Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Zacharova pavadino Grybauskaitę netikrų naujienų platintoja

239
(atnaujinta 08:50 2017.10.11)
Marija Zacharova socialiniame tinkle pavadino Latvijos užsienio reikalų ministrą "netikrų naujienų agregatoriumi", o Lietuvos prezidentę įvertino kaip melagingų naujienų platintoją

VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova iškritikavo Latvijos užsienio reikalų ministrą Edgarą Rinkevičių ir Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę ir viešai apkaltino juos melagingų naujienų platinimu.

Katalonijos referendumas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Елена Шестернина

Zacharova pasipiktino Latvijos ministro žodžiais, kuomet jis pavadino Katalonijos referendumą  "nukritusiu ant grindų saldainiu" Rusijos atžvilgiu.

"Nukritęs ant grindų saldainis? Dieve mano, kur jie atranda tokius puikius politikus, kur augina šiuos aukšto skrydžio paukščius? Ne ministras, o netikrų naujienų agregatorius",-  parašė Zacharova Facebook.

Toliau Zacharova prisiminė ir Lietuvą. Anot jos, savo žodžiais Latvijos ministras norėjo nukreipti dėmesį nuo „netikrų naujienų platintojos" Grybauskaitės, iš kurios Rusija iki šiol laukia oficialaus pasiaiškinimo dėl "reikalavimų sąrašo".

"Nors kaiminystėje taip pat prezidentė — netikrų naujienų platintoja. Iki šiol laukiame oficialaus Lietuv os atsakymo dėl Grybauskaitės pareiškimų apie kažkokį „reikalavimų sąrašą", kurį jai, neva, pateikė Rusija", — rašo Zacharova.

Lietuvos prezidentė interviu informacinei agentūrai "Delfi" metu paskelbė, kad pirmą kartą susitikusi su Putinu 2010 metais, ji gavo iš jo „reikalavimų sąrašą, kurio turi laikytis Lietuva: nestatyti atominės, bendradarbiauti su jais ir taip toliau".

Latvijos užsienio reikalų ministras interviu laikraščiui "Latvijas Avize" teigė, kad Katalonijos referendumas  Rusijai buvo kaip "nukritęs ant grindų saldainis, kurį Rusija gali panaudoti, siekdama suskaldyti ES". Anksčiau Rusijos prezidentas pareiškė, kad Katalonijos referendumas dėl nepriklausomybės yra "šalies vidaus reikalas".

Ispanijos Vyriausybė Katalonijos referendumo nepripažįsta, be to, jo organizavimą uždraudė Konstitucinis teismas.

Referendume, kuriame dalyvavo 2,2 milijonai rinkėjų, už atsiskyrimą nuo Ispanijos nubalsavo 90%.

239
Tegai:
melagingas pranešimas, Edgaras Rinkevičius, Marija Zacharova, Dalia Grybauskaitė
Dar šia tema
Zacharova kritikuoja NATO vaizdo įrašą apie "miško brolius“
Zacharova: Lietuva vėl išpūtė antirusišką retoriką
Rusijoje registruota vakcina nuo COVID-19

Rusijos SAM pranešė apie didelį vakcinos nuo COVID-19 poreikį užsienio

(atnaujinta 12:51 2020.08.14)
Vis dėlto, pasak ministerijos vadovo, pirmiausia vaistą reiktų suteikti tiems rusams, kurie tiesiogiai dirba su pacientais ir su rizikos grupėmis

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Iš užsienio gauta daugybė užklausų dėl naujos Rusijos vakcinos nuo koronaviruso įsigijimo, tačiau Rusija jos neparduos, kol neaprūpins savo vidaus rinkos, žurnalistams sakė Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraško.

Rusiškoji vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

"Kol kas nieko neparduodame (užsienyje). Gauname daugybę skambučių, tačiau pirmiausia turime pagaminti vakcinas vidaus rinkai. Vyksta procesas", — sakė ministras, atsakydamas į klausimą, kurios šalys parodė susidomėjimą pirkti šią Rusijos gaminį.

Anot ministro, "pirmiausia vakcina turėtų būti skiriama tiems, kurie tiesiogiai dirba su pacientais ir su rizikos grupėmis". Tokiu tarpu vakciną planuojama siųsti "į visus regionus tam tikrų kategorijų piliečiams".

"Pirmoji vakcina bus gauta šį mėnesį. Planuojame ją nusiųsti į visus regionus, kad žmonės pamatytų. Gamyba jau prasidėjo", — cituoja ministrą RIA Novosti.

Taip pat jis pranešė, kad ir pats planuoja pasiskiepyti.

Atsakydamas į klausimą apie galimą naujos vakcinos poveikį reprodukcinei sistemai, Muraško sakė, kad "apskritai nėra duomenų, ribojančių vakcinos naudojimą", tačiau "nereiktų skiepytis prieš patį nėštumą".

Tegai:
koronavirusas, vakcina, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Prancūzijos laikraštis viršelyje pavaizdavo Putiną, apsirengusį Bondo kostiumą
Virusologas įvertino Rusijos skiepų nuo koronaviruso saugumą
Rusija pirmoji pasaulyje užregistravo vakciną nuo koronaviruso
Michailas Jefremovas

Advokatas papasakojo apie Jefremovo būklę  

(atnaujinta 12:37 2020.08.13)
Jefremovui taikomas namų areštas, jam gresia nuo 5 iki 12 metų kalėjimo. Iš pradžių jis pripažino savo kaltę dėl avarijos, bet vėliau pakeitė taktiką ir nusprendė vengti atsakomybės

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Aktorius Michailas Efremovas lieka Botkino ligoninėje, jo išleidimo klausimas dar nebuvo aptartas, ketvirtadienį RIA Novosti sakė advokatas Elmanas Pašajevas.

"Kol kas nėra naujos informacijos apie Michailo Olegovičiaus sveikatos būklę. Jis lieka ligoninėje. Šiuo metu esu komandiruotėje, tačiau vakare planuoju susisiekti su gydytoju. Gal bus naujos informacijos", — teigė agentūros pašnekovas.

Jefremovas sunegalavo pakeliui į Presnenskio teismą. Jis buvo atvestas į pastatą, o po penkių minučių atvyko greitoji pagalba. Aktorių išnešė ant neštuvų.

Pasak aktoriaus advokato Elmano Pašajevo, gydytojai įtarė jam priešinfarktinę arba priešinsultinę būseną. Teismo posėdis buvo atidėtas iki rugpjūčio 12 dienos, trečiadienio.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, Maskvos "Sadovoje kolco" vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų. 

Jefremovui taikomas namų areštas, jam gresia nuo 5 iki 12 metų kalėjimo. Iš pradžių jis pripažino savo kaltę dėl avarijos, bet vėliau pakeitė taktiką ir nusprendė vengti atsakomybės.

Tegai:
sveikata, advokatas, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Baltarusijoje baigėsi ketvirtoji protesto diena
SAM: žengtas svarbus žingsnis užkertant kelią nelegaliai tabako gaminių gamybai