Rusijos Federacijos tarybos konferencijų salė, archyvinė nuotrauka

Lygiavertis atsakas: Rusijoje bus apribota Amerikos žiniasklaidos veikla

64
(atnaujinta 08:50 2017.10.11)
Sprendimas apriboti amerikiečių žiniasklaidą gali būti priimtas, atsakant į "precedento neturintį ir nepagrįstą spaudimą", ir turės įtakos visoms JAV žiniasklaidoms, veikiančioms Rusijos teritorijoje

VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Rusija yra pasirengusi JAV žiniasklaidai pritaikyti tokius pačius apribojimus, reaguodama į JAV veiksmus prieš televizijos kanalą "RT" ir tariamai propagandinio pobūdžio Rusijos žiniasklaidos atstovų darbo Amerikoje tyrimą, praneša "Interfax" su nuroda į savo šaltinį vyriausybės ratuose.

Sputnik paviljonas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Даничев

Tyrimas, kuriame Rusija kaltinama kišimusi į JAV rinkimus, o taip pat tariamais prezidento Donaldo Trampo ryšiais su RF, kurie paneigiami tiek Baltuosiuose rūmuose, tiek Kremliuje, vykdomas FTB ir Kongrese. Tyrimo specialiuoju prokuroru buvo paskirtas buvęs FTB vadovas Robertas Muelleris. Rusija ne kartą neigė kaltinimus dėl bandymų paveikti rinkimus Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Rugsėjo pradžioje JAV teisingumo departamentas įpareigojo bendrovę, aptarnaujančią televizijos kanalą "RT America", įskaitant dabartinę jo veiklą ir televizijos produkciją, užsiregistruoti kaip užsienio agentui. Dokumentas buvo gautas įstatymo projekto, pateikto JAV Atstovų rūmams, siekiant pakeisti užsienio agentų registravimo reikalavimus, svarstymo fone. Projektas numato Teisingumo departamentui suteikti papildomų įgaliojimų, leidžiančių nustatyti ir teismo sprendimu sekti organizacijas, kurios "neteisėtai" bando paveikti politinius procesus Jungtinėse Amerikos Valstijose.

​RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian JAV valdžios institucijų reikalavimus televizijos kanalo atžvilgiu pavadino neteisėtais. Vėliau "RT" vyriausioji redaktorė pareiškė, kad blogiausiu atveju, susijusiu su kanalo spaudimu JAV institucijų, bendrovė pasitrauks iš šalies.

Vyriausioji televizijos kanalo RT ir naujienų agentūros Sputnik redaktorė Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Трефилов

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova pareiškė, kad Rusija gali atsakyti, jei JAV ir toliau darys spaudimą Rusijos žiniasklaidai, dirbančiai Jungtinėse Valstijose.

Tuo tarpu, "Interfax" šaltinis vyriausybės ratuose patikslino, kad lygiavertis atsakas į "precedento neturintį ir nepagrįstą spaudimą" gali turėti įtakos visoms JAV žiniasklaidoms, veikiančioms Rusijos teritorijoje.

Išplėstinis užsienio veiklos, nukreiptos į kišimąsi į Rusijos vidaus reikalus, stebėjimo darbo grupės posėdis vyks ketvirtadienį Federacijos Taryboje. Sputnik planuoja tiesiogiai transliuoti šį susitikimą.

64
Tegai:
propaganda, žiniasklaida, Margarita Simonian, Rusija, JAV
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (109)
Dar šia tema
"Washington Post" papasakojo apie Sputnik radiją JAV
Prancūzijos URM vadovas nenori prieštarauti Makronui dėl kaltinimų Sputnik
Peskovas: Kremlius nesutinka su Makrono kritika Sputnik ir RT atžvilgiu
Simonian: Sputnik priešinasi kitaip manančių nepakantumui
Sputnik Lietuva padavė į teismą Baltic News Service
Takelis miške

Kaliningrado srityje sprogus Antrojo pasaulinio karo laikų sveidiniui nukentėjo du vaikai

(atnaujinta 16:51 2020.08.09)
Vaikai buvo hospitalizuoti su skeveldrinėmis žaizdomis. Berniukas yra sunkios būklės, mergaitė — vidutinės

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Kaliningrado srityje berniukas ir mergaitė buvo paguldyti į ligoninę po sviedinio sprogimo, tikėtina, kad jis Antrojo pasaulinio karo laikų, praneša RIA Novosti.

Pirminiais duomenimis, dvi šeimos su vaikais ilsėjosi palapinėse miške, esančiame prie Baltijsko. Uždegus laužą, sprogo sviedinys, kuris buvo po žemę. Penkerių metų berniukas ir devynerių metų mergaitė buvo sužeisti.

Abu vaikai su sunkiais sužalojimais buvo paguldyti į vaikų regioninę ligoninę. Berniuko būklę gydytojai vertina kaip sunkią, mergaitės — vidutinio sunkumo.

Teisėsauga apžiūrėjo įvykio vietą, visos įvykio aplinkybės yra nustatinėjamos.

Tegai:
nukentėję, sviedinys, Kaliningrado sritis
Michailas Jefremovas

Dobrovinskis paskelbė naują posūkį Jefremovo byloje  

(atnaujinta 14:36 2020.08.09)
Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada"

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Rugpjūčio 11 dieną(antradienį), teismo posėdyje įvyks "reikšmingas įvykis" Michailo Jefremovo byloje. Apie tai "Gazeta.ru" pareiškė nukentėjusios pusės advokatas Aleksandras Dobrovinskis.

"Antradienį viską išgirsite, nes vyks kai kurie reikšmingi įvykiai, vykstantys visiems, kurie į savo vietą įtrauks daugybę dalykų ir visi viską supras", — aiškino teisininkas.

Jis pažymėjo, kad niekada nesakė, jog aktorius bus nuteistas.

"Bent jau aš neturiu teisės to daryti. Nepaisant to, aš vykdau savo direktorių valią ir ketiname įrodyti jo kaltę. Ar yra kaltės nuosprendis, ar ne, mes dar ilgai nepamatysime", — pridūrė jis.

Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada". Vairuotojas, vienos iš internetinių parduotuvių kurjeris Sergejus Zacharovas buvo hospitalizuotas į ligoninę dėl galvos traumos. Ryte vyras mirė.

Tyrimo duomenimis, avarijos metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Vėliau jo kraujyje rasta narkotikų pėdsakų. Pirmojo tardymo metu Jefremovas "labiau murmėjo, nei kalbėjo" ir negalėjo prisiminti, kas nutiko. Tačiau, kaip tuomet sakė advokatas Vitalijus Černyševas, menininkas "neneigė savo dalyvavimo" (tai užfiksuota bylos medžiagoje).

Po kelių dienų Jefremovas paskelbė vaizdo žinutę, kurioje prašė velionio šeimos atleidimo, tačiau Zacharovo artimieji nepriėmė atsiprašymo ir atsisakė piniginės kompensacijos. Netrukus Jefremovo gynėjas teigė surinkęs pakankamai aktoriaus nekaltumo įrodymų ir pažadėjo, kad vykstant teismo procesui bus sensacija.

Tyrimo metu aktorius jau atsisakė pripažinti kaltę dėl avarijos, pasinaudodamas Konstitucijos 51 straipsniu, kuris leidžia neduoti parodymų prieš save.

Dabar jam yra skirtas namų areštas, aktoriui gresia nuo penkerių iki 12 metų kalėjimo. 

Tegai:
avarija, byla, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po mirtinos avarijos
Buvo gaila automobilio: liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po avarijos  
Vilniaus senamiestis, archyvunė nuotrauka

Lietuvoje patvirtinta 13 naujų COVID-19 atvejų

(atnaujinta 10:42 2020.08.10)
Bendras COVD-19 skaičius siekia 2264. Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 501 asmuo, pasveiko – 1670

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Per praėjusią parą patvirtinta 13 naujų koronaviruso atvejų, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Bendras skaičius siekia 2264. Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 501 asmuo, pasveiko – 1670. Nuo infekcijos mirė 81 asmuo, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 128 įvežtiniai atvejai. Izoliacijoje šiuo metu yra 2910 žmonių. Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 1364 ėminiai.

Penktadienį Lietuvos sveikatos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad koronaviruso plitimo mastai respublikoje kelia nerimą. Pasak jo, artimiausiu metu bus svarstomos papildomos infekcijos kontrolės priemonės.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje