Rusijos rinktinės sporto apranga, archyvinė nuotrauka

Rusija neteko jau vienuolikos Olimpiados Sočyje medalių

158
(atnaujinta 16:06 2017.11.28)
Tarptautinio olimpinio komiteto komisija, kuri tiria Rusijos sportininkų dopingo mėginius, jau diskvalifikavo 19 Olimpiados Sočyje sportininkų ir atėmė iš jų vienuolika medalių

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik, Georgijus Voronovas. Dėl Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) komisijos, kuriai vadovauja Denisas Osvaldas, veiklos Iš viso Rusijos rinktinė neteko jau vieniolikos Olimpiados Sočyje medalių.

2014 metais žiemos Olimpiadoje Rusija laimėjo pagal medalių skaičių, nes iškovojo 13 aukso, vienuolika sidabro ir devynis bronzos medalius.

Osvaldo komisija, kuri tiria Rusijos sportininkų, Olimpiados Sočyje dalyvių, dopingo mėginius, Pasaulio antidopingo agentūros (WADA) komisija eksperto Ričardo Maklareno ataskaitos pagrindu, jau diskvalifikavo 19 Olimpiados sportininkų, atėmė iš jų vienuolikabmedalių ir pirmąją 2014 metų Žaidynių vietą.

Rusijos olimpinė rinktinė šiuo metu turi dešimt aukso medalių ir užima trečią vietą, nusileido Kanadai (dešimt aukso, dešimt sidabro ir penki bronzos medaliai). Pirma vieta atiteko Norvegijai (11-6-12).

Pirmadienį sidabro medalį prarado Rusijos biatlono moterų rinktinė (Olga Viluchina, Jana Romanova, Olga Zaiceva, Jekaterina Šumilova). Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai TOK pripažino, jog Viluchina ir Romanova pažeidė antidopingo taisykles. Taip pat Viluchina neteks sidabro medalio individualiame sprinte.

Anksčiau aukso medalius prarado ledrogių sportininkas Aleksandras Zubkovas, slidininkas Aleksandras Legkovas (50 kilometrų rungtynės), skeletono sportininkas Aleksandras Tretjiakovas, sidabro medalių — pačiūžininkė Olga Fatkulina, slidininkas Maksimas Vylegžaninas, estafetės 4×10 kilometrų ir vyrų sprinto slidininkai, bronzos — skeletono sportininkė Jelena Nikitina.

Medalis į šiukšlyną

Biatlono sportininkė Jana Romanova pareiškė, kad tuo atveju, jeigu ji nesugebės apginti savo teisių Arbitražo teisme Lozanoje, tai ji verčiau išmes savo medalį, nei atiduos jį TOK.

"Jeigu nepasieksime sąžiningo sprendimo, aš greičiau išmesiu medalį į šiukšlyną, nei grąžinsiu jį TOK. Jie paskelbė nuosprendį be jokių įrodymų. TOK tiesiog nusprendė, kad Sočyje mes nesilaikėme antidopingo taisyklių",- sakė Romanova.

Skeletono sportininkas Sergejus Čudinovas pirmadienį sužinojęs apie savo diskvalifikaciją, palygino TOK sprendimą su karo Irake pradžia.

"Seka sena schema Prieš tai, kai buvo pradėtas karas Irake, amerikietis Jungtinėse Tautuose kratė mėgintuvėlius, visam pasauliui sakė, kad tai biologinis ginklas. Pradėjo karą, visą šalį sunaikino, o po penkių-dešmties metų pasakė, kad tai klaida. Analogiška situacija ir šiuo metu su Osvaldu ir Maklarenu. Be įrodymų, remiantis kažkokio žmogaus žodžiais, aš net nepažįstu jo. Viskas vyko be manęs, ką jie ten surado?" — sakė "R-Sport" Čudinovas.

Olimpiadoje Sočyje Čudinovas neturėjo nei vieno medalio.

Sprendimo belaukiant

WADA nepriklausomos komisijos, vadovaujant Ričardui Maklarenui, pranešimas buvo paviešintas 2016 metais. Jame buvo teigiama, kad tūkstančiai Rusijos sportininkų skirtinguose turnyruose buvo įsivėlę į manipuliacijas su dopingo mėginiais. Tačiau Rusijos valdžia kategoriškai neigia kaltinimus dėl valstybėd dopingo palaikymo.

TOK komisija, vadovaujama Deniso Osvaldo, tiria Rusijos sportininkų, Olimpiados Sočyje dalyvių, dopingo mėginius. Ji buvo sukurta 2016 metų liepą dėl dopingo skandalo Rusijos atžvilgiu. Be to, buvo įsteigta komisija, kuri tirinėja tariamą valstybės kišimasį į Rusijos antidopingo sistemą, jai vadovauja buvęs Šveicarijos prezidentas Samuelis Schmidas. Ši komisija turi pateikti išvadas, kurių pagrindu bus sprendžiama, ar leisti Rusijos rinktinei dalyvauti Olimpiadoje-2018.

Planuojama, kad galutinis sprendimas bus priimtas gruodžio 5-7 dienomis. Olimpinės Žaidynės Pjončane vyks vasario 9-25 dienomis.

158
Tegai:
olimpinė rinktinė, medaliai, Olimpinės žaidynės, Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės, Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK), Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA), Rusija
Temos:
Rusijos sporto dopingo skandalas (23)
Dar šia tema
Paviešintas olimpinės rinktinės kandidatų sąrašas
Peskovas: JAV bando neleisti rusų į Olimpiadą
Naikintuvas Su-30, archyvinė nuotrauka

Tverės regione sudužo naikintuvas Su-30

(atnaujinta 16:25 2020.09.22)
Incidentas įvyko planinio mokomojo skrydžio metu. Lėktuvas nukrito miškingoje vietovėje

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Naikintuvas Su-30 nukrito Tverės regione, įgula spėjo saugiai katapultuotis, ant žemės niekas nesunaikinta, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Vakarų karinės apygardos spaudos tarnybą.

"Rugsėjo 22 dieną Tverės regione planinio mokomojo skrydžio metu nukrito Vakarų karinės apygardos orlaivis Su-30", — sakoma pranešime.

Įgula saugiai katapaltuvosi, nusileidę pilotai susisiekė su komanda. Įgula dabar evakuota į aerodromą.

"Lėktuvas nukrito miškingoje vietovėje. Ant žemės niekas nesunaikinta. Siekiant nustatyti įvykio priežastis ir aplinkybes, į avarijos vietą išsiųsta Vakarų karinės apygardos komisija", — priduriama pranešime.

Tegai:
avarija, naikintuvai, Rusija
Vakcinos nuo koronaviruso sukūrimas

Rusijoje vyks dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikiniai bandymai

(atnaujinta 11:12 2020.09.22)
Tikimasi, kad bandymuose dalyvaus daugiau nei trys tūkstančiai savanorių — tai būtina, kad tyrimas atitiktų PSO reikalavimus

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Rusijos sveikatos apsaugos ministerija (SAM) išdavė leidimą atlikti dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikinius bandymus, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

Vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

Pažymima, kad vakciną sukūrė Rusijos mokslų akademijos Čiumakovo federalinis imunobiologinių preparatų tyrimų ir plėtros centras.

Planuojama, kad bandymuose dalyvaus daugiau nei 3 tūkstančiai savanorių. Tai būtina, kad tyrimas atitiktų Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) reikalavimus.

Po vakcinacijos tyrimo dalyviai bus izoliuoti ligoninės aplinkoje 16 dienų. Klinikiniai vakcinos bandymai prasidės artimiausiu metu iš karto trijuose Rusijos miestuose: Kirove, Sankt Peterburge ir Novosibirske.

"Tikimės, kad klinikiniai bandymai bus užbaigti šių metų lapkritį", — pareiškė centro generalinis direktorius, Rusijos mokslų akademijos narys korespondentas Aidaras Išmuchametovas.

Pirmoji pasaulyje vakcina nuo koronaviruso, sukurta Rusijos Gamalėjaus tyrimų centre, buvo įregistruota Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerijos rugpjūčio mėnesį, birželio–liepos mėnesiais buvo atlikti bandymai su 18–60 metų savanoriais. Preparatas jau išleistas į civilinę apyvartą.

Registracijos stadijoje dar yra dvi vietinės ir dvi užsienio vakcinos nuo COVID-19. Tarp jų — "Rospotrebnadzor" centro "Vektor" preparatas, taip pat Čiumakovo centro vakcina. Dvi užsienio vakcinos — tai kinų vakcina "Sinopharm" ir bendrovės "AstraZeneca" šimpanzių adenoviruso pagrindu sukurtas preparatas.

Tegai:
koronavirusas, vakcina, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Sunaikinti rusišką vakciną: mažas didžiosios politikos gešeftas
Gamalėjaus centras atskleidė, ar COVID-19 gydyti skirta vakcina apsaugo nuo gripo
Veryga papasakojo apie rizikas įsigyjant vakcinas nuo COVID-19
Bombonešis B-52H Stratofortress ВВС JAV

Idėja "bombarduoti Kaliningradą" tampa JAV manija

(atnaujinta 15:36 2020.09.23)
Vašingtonas Baltijos šalyse atkakliai demonizuoja Rusijos eksklavą, siekia padidinti biudžetus ir gauti naujų užsakymų

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Vašingtonas vėl pareiškė, kad reikia sutriuškinti Kaliningrado sritį, jei Europoje įvyktų karinis JAV ir Rusijos konfliktas, praneša "Rubaltic.ru".

Ataka prieš Kaliningradą virsta JAV karinės politikos manija. Vašingtonas Baltijos šalyse atkakliai demonizuoja Rusijos eksklavą, siekia padidinti biudžetus ir gauti naujų užsakymų. Lobistinė veikla pridengiama rūpinimusi NATO sąjungininkais, nors karinio konflikto Baltijos regione atveju šie sąjungininkai būtų sunaikinti pirmiausia.

"Nors Jungtinės Valstijos regione turi bazių ir sąjungininkų, milžiniškam kiekiui atsakomųjų priemonių, reikalingų, pavyzdžiui, norint nugalėti integruotą Kaliningrado oro gynybos sistemą, reikės didelio bombardavimo", — rašo Shane'as Praiswater'is, Amerikos demokratijų gynybos fondo karo analitikas.

"Norint apsaugoti demokratijas, reikia bombarduoti Kaliningradą", — sako jis.

Ką bendro su tuo turi Kaliningradas ir kokią grėsmę jis kelia "demokratijoms", karo analitiko manymu, nebūtina paaiškinti. Demokratijų gynybos fondo karo analitikas apsiriboja sausais skaičiavimais.

Amerikiečiams, norint prasiveržti pro oro gynybos sistemą, reikia 225 bombonešių. Šiuo metu Amerikos armijos balanse yra tik 140 tokių orlaivių, o Pentagonas planuoja iki 2040 metų padidinti orlaivių parką iki 175 bombonešių. To akivaizdžiai nepakanka norint nugalėti Kaliningrado sritį.

Todėl Pentagonui reikalinga ambicingesnė karinė tvarka. Būtina padidinti ginkluotę bombonešiais ir teikti pirmenybę "Rockwell B-1 Lancer" ir "Boeing B-52 Stratofortress" modeliams, nes "jie gali gabenti daugiau ginklų".

Tokia "karinė analizė" iš tikrųjų pasirodo esanti tikriausi "džinsai", tai yra, paslėpta reklama. Tik standartiniuose "džinsuose" amerikiečių namų šeimininkės įtikinamos pirkti skalbimo ploviklius ir avižinius dribsnius, o štai JAV karo pramonės kompleksas įtikina Pentagoną pirkti naujausius strateginius bombonešius.

Tai jau tampa įprasta, kai Vašingtono karo lobistai Kaliningrado sritį naudoja kaip pretekstą, norėdami gauti naujus karinius užsakymus ir padidinti biudžetus.

Vakarų klasikinė muzika — tuometinio JAV ginkluotųjų pajėgų Europoje (EUCOM) vado Philip'o Breedlove'o kalba 2017 metais JAV Kongrese, kuriame jis pavadino Kaliningradą pirmuoju NATO kariuomenės taikiniu karinio konflikto su Rusija atveju.

Rusijos eksklavas tarp Lenkijos ir Lietuvos yra tvirtovė, per kurią Vakarų sąjungininkai turėtų prasiveržti. "Turime būti tikri, kad galime tai nugalėti", — aiškino generolas Kongreso nariams ir dėl to paprašė trigubai finansuoti jo EUCOM, kad Europoje būtų pakankamai pajėgų nugalėti Kaliningradą.

Atstovų rūmai palaikė Philip'o Breedlove'o biudžeto pasiūlymą.

Po trejų metų JAV patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robert'as O'Brien'as pavadino Kaliningrado sritį "durklu Europos širdyje". Jis pateisino savo viršininko Donaldo Trampo sprendimą pasitraukti iš kito susitarimo dėl nusiginklavimo ir abipusio karinio atgrasymo — Atviro dangaus sutarties. Rusijos regionas kelia karinę grėsmę Europai, todėl nereikėtų sulaikyti Amerikos gynėjų.

Idėja "bombarduoti Kaliningradą" tampa JAV manija.

Daugybė rangovų sukasi aplink šią idėją tikėdamiesi ką nors išpešti iš atitinkamų Vašingtono biudžetų — nevyriausybinių organizacijų, "demokratijų gynybos pagrindų". Pavyzdžiui, Džeimstauno fondas praėjusiais metais paragino šalia Rusijos sienos sukurti Lenkijos ir Amerikos karinę grupuotę, rengiantis NATO kariuomenei užgrobti Kaliningrado sritį.

Jei kyla klausimas, kodėl NATO pajėgos turėtų užgrobti Kaliningrado sritį, tikrai turi būti ištrauka apie sąjungininkų apsaugą. Juk "visi žino", kad Kaliningradas yra "durklas Europos širdyje", iš kurio Kremlius ruošia agresiją prieš Lenkiją ir Baltijos valstybes. Kad būtų išvengta jų okupacijos, JAV turi bombarduoti šį "nuskendusį Putino lėktuvnešį".

Tokie pokalbiai Rusijoje dažnai sukelia ironiją, nes akivaizdu, kad šie "kariai" nieko nebombarduos. Viskas, ko jiems reikia, yra papildyti karinį biudžetą, jie objektyviai aptaria Kaliningrado srities gynybos potencialą, todėl niekada ten nevažiuos.

Bet įsivaizduokite, kad Rusija nusprendė "atkurti" santykius su Vakarais, darydama nuolaidas ir kompromisus ne savo naudai, o viena iš tokių nuolaidų — Kaliningrado demilitarizacija. Žymiai sumažėja eksklavo gynybiniai pajėgumai, iš jo pašalinami "Iskander", uždaromas karinis aerodromas, o Baltijos laivynas perkeliamas arčiau Sankt Peterburgo.

Po to NATO ir Rusijos karinio konflikto liepsnose degs ne tik Kaliningrado sritis, bet ir jos kaimynai, kuriuos neišvengiamai palies šis konfliktas.

Nes Vašingtono karo lobistai turės kaip nors pagrįsti 65 papildomų strateginių bombonešių įsigijimo biudžetą. Ar jie buvo panaudoti bombarduojant Kaliningradą? Na, bombarduokite, kol jis nepradėjo okupuoti kaimynų.

O Kaliningrado sritis pagal dydį, švelniai tariant, nėra Sibiras. Jei aplink jį įsiliepsnos visapusiškas karinis konfliktas tarp Rusijos ir NATO, tai kartu su Kaliningradu bus subombarduota visa Lietuva, Latvija ir didelė Lenkijos dalis.

Taigi, kaimynai, ne mažiau nei patys kaliningradiečiai, turėtų melstis už kariuomenės grupę, dislokuotą Kaliningrado srityje.

Šios kariuomenės apsaugo ne tik Kaliningradą, bet ir jo kaimynus nuo jų iniciatyvumo, polinkio rengti karus, kad būtų sukurti kariniai sąjungininkų biudžetai.

Tegai:
Kaliningradas, Rusija, JAV
Dar šia tema
Tu-160 pasiekė skrydžio be nusileidimo nuotolio pasaulio rekordą
Amerikiečių ekspertas paaiškino, kodėl JAV negali bombarduoti Kaliningrado