Aleksandras Medvedevas, archyvinė nuotrauka

"Gazprom": Baltijos šalys ir Lenkija permoka SGD JAV

129
(atnaujinta 13:50 2017.11.24)
Vidutinė Rusijos dujų tiekimo į Europą kaina per devynis mėnesius siekė 190 dolerių už tūkstantį kubinių metrų, o JAV dujos atsieis Europai 1,5 karto daugiau

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. "Gazprom" palygino suskystintų gamtinių dujų iš JAV, kurios patenka į Europą, ir vamzdyno dujų iš Rusijos kainas, praneša RIA Novosti.

SGD gabenimo iš Amerikos į Europą kaina 2017-2018 metų rudens-žiemos laikotarpiu siekia 265-295 dolerių už tūkstantį kubinių metrų, o tai gerokai viršija kainas ir sandorius Europos biržose ir dujų iš Rusijos kainas. Apie tai interviu žurnalui "Gazprom" sakė bendrovės pirmininko pavaduotojas Aleksandras Medvedevas.

"Taigi, SGD pristatymas iš terminalo su vėlesniu perpardavimu Europoje yra nepelningas dujų pirkėjui", — pabrėžė jis.

Nepaisant to, kai kurios Europos šalys, įskaitant Lietuvą ir Lenkiją, renkasi amerikietiškas dujas. Taip Lenkijos bendrovė "PGNiG" pasirašė penkerių metų sutartį dėl SGD tiekimo su kompanija "Centrica".

Tai yra pirmoji vidutinės trukmės sutartis dėl JAV dujų tiekimo į Vidurio ir Rytų Europą; anksčiau buvo vykdomi tik vienkartiniai pristatymai.

Tuo pačiu metu, SGD kaina niekada nėra atskleidžiama, Baltijos valstybių ir Lenkijos valdžia nuolat teigia, kad JAV dujos yra perkamos už konkurencingą kainą.

Remiantis daugumos ekspertų skaičiavimais, patraukliausiomis SGD iš JAV taps Azijos ir Pietų Amerikos rinkos, kur prognozuojamos aukštesnio lygio kainos nei Europoje, sakė Medvedevas. Jis įsitikinęs, kad Kinijoje JAV dujos ne konkurentas dujoms iš Rusijos ir pabrėžė, kad "Gazprom" turi sutartį, pagal kurią bendrovė tieks "China National Petroleum Corporation"(CNPC) 38 milijardų kubinių metrų dujų per 30 metų nuo 2019 metų gruodžio.

"Svarbu atsižvelgti į Kinijos geografijos ir infrastruktūros specifiką bei transporto išlaidas šalies viduje. Šiaurės rytuose ir sostinės regione — o tai pagrindiniai rusiškų dujų vartojimo centrai, kurie eis Rytų maršrutu — amerikietiškos SGD konkurentais mums netaps", — sakė Medvedevas.

Primename, kad "Lietuvos dujų tiekimas" birželį su "Cheniere Marketing International", kuriai Luizianos valstijoje priklauso terminalas "Sabine Pass", pasirašė susitarimą dėl 140 tūkstančių SPG kubinių metrų tiekimo Lietuvai. Rugpjūčio 21 dieną į Klaipėdą iš JAV atplaukė pirmasis suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) dujovežis "Clean Ocean".

Rugsėjo 30 dieną į Klaipėdą atplaukė antrasis SGD krovinys iš JAV. Šįkart dujas iš JAV "Sabine Pass" eksporto terminalo bendrovei "Lietuvos dujų tiekimas" (LDT) atplukdė Ispanijos dujų tiekimo kompanija "Gas Natural Fenosa".

Kaip pridūrė "Lietuvos dujų tiekimą" valdančios "Lietuvos energijos" valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius daktaras Dalius Misiūnas, papildomas dujų kiekis buvo įsigytas, atsižvelgus į Lietuvos ir kitų Baltijos šalių klientų poreikius. Anot jo, augantys pasauliniai SGD gamybos pajėgumai didina rinkos likvidumą ir momentinių sandorių pasiūlą.

Tai ketvirtasis "Lietuvos dujų tiekimo" SGD krovinys šiais metais, o "Natural Gas Fenosa" — ketvirtasis SGD tiekėjas.

Anot Pranckevičiaus, sandėris pirkti amerikietiškas SGD iš "Lietuvos dujų tiekimo" pasirodė esąs pelningesnis nei tos sąlygos, kurias gali pasiūlyti Rusijos kontroliuojančioji bendrovė "Gazprom".

Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų kainą gyventojams
© Sputnik /
Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų kainą gyventojams
129
Tegai:
kaina, suskystintos gamtinės dujos (SGD), Gazprom, Aleksandras Medvedevas, Europa, Rusija, JAV
Dar šia tema
EK ir "Gazprom" veda derybas antimonopolinio ginčo byloje
Lietuva prieš "Gazprom": kova bet kokia kaina tęsiasi
Lietuva nesutinka su "Gazprom" įsipareigojimais Europos Komisijai
Politologas: "Gazprom" gali šantažuoti Lietuvos įmones
Pusė Lietuvos dujų rinkos priklausys "Gazprom"
Kerčės sąsiauris

Krymas paragino Kijevą neišsigalvoti "NATO laivų Kerčės sąsiauryje"

(atnaujinta 18:37 2020.06.03)
Tam, kad Ukrainos laivai praplauktų per Kerčės sąsiaurį, nėra jokių problemų, o šią temą dirbtinai išpučia Kijevo valdžia, kad tęstų spekuliacijas tarptautinėje arenoje, pareiškė Krymo parlamento pirmasis vicepirmininkas

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Krymo parlamento pirmasis pirmininko pavaduotojas Jefimas Fiksas pavadino kvaila ir neraštinga vadinamojo Ukrainos prezidento atstovo Autonominėje Krymo Respublikoje Antono Korinevičiaus idėją apie tai, kad NATO šalių laivai galėtų "stebėti situaciją" Kerčės sąsiauryje, ir paragino vadovautis tarptautinėmis sutartimis.

"Visa tai yra neraštingi, ciniški ir kvaili pasiūlymai ir nesąmonė. Kijevo valdžia sugalvoja įvairių dalykų, kurie neatitinka realybės ir visuotinai pripažintų tarptautinių sutarčių", — RIA Novosti pasakė Fiksas.

Anot jo, tam, kad Ukrainos laivai praplauktų per Kerčės sąsiaurį, nėra jokių problemų, o šią temą dirbtinai išpučia Kijevo valdžia, kad tęstų spekuliacijas tarptautinėje arenoje, pareiškė Krymo parlamento pirmasis vicepirmininkas.

"Jei Ukrainai reikia perplukdyti savo laivus per Kerčės sąsiaurį, tai egzistuoja normalios civilizuotos priemonės, kuriomis Ukraina jau gerai naudojosi. Jie apie jas žino. Jie turi pateikti atitinkamą paraišką, po to jiems bus duotas locmanas, kuris perplukdys laivus per Kerčės sąsiaurį, kad viskas būtų civilizuotai. Nereikia nieko išgalvoti, reikia vadovautis tarptautinėmis sutartimis, tarptautine teise ir gerbti kaimyninės valstybės, šiuo atveju Rusijos Federacijos, įstatymus, o ne bandyti vykdyti įvairias provokacijas prie mūsų sienų", — pabrėžė Fiksas.

2018 metų lapkritį trys Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos sieną, įplaukė į laikinai uždarus Rusijos Federacijos teritorinius vandenis ir iš Juodosios jūros pajudėjo Kerčės sąsiaurio link. Jie pavojingai manevravo, nepakluso Rusijos valdžios teisiniams reikalavimams. Laivai su kariškiais buvo sulaikyti. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įvykį pavadino provokacija, susijusia su žemu Porošenkos reitingu artėjant rinkimams.

2019 metų rugsėjo 7 dieną sieną pažeidę kariškiai buvo perduoti Ukrainai pagal susitarimą dėl sulaikytų ir nuteistų asmenų išleidimo vienu metu. Lapkričio 18 dieną Rusija perdavė Ukrainai ir sulaikytus laivus.

Tegai:
Kerčės sąsiauris, NATO, Krymas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba: Ukraina dėl provokacijos Kerčės sąsiauryje gavo pamoką
Ekspertas: Baltijos šalys bando būti amerikietiškesnės už pačius amerikiečius
Lietuvos ir Rusijos siena (Kaliningrado sritis)

Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija

(atnaujinta 17:44 2020.06.03)
Valstybės sienos ruožai tarp šalių buvo nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Rusijos registracijos, kadastro ir kartografijos tarnyba ("Rosreestr") į Valstybinį nekilnojamojo turto registrą įrašė koordinacinį valstybės sienos Rusijos–Lietuvos ir Rusijos–Latvijos atkarpų aprašą, pranešama "Rosreestr" tinklalapyje.

Ruožai yra Kaliningrado ir Pskovo srityse. Valstybės sienos ruožai tarp Rusijos, Lietuvos ir Latvijos yra nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais.

Pranešime pažymima, kad bendras Rusijos ir Lietuvos sienos ilgis yra 297,1 kilometro, o Rusijos ir Latvijos sienos — 283,6 kilometro.

Kad pažymėtų valstybės sieną, Rusijos, Lietuvos ir Latvijos specialistai įrengė 559 pasienio ženklus Rusijos–Lietuvos ruože ir 648 — Rusijos–Latvijos ruože, be to, sukurti žemėlapiai ir kiti dokumentai.

Rusijos ir Lietuvos bei Rusijos ir Latvijos valstybinių sienų demarkacijos dokumentai vienu metu įsigaliojo Rusijoje, Lietuvoje ir Latvijoje 2018 metų balandį.

Tegai:
siena, Latvija, Lietuva, Rusija
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai