliningradą
Avarija

Kauno rajone įvyko avarija dalyvaujant policijos pareigūno automobiliui

(atnaujinta 08:30 2020.07.02)
Policijos duomenimis, į pareigūno automobilį įsirėžė paskui važiavęs automobilis, nukentėjo pareigūno mašinoje esanti keleivė

VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Kauno rajone automobilis atsitrenkė į transporto spūstyje stovėjusį policijos pareigūno automobilį, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko trečiadienį, liepos 1 dieną, apie 16:00 Ramučiuose. Anot pranešimo, automobilis "BMW 320", vairuojamas 1975 metais gimusio vyro, atsitrenkė į automobilį "Škoda Octavia", vairuojamą ne tarnybos metu neuniformuoto blaivaus Kauno apskrities Vyriausiojo kolicijos komisariato pareigūno (gimusio 1988 metais).

Pažymima, kad pareigūno automobilis nuo smūgio atsitrenkė į priekyje stovėjusį automobilį "Mercedes Benz ML 350".

Pranešama, kad eismo įvykio metu nukentėjo automobilio "Škoda Octavia" keleivė (gimusi 1988 metais), ji paguldyta į ligoninę.

Tegai:
Lietuva, policija, Kauno rajonas, eismo įvykis
Dar šia tema
Lazdijų rajone į avariją pateko neblaivus Lietuvos kariuomenės šauktinis
Lietuvos šiaurės rytuose įvyko mirtina avarija su dviem automobiliais ir motociklu
Per Jonines Lietuvoje eismo įvykių metu žuvo dvi vairuotojos
Kokie vairuotojų įpročiai per karščius gali sukelti avarijas