Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Putinas ir Trampas susitiks APEC aukščiausiojo lygio susitikimo metu Vietname

105
(atnaujinta 09:50 2017.11.09)
Pagrindinė Rusijos Federacijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentų susitikimo tema taps būdų išspręsti dvišalių santykių krizę paieška

VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas susitiks Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo (APEC) viršūnių susitikimo, kuris vyks lapkričio 10-11 dienomis, metu. Pagrindinės temos bus dvišaliai santykiai, taip pat padėtis Sirijoje ir Šiaurės Korėjoje.

"Mūsų prezidentai (RF ir JAV) dalyvaus viename renginyje (APEC viršūnių susitikimas — Sputnik), bus vienoje salėje. Visiškai logiška, kad jie  susitiks ir  aptars tam tikrus klausimus. Mes taip pat esame pasirengę atskiram išsamiaim dvišaliam susitikimui", — pateikia RIA Novosti prezidento patarėjo Jurijaus Ušakovo žodžius.

Anot Ušakovo, "apie tokio kontako galimybę ne kartą kalbėjo pats Trampas".

"Svarbiausia, kad yra ką aptarti, čia pagrindinė tarptautinė problematika, pradedant nuo Sirijos ir baigiant KLDR. Labai daug problemų dvišaliame kontekste. Dvišaliai santykiai yra žlugę, krizės būklėje", — pasakė Ušakovas, pridurdamas, kad Maskva ir Vašingtonas dar nesuderino tikslaus dviejų lyderių susitikimo laiko.

25-asis Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo (APEC) viršūnių susitikimas vyks lapkričio 10-11 dienomis Danange (Vietnamas). Susitikime dalyvaus Rusijos, Australijos, Brunėjaus, Vietnamo, Indonezijos, Kanados, Kinijos, Korėjos Respublikos, Malaizijos, Meksikos, Naujosios Zelandijos, Papua Naujosios Gvinėjos, Peru, Singapūro, JAV, Tailando, Filipinų, Čilės ir Japonijos valstybių ir vyriausybių vadovai, o taip pat Kinijos Honkongo specialiojo administracinio regiono vykdomosios valdžios vadovas ir Kinų Taipėjaus (Taivano) lyderio atstovas.

Išvakarėse Danange esantis Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pranešė, kad Putinas yra pasirengęs susitikti su Trampu APEC aukščiausiojo lygio susitikimo metu. "Mes girdime  Donaldo Trampo pareiškimus apie tai, kad jis planuoja tokį susitikimą su prezidentu Putinu, prezidentas Putinas tam yra pasirengęs, amerikiečiai apie tai žino. Protokolų tarnybos palaiko ryšius", — sakė jis.

Trampas, esantis ture po Aziją, lapkričio 8 dieną buvo Kinijoje. JAV prezidento atvykimo į Danangą tikimasi lapkričio 10 dieną. Tikėtina, tuo metu į Vietnamą atvyks ir Putinas.

Interviu televizijos kanalui Fox News, atsakydamas į klausimą apie artėjantį susitikimą su Putinu, Trampas sakė: "Putinas yra labai svarbus, nes jis gali padėti mums su Šiaurės Korėja". Tai yra jis pakartojo anksčiau išsakytą mintį, kad geri santykiai su Rusija galėtų padėti išspręsti Korėjos problemą.

Trampas įvardijo ir dvi kitas diskusijos temas: "Jie gali padėti mums su Sirija. Turime pasikalbėti apie Ukrainą".

Trumpas ir Putinas pirmą kartą susitiko 2017 metų liepos 7 dieną G20 aukščiausiojo lygio susitikime Hamburge (Vokietija), prieš tai jie ne kartą bendravo telefonu. Rusijos ir JAV prezidentai tada kalbėjosi daugiau nei tris valandas: iš pradžių daugiau nei dvi valandas dvišaliame susitikime, o paskui dar valandą bendrame priėmime. Buvo pademonstruota aiški abipusė simpatija, tačiau šis susitikimas neprivedė prie jokio protrūkio dvišaliuose santykiuose.

Be to, nuo tada santykiai tarp dviejų šalių tik pablogėjo. Baltieji rūmai periodiškai griežtina sankcijas .Paskutinį kartą tai prieš kelias dienas. Spalio pabaigoje Jungtinės Amerikos Valstijos vėl nusprendė, kad galiojančių  sankcijų Rusijai nepakanka, ir siekiant jas išplėsti, nusprendė įvesti papildomus apribojimus įmonių dalyvavimui bendrose energetikos projektuose su Rusija.

105
Tegai:
dvišaliai santykiai, susitikimas, Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo (APEC) viršūnių susitikimas, Jurijus Ušakovas, Sergejus Lavrovas, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV
Dar šia tema
Rusija kaltinama kišimusi į JAV reikalus per "Pokemon Go"
Europiečių nuomonė: į svetimus rinkimus kišasi JAV, o ne Rusija
JAV ir ES jau užnugaryje: Rusija tapo žemės ūkio supervalstybe
Vladimiras Putinas

Putinas teigia, kad Rusija ir JAV nebesprendžia visų tarptautinių klausimų

(atnaujinta 19:57 2020.10.22)
Jis tikisi, kad dvišalio dialogo užmezgimas kibernetinio saugumo darbotvarkėje šiuo atveju yra svarbus žingsnis kur kas platesnio masto diskusijoms, dalyvaujant daugeliui kitų šalių ir organizacijų

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad laikai, kai visus klausimus sprendė Rusija ir JAV, yra pasibaigę. Jei JAV to nenori, Rusija pasirengusi aptarti problemas su kitais, praneša RIA Novosti.

"Žinoma, tie laikai, kai visi svarbiausi tarptautiniai klausimai buvo aptarti ir išspręsti, tarp Maskvos ir Vašingtono, nugrimzdo į užmarštį, jau praėjo, tačiau mes tikimės, kad dvišalio dialogo užmezgimas kibernetinio saugumo darbotvarkėje šiuo atveju yra svarbus žingsnis kur kas platesnio masto diskusijoms, dalyvaujant daugeliui kitų šalių ir organizacijų", — sakė jis "Valdai" diskusijų klubo posėdyje.

"Na, jei Jungtinės Valstijos nenori įsitraukti į šį darbą, kas būtų nuostabu, tačiau vis dėlto esame pasirengę jį atlikti su visais suinteresuotais partneriais, kurių, tikiuosi, užteks", — pridūrė Putinas.

Anksčiau Vladimiras Putinas įvardijo didelę kliūtį plėtoti Rusijos santykius su JAV. Jo nuomone, Amerika bando "visapusiškai atsiskirti", o Maskva, priešingai, žengė daug teigiamų žingsnių, parodydama savo pasirengimą bendrauti su Vašingtonu.

Tegai:
JAV, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Trampas pajuokavo, kad amerikiečiai Rusijoje laikomi "trenktais"
Snoudenas gavo neterminuotą leidimą gyventi Rusijoje  
Rusijos aktorius Michailas Jefremovas

Teismas sušvelnino nuosprendį Jefremovui

(atnaujinta 19:52 2020.10.22)
Per kelias ateinančias savaites Rusijos aktorius Michailas Jefremovas bus išsiųstas į koloniją

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Maskvos miesto teismas sušvelnino Michailui Jefremovui skirtą bausmę nuo aštuonerių iki septynerių su puse metų bendrojo režimo kolonijoje, praneša RIA Novosti.

Gynyba siekė pakeisti tikrąjį terminą bausme, nesusijusia su laisvės atėmimu. Prokuratūra pasisakė už pirminio nuosprendžio nekeitimą.

Teismas laikė atsakomybę švelninančia aplinkybe tai, kad aktorius sumokėjo kompensaciją nukentėjusiajai pusei, taip pat atsisakė pripažinti aukomis Iriną Sterchovą, avarijos metu žuvusio Sergejaus Zacharovo žmoną, ir bendrovę, kuriai priklauso automobilis "Lada Stone XXI".

"Mes buvome pasirengę tokiam sprendimui ir manome, kad tai teisinga. Mano įgaliotojai nuo pat pradžių sakė sutiksiantys su bet kokiu teismo sprendimu", — sakė nukentėjusiųjų advokatas Aleksandras Dobrovinskis.

Per kelias ateinančias savaites aktorius bus išsiųstas į koloniją.

Anksčiau Maskvos Presnenskio teismas aktoriui Michailui Jefremovui skyrė aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę už birželio mėnesį Maskvos centre įvykusią avariją.

Birželio 8 dieną Maskvos centre aktorius, neblaivus vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su "Lada". Automobilio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, vėliau mirė ligoninėje.

Tegai:
Michailas Jefremovas, Rusija
Dar šia tema
Jefremovas papasakojo apie pirmąją naktį tardymo izoliatoriuje
Atskleista tardymo izoliatoriaus, kuriame atlieka bausmę Jefremovas, meniu
Maskvos centre užpultas buvęs Jefremovo advokatas
Vilnius

Kokia šiandien diena: spalio 23-iosios šventės

(atnaujinta 20:49 2020.10.22)
Nuo spalio 23 dienos iki metų galo lieka 69 dienos; savo vardadienį švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvydė, Sanginas

Spalio 23 yra 296-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 297-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 69 dienos.

2020 metų spalio 23 dieną saulė teka 08:01, leidžiasi 18:05, dienos ilgis — 10 val. 04min.

Tarptautinė snieginio leopardo diena

Spalio 23-ioji paskelbta Tarptautine snieginių leopardų diena.

2013 metų spalio 23 dieną 12-os šalių (Afganistano, Butano, Indijos, Kinijos, Kirgizijos, Kazachstano, Mongolijos, Nepalo, Pakistano, Rusijos, Tadžikistano ir Uzbekistano), kuriose gyvena snieginis leopardas, atstovai, susirinkę į Kirgizijos sostinę Biškeką, patvirtino "Biškeko deklaraciją" dėl šių retų gyvūnų išsaugojimo. Šalys tikisi išlaikyti bent 23 kraštovaizdžius, kuriuose gyventų snieginiai leopardai.

Snieginis leopardas, įrašytas į Raudonąją knygą, gyvena Centrinėje Azijoje, kalnuose. Dėl ypatingo kailio gyvūnas mėgstamas brakonierių. Jų išsaugojimui turi įtakos ir švarus oras.

Molekulės diena

Spalio 23-iąją nuo 06:02 ryto iki 06:02 vakaro (18:02) chemikai švenčia molekulės arba molio dieną. Ši data pasirinkta dėl Avogadro skaičiaus, kuris yra lygus 6,022 × 1023.

Avogadro skaičius — tai dalelyčių skaičius, sudarantis vieną molį. Molis — medžiagos kiekis, kuriame yra tiek dalelių (atomų, molekulių, jonų), kiek atomų yra 12 g anglies 12C izotopo. Skaičius pavadintas italų mokslininko Amadeo Avogadro garbei. Iš tiesų šį skaičių pirmasis suskaičiavo Johanas Jozefas Lošmidtas 1865 metais, tad Vokietijoje šis skaičius iki šiol vadinamas Lošmidto skaičiumi.

Savo vardadienį šiandien švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvydė, Sanginas.

Ši diena pasaulio istorijoje

1917 metais Prancūzijoje įvyko pirmasis JAV dalinių mūšis su vokiečiais per Pirmąjį pasaulinį karą.

Šią dieną 1954 metais Didžioji Britanija, Prancūzija, JAV ir TSRS sutarė baigti Vokietijos okupaciją.

1956 metais Vengrijoje prasidėjo antikomunistinė revoliucija. Vengrijos Respublikos nacionalinė diena.

1989 metais dešimtys tūkstančių demonstrantų Vengrijoje, minėdami 1956 metų revoliucijos metines, reikalavo demokratinių reformų šalyje.

1990 metais Izraelis uždraudė palestiniečiams, gyvenantiems okupuotose teritorijose, vykti į Izraelį.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai