Nusikaltimai internete, archyvinė nuotrauka

Didžiausius Rusijos bankus atakavo virusas "BadRabbit"

19
(atnaujinta 11:16 2017.10.25)
Virusas šifruoja failus kompiuteryje, o vėliau už iškodavimą reikalauja 0,05 bitkoino

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Virusas "BadRabbit" atakavo didžiausius Rusijos bankus iš Top-20 bei žiniasklaidą, tačiau ataka baigėsi nesekme.

Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į kompanijos "Group-IB" generalinį direktorių, užsiimantį kibernetinių nusikaltimų tyrimu ir prevencija Iljią Sačkovą.

"Group-IB" užfiksavo Rusijos bankų užkrėtimo virusu bandymus. Failai buvo atsiunčiami nuo 13:00 iki 15:00", — sakė Sačkovas.

Kadangi užkrėtimas buvo nesėkmingas, tai įrodo, kad bankai turi geresnę apsaugos sistemą nuo panašių atakų, nei kitos ne banko sferos kompanijos.

Naujas virusas šifruoja kompiuterio failus, o vėliau reikalauja sumokėti 0,05 (283 JAV dolerių pagal naujausią kursą) bitkoino už iššifravimą.

Antradienį kibernetinės atakos taip pat įvyko informacinėje agentūroje "Interfaks" ir leidinyje "Fontanka.ru". Rusijos įmonė "Laboratorija Kasperskogo" pranešė, kad šio viruso atakos vyko visame pasaulyje, tačiau labiausiai nukentėjo Rusija.

Apie atakas skelbė Kijevo metropolitenas ir Odesos oro uostas. Be to, virusas buvo užfiksuotas Vokietijoje ir Turkijoje. Virusas plinta per užkrėstą žiniasklaidą.

Kaip apsisaugoti nuo viruso

"Group-IB" ekspertų teigimu, apsaugoti savo kompiuterį galima tokiu būdu: sukurti failą C:\windows\infpub.dat ir suteikti jam statusą "tik skaitymui".

"Po to, net jei įvyks užkrėtimas, failai nebus užšifruoti", — rašoma kompanijos pranešime.

Be to, specialistai rekomendoja imtis papildomų priemonių ir atnaujinti kompiuterio operacinę sistemą bei apsaugą.

19
Tegai:
bankai, virusas, kibernetinės atakos, Rusija
Dar šia tema
Lietuvą užpuolė virusas-plėšikas "Petya"
Apgaulė iš Britanijos: Lietuvoje atsirado nuosavas virusas-plėšikas
Pavojingas virusas-plėšikas masiškai platinamas internete