Geležinkėlis, archyvinė nuotrauka

Rusija paleidžia traukinius apeinant Ukrainą

175
(atnaujinta 17:11 2017.11.15)
Naujas 137 kilometrų ilgio geležinkelis visiškai nutiestas per Rusijos teritoriją (per Voronežo ir Rostovo sritis)

VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Nelaukdama politinių santykių su dabartine Kijevo valdžia pagerėjimo, valstybinė kompanija "Rossijskie železnye dorogi" paleido pirmąjį kelevinį traukinį apeinant Ukrainą.

Kaip praneša RIA Novosti, 2014 metais prasidėjo dvikelės elektrifikuotos linijos statyba apeinant Ukrainos sieną Žuravka — Millerovo atkarpoje pablogėjus santykiams su Ukraina.

2017 metų rugsėjo pabaigoje RŽD keleivių vežimo direktorius Dmitrijus Pegovas pareiškė, kad bendrovė paleis keleivinius traukinius dviem etapais. Visų pirma, pirmiausia ten perjungs tuos sąstatus, kurie neturi tarpinių sustojimų senoje linijoje, o vėliau ir likusius.

Pasak RŽD direktoriaus, viso "senuoju" ruožu kursuoja 61 pora tolimojo susisiekimo keleivinių traukinių, iš kurių trečdalis neturėjo sustojimų  senojoje linijoje.

Pirmieji traukiniai, apeinantys Ukrainą, važiuos iš Maskvos į Kislovodską, Anapą, Novorosijską, Adlerį ir atgal, dviejų aukštų traukinys iš Sankt Peterburgo į Adlerį ir atgal. Pagal projektą maksimalus keleivinių traukinių greitis sieks 140 kilometrų per valandą.

Naujas 137 kilometrų ilgio geležinkelis visiškai nutiestas  per Rusijos teritoriją(per Voronežo ir Rostovo sritis). Tai padidins infrastruktūros pajėgumus, užtikrins transporto saugumą.

175
Tegai:
geležinkelis, Rossijskie železnye dorogi, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Ukraina ruošiasi nutraukti diplomatinius santykius su Rusija
Ukraina įvardijo grįžimo prie rusiškų dujų pirkimo sąlygas
ETPA pavadino fantazija Kijevo reikalavimą teistis su Rusija