Rusijos Federacijos Valstybės Dūma, archyvinė nuotrauka

Rusijos Valstybės Dūma parengė atsakymą į amerikiečių priemones prieš RT

80
(atnaujinta 16:21 2017.11.14)
Rusijos Federacijos Valstybės Dūma apsvarstė klausimą dėl atsakomųjų priemonių ryšium su RT registracija kaip užsienio agentas JAV

VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Rusijos Federacijos Valstybės Dūma trečiadienį, lapkričio 15 dieną, priims ir nukreips į Federacijos Tarybą įstatymą dėl žiniasklaidos-užsienio agentų, praneša vicepirmininkas Piotras Tolstojus.

"Darbo grupė parengė pakeitimus, jų tekstas suderintas. Mes nusprendėme Valstybės Dūmos taryboje, kas šie pakeitimai bus svarstomi rytoj antrojo ir trečiojo svarstymo metu. Ir, atitinkamai, rytoj iki dienos pabaigos šis dokumentas bus išsiųstas į Federacijos Tarybą", — cituoja Tolstojaus žodžius RIA Novosti.

Tolstojus pabrėžė, kad bus atskiras žiniasklaidos registras — užsienio agentų. Be to, galutinį sprendimą dėl įtraukimo į šį sąrašą priims Teisingumo ministerija. Atsisakymo nuo registracijos atveju tokioms žiniasklaidoms bus taikomos analogiško įstatymo normos dėl NPO.

Pirmasis parlamento frakcijos "Vieningoji Rusija" pirmininko pavaduotojas Andrejus Isajevas anksčiau sakė, kad rengiamas įstatymas dėl žiniasklaidos-užsienio agentų gali būti taikomas "Laisvės Radijui", "Deutsche Welle", "Amerikos balsas" ir CNN. Kaip pridūrė senatorius Aleksejus Puškovas, kalbama, apie "prieigos prie jų kabelinės televizijos operatorių paketuose apribojimų".

JAV Teisingumo departamentas įtraukė "RT America" į užsienio agentų sąrašą pagal 1938 metų užsieniečių agentų įstatymą, tačiau daugelis užsienio valstybinių žiniasklaidų, tokios kaip

Britanijos BBC, Kinijos CCTV, Prancūzijos televizijos kanalas "France 24", Vokietijos radijo stotis "Deutsche Welle", nėra taip užregistruoti.

Amerikos Teisingumo departamento žiniasklaidos įtraukimss į "užsienio agentų" sąrašą sukelia poreikį atverti  galimybę amerikiečių agentūrų žurnalistams tikrinti asmens duomenis, o taip pat kiekvieną kartą minėti, kai transliacija atliekama užsienio valstybės lėšomis.

Rusijos užsienio reikalų ministerija anksčiau pareiškė, kad formuojasi Maskvos reakcijos į šią situaciją formos ir metodai. Rusijos Rusijos ryšio ir masinių komunikacijų ministerijos vadovas Nikolajus Nikiforovas pabrėžė, kad Rusija gali atsakyti į JAV ultimatumą atsakomosiomis priemonėmis prieš JAV žiniasklaidą, dirbančią Rusijoje.

Registruojant RT kaip "užsienio agentą", JAV pareiškė, kad tai yra įprasta praktika ir neturi nieko bendra su žodžio laisvės principo pažeidimu. Įdomu tai, ką pasakys JAV į Rusijos atsaką, kai Amerikos žiniasklaida bus įpareigota atsiskaityti, kokiai būtent veiklai jiems skiriamos lėšos vykdant žiniasklaidos veiklą Rusijoje.

80
Tegai:
žodžio laisvė, RT, žiniasklaida, Rusijos Valstybės Dūma, Rusija, JAV
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (109)
Dar šia tema
JAV įpareigojo RT užsiregistruoti kaip užsienio agentą iki lapkričio 13
Twitter užblokavo Sputnik ir RT reklamą
Putinas apie Sputnik ir RT darbą: lenkiu galvą
RT vyriausioji redaktorė: mes dirbame atvirai
JAV atidarė "Sputnik" ir "RT" stebėjimo centrą
Rusijos aktorius Michailas Jefremovas

"Negaliu tylėti": Rusijos režisierius pareiškė, kad advokatai "naikina" Jefremovą

(atnaujinta 11:13 2020.08.08)
Grymovo manymu, strateginiai advokatų sprendimai "nepagražina, o naikina" aktorių Michailą Jefremovą

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  "Modern" teatro meno vadovas, režisierius Jurijus Grymovas NSN eteryje pakomentavo aktoriaus Michailo Jefremovo atsisakymą pripažinti kaltę dėl mirtinos avarijos.

"Tiesą pasakius, stengiausi nekomentuoti šių įvykių, tačiau šiandien negaliu tylėti, ypač kai pats Michailas Jefremovas nenustygsta vietoje. Jis tai pripažįsta savo kaltę iškart po avarijos ir netgi vaizdo įrašą nufilmuoja, tai nepripažįsta savo kaltės, galbūt jį supainiojo, aš nežinau", — pareiškė Grymovas.

Jo manymu, nereikėtų pamiršti apie šeimą, kurios narys žuvo dėl eismo įvykio, kurį sukėlė neblaivus vairuotojas.

"Šie strateginiai advokatų sprendimai, man atrodo, nepagražina, o naikina Michailą Jefremovą. Laikas, aišku, mus nuteis, tačiau bet kokiu atveju turime išlikti žmogiškais ir nebijoti atgailauti", — pridūrė režisierius.

Mirtinas eismo įvykis Maskvos centre

Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada". Vairuotojas, vienos iš internetinių parduotuvių kurjeris Sergejus Zacharovas buvo hospitalizuotas į ligoninę dėl galvos traumos. Ryte vyras mirė.

Aktorius Michailas Jefremovas
© Sputnik / Пресс-служба Пресненского суда

Tyrimo duomenimis, avarijos metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Vėliau jo kraujyje rasta narkotikų pėdsakų. Pirmojo tardymo metu Jefremovas "labiau murmėjo, nei kalbėjo" ir negalėjo prisiminti, kas nutiko. Tačiau, kaip tuomet sakė advokatas Vitalijus Černyševas, menininkas "neneigė savo dalyvavimo" (tai užfiksuota bylos medžiagoje).

Po kelių dienų Jefremovas paskelbė vaizdo žinutę, kurioje prašė velionio šeimos atleidimo, tačiau Zacharovo artimieji nepriėmė atsiprašymo ir atsisakė piniginės kompensacijos. Netrukus Jefremovo gynėjas teigė surinkęs pakankamai aktoriaus nekaltumo įrodymų ir pažadėjo, kad vykstant teismo procesui bus sensacija.

Tyrimo metu aktorius jau atsisakė pripažinti kaltę dėl avarijos, pasinaudodamas Konstitucijos 51 straipsniu, kuris leidžia neduoti parodymų prieš save.

Dabar jam yra skirtas namų areštas, aktoriui gresia nuo penkerių iki 12 metų kalėjimo.

Tegai:
eismo įvykis, Rusija, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Jefremovo advokatas aktoriaus pokalbį su policija pavadino melagiena
Teismas Jefremovui skyrė namų areštą iki kitų metų
"Nieko neatsimenu": Jefremovas atsisakė pripažinti kaltę dėl eismo įvykio
Kaliningradas

Lietuva leidžia Rusijai padidinti keleivių skaičių traukiniuose į Kaliningradą

(atnaujinta 21:03 2020.08.07)
Lietuva leido ne tik pakeisti keleivių, kurie gali važiuoti rusiškais traukiniais, skaičių, bet ir jų susodinimą vagonuose

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Keleivių skaičiaus apribojimai buvo iš dalies panaikinti traukiniams, vykstantiems per Lietuvą į Kaliningradą, po to, kai buvo pasiektas susitarimas su Lituvos užsienio reikalų ministerija, praneša "Kaliningrado geležinkelių" spaudos tarnyba.

Nuo rugpjūčio 8 dienos šiais traukiniais galės vienu metu keliauti 200 keleivių. Atšaukti apribojimai ir dėl susodinimo kupė ir vietaženkliniuose vagonuose. Pažymima, kad vietų skaičius kiekviename sastate, kuris tranzitu kerta Lietuvos teritoriją, bus padidintas dvigubai, o tai padidins transporto prieinamumą Kaliningrado srityje.

Apribojimai keleiviams rusiškuose traukiniuose buvo įvesti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos nota dėl supaprastinto tranzito sąlygų ir apribojimų.

Tarp Kaliningrado ir Maskvos bei Kaliningrado ir Sankt Peterburgo kursuoja du reguliarūs traukiniai. Šią savaitę ši geležinkelio paslauga buvo atidaryta visiems Rusijos piliečiams. Prieš tai šiuo maršrutu galėjo važiuoti tik tie, kas turėjo nuolatinę registraciją Kaliningrado srityje.

Lietuvos ir Baltarusijos geležinkelių stotyse vis dar numatytos tik techninės stotelės: keleiviai nėra įlaipinami ir išlaipinami.

Naujausiais duomenimis, Rusijoje užregistruoti 877 135 koronaviruso atvejai, iš jų daugiau kaip 14,7 tūkst. žmonių mirė, daugiau nei 683 tūkst. pasveiko.

Tegai:
geležinkelis, Kaliningradas, Rusija, Lietuva
Klaipėdos uostas

Klaipėdos uoste išsiliejo naftos produktai

(atnaujinta 14:35 2020.08.09)
Dėmė buvo aptikta ankstyvą sekmadienio rytą. Šiuo metu Uosto direkcija ėmėsi visų priemonių jai likviduoti

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Klaipėdos uoste buvo pastebėta naftos produktų dėmė, praneša Uosto direkcijos spaudos tarnyba.

Vieta buvo aptikta žiemos įlankoje sekmadienį apie 06:00.

Uosto direkcijos dispečeriai informavo atsakingas institucijas apie įvykį ir į išsiliejimo vietą išsiuntė laivą "Zunda", skirtą teršalams surinkti.

Be to, buvo įtraukti narai ir naftos surinkimo laivas iš Uosto direkcijos "Naras". Išsiliejus, uoste buvo pastatytos 350 metrų ilgio užtvaros, kurios kaupia teršalus, lokalizuodamos plitimą.

Tiriama teršalų kilmė ir galimas išplitimas.

Tegai:
nafta, Klaipėdos uostas
Dar šia tema
Radviliškyje ir Klaipėdoje pro langą ir balkoną iškrito du mažamečiai vaikai
Sinoptikai gyventojams žada 30 laipsnių šilumą