VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Dainininko Olego Gazmanovo automobilis buvo sugadintas patekęs į duobę Rusijos Permės regiono greitkelyje.
Apie įvykį atlikėjas pranešė savo Instagram paskyroje.
"Trasoje iškart dvi duobės — iš vienos išsikišusi armatūra. Dėl to iškart praurtos dvi padangas. Visi čia turi važiuoti atsargiai", — parašė Gazmanovas.
Gazmanovo koncertas Permėje suplanuotas spalio 18 dieną. Dainininkas sako, kad koncerto neatšauks.
VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V" demonstruoja geresnius rezultatus nei preparatai, turintys vieną vektorių, pareiškė tarptautinės Rusijos preparato ekspertų tarybos ekspertas Karlas Sala.
"Mus visada domino skirtingų adenoviruso vektorių naudojimo strategija dėl didesnio veiksmingumo [šio metodo — Sputnik] hipotezės. Ir tai buvo pademonstruota, nes, palyginti su vakcinomis toje pačioje platformoje, rezultatai yra geresni", — cituoja jį RIA Novosti.
Ekspertas tai pavadino inovatyviu rezultatu.
"Sputnik V" yra pagrįsta adenovirusiniais vektoriais, į kuriuos yra įterptas SARS-CoV-2 viruso smaigalio baltymas. Patys adenovirusai neturi galimybės daugintis — jie yra genetinės medžiagos (antigeno) pristatymo į žmogaus kūno ląsteles sistema.
Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".
Antroji šalyje buvo įregistruota vakcina "EpiVacCorona", kuri buvo sukurta Rospotrebnadzoro "Vektor" centre.
Anksčiau Sputnik radijas pranešė, kad Vengrija patvirtino "Sputnik V" vakcinos naudojimą šalyje.
VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Vakcinos "Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliekamas visus 2021 metus, sakė Gamalėjaus nacionalinio epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas Denisas Logunovas.
Jis priminė, kad kol kas vaikų negalima vakcinuoti "Sputnik V".
"Toks tyrimas planuojamas ir bus atliktas per šiuos metus", — spaudos konferencijoje naujienų agentūroje "Rossija segodnia" sakė Logunovas.
Kalbėdamas apie šalutinį poveikį, kuris užfiksuotas dvigubame placebu kontroliuojamame poregistraciniame tyrime, Logunovas pažymėjo, kad nėra rimtų nepageidaujamų reiškinių, susijusių su vakcinacija. Šalutinis poveikis pasireiškia galvos skausmais, karščiavimais ir skausmais injekcijos vietoje.
Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".
Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis.
Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.
VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Mitybos specialistas Markas Gilbertas pasikalbėjo su "Express" apie mitybos gaires, kurios gali pagerinti sveikatą ir prailginti gyvenimą.
Pirmasis žingsnis yra sumažinti bendrą kalorijų kiekį. Mažo kaloringumo dieta gali sulėtinti senėjimą ir apsaugoti nuo vėžio, diabeto ir Alzheimerio ligos, sakė ekspertas.
Ne mažiau svarbu yra vitamino D pusiausvyra organizme. Kaip paaiškino specialistas, šio vitamino kiekis organizme yra atvirkščiai proporcingas mirties rizikai.
"Vitaminas D yra glaudžiai susijęs su imunitetu ir padeda mūsų T ląstelių imuniniam atsakui", — paaiškino jis.
Gilbertas taip pat rekomendavo į dietą įtraukti uogas, nes jos gerina širdies būklę, stiprina imunitetą ir mažina kraujospūdį. Be to, uogos skatina normalią kraujotaką ir neleidžia kauptis cholesteroliui.
Norėdami sumažinti 2 tipo diabeto riziką, reguliariai gerkite žaliąją arbatą.
Visų keturių taisyklių laikymasis net per trumpą laiką žymiai pagerina bendrą žmogaus būklę, o ilgainiui tai žymiai padidina galimybę prailginti gyvenimą, apibendrino ekspertas.