Buvęs Maskvos antidopingo laboratorijos vadovas Grigorijus Rodčenkovas, archyvinė nuotrauka

"New York Times" paviešino Maskvos antidopingo laboratorijos vadovo užrašus

50
(atnaujinta 11:33 2017.11.29)
Savo dienoraščiuose buvęs Maskvos antidopingo laboratorijos vadovas Grigorijus Rodčenkovas pasakoja apie dopingo pažeidimų slėpimo sistemos svarstymą su Rusijos sporto pareigūnais

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Amerikos laikraštis "New York Times" paviešino ištraukas iš asmeninių Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) informatoriaus, buvusio Maskvos antidopingo laboratorijos vadovo Grigorijaus Rodčenkovo dienraščių.

Savo užrašuose Rodčenkovas pasakoja apie dopingo pažeidimų slėpimo sistemos svarstymą su Rusijos sporto pareigūnais. Tarp jų buvo tuometinis sporto ministras Vitalijus Mutko ir tuometinis jo pavaduotojas Jurijus Nagornyh, praneša R-Sport.

Anot WADA informatoriaus įrašų, 2014 metų sausį buvusio Rusijos rinktinių sportinio rengimo centro pavaduotojos Irinos Rodionovos padėjėjas atnešė Rodchenkovui, kuris tikrino cheminių preparatų poveikį pats juos vartodamas, dopingo kokteilį su pavadinimu "Diušes". Gėrimo sudėtyje buvo trys anaboliniai steroidai ir vermutas.

Po savaitės po šio įvykio Rodčenkovas pareiškė, kad yra nusivylęs tuo, kad nėra aiškaus supratimo, kaip bus atvežami šimtai švaraus šlapimo mėginių, kuriuos sportininkai neva surinko prieš kelis mėnesius, kad nepastebimai sukeistų Žaidynėse.

"Nėra aiškaus plano supratimo, tai košmaras, Mutko nerimauja dėl biatlono, situacija nebekontroliuojama", — parašė Rodčenkovas sausio 29 dieną, netrukus po to, kai dėl dopingo Austrijoje buvo sugauti du Rusijos biatlonininkai.

Rodčenkovo teigimu, jis, vadovaudamasis Nagornyh nurodymu, patikrino pastatą šalia laboratorijos, kur buvo laikomi šlapimo mėginiai. Informatoriui sukėlė pasipiktinimą tai, kad jie nebuvo išrūšiuoti.

2014 metų vasario pradžioje Rodčenkovas perdavė Mutko sąrašo su dešimtimis rusų sportininkų, vartojančių "Diušes", nuorašą. Kaip užrašė WADA informatorius, jis neva kalbėjo su Nagornyh ir Mutko apie situaciją su sugauta dėl dopingo lengvosios atletikos sportininke Elena Lašmanova.

Klausimo esmė

Praėjusiais metais NYT paviešino interviu su Rodčenkovu, kuriame jis teigė, kad "dopingo programoje" dalyvavo daugiau nei dešimt Rusijos olimpinių medalių nugalėtojų Sočyje.

Būtent jo parodymai tapo WADA komisijos ataskaitos dėl dopingo vartojimo Rusijos sporte pagrindu.

Rusijos valdžios institucijos ne kartą neigė Rodčenkovo ​​pareiškimus, tačiau Tarptautinio olimpinio komiteto komisija, kuriai vadovauja Denisas Osvaldas, nusprendė, kad informatorius "sakė tiesą".

Rusija komisijos tyrimo metu jau neteko 11 medalių iš Olimpinių žaidynių Sočyje.

Pasak buvusio WADA vadovo Richard Pound, komisijos sprendimas pripažinti Rodčenkovo ​​žodžius vertais pasitikėjimo gali tapti žingsniu link Rusijos Federacijos pašalinimo iš Olimpinių žaidynių.

Gruodžio pradžioje Tarptautinis olimpinis komitetas turi nuspręsti, ar Rusija galės dalyvauti 2018 metų Olimpinėse žaidynėse Pjongčange.

Rusijos tardymo komiteto tyrimas

Rusijos Tardymo komitetas įtaria Rodčenkovą duomenų klastojimu. Pasak oficialios Tardymo komiteto atstovės Svetlanos Petrenko, jau po išvykimo į JAV WADA informatorius galėjo per nuotolinę prieigą prisijungti prie sportininkų duomenų bazės ir kurti "melagingus įrodymus".

Tardymo organai turi įrodymų, kad bazė yra lengvai pažeidžiama ir kad Rodčenkovas su ja dirbo jau po išvažiavimo į JAV.

Petrenko teigia, kad apie bazės pažeidžiamumą žinojo ir WADA atstovai, kurie net iki 2014 metų nurodydavo Rodčenkovui elektroninės sistemos trūkumus ir poreikį užblokuoti nuotolinę prieigą.

50
Tegai:
dopingas, New York Times, Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA), Grigorijus Rodčenkovas, Rusija, JAV
Temos:
Rusijos sporto dopingo skandalas (23)
Dar šia tema
Rusija nedalyvaus 2018 metų Olimpinėse žaidynėse po neutralia vėliava
Kerčės sąsiauris

Krymas paragino Kijevą neišsigalvoti "NATO laivų Kerčės sąsiauryje"

(atnaujinta 18:37 2020.06.03)
Tam, kad Ukrainos laivai praplauktų per Kerčės sąsiaurį, nėra jokių problemų, o šią temą dirbtinai išpučia Kijevo valdžia, kad tęstų spekuliacijas tarptautinėje arenoje, pareiškė Krymo parlamento pirmasis vicepirmininkas

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Krymo parlamento pirmasis pirmininko pavaduotojas Jefimas Fiksas pavadino kvaila ir neraštinga vadinamojo Ukrainos prezidento atstovo Autonominėje Krymo Respublikoje Antono Korinevičiaus idėją apie tai, kad NATO šalių laivai galėtų "stebėti situaciją" Kerčės sąsiauryje, ir paragino vadovautis tarptautinėmis sutartimis.

"Visa tai yra neraštingi, ciniški ir kvaili pasiūlymai ir nesąmonė. Kijevo valdžia sugalvoja įvairių dalykų, kurie neatitinka realybės ir visuotinai pripažintų tarptautinių sutarčių", — RIA Novosti pasakė Fiksas.

Anot jo, tam, kad Ukrainos laivai praplauktų per Kerčės sąsiaurį, nėra jokių problemų, o šią temą dirbtinai išpučia Kijevo valdžia, kad tęstų spekuliacijas tarptautinėje arenoje, pareiškė Krymo parlamento pirmasis vicepirmininkas.

"Jei Ukrainai reikia perplukdyti savo laivus per Kerčės sąsiaurį, tai egzistuoja normalios civilizuotos priemonės, kuriomis Ukraina jau gerai naudojosi. Jie apie jas žino. Jie turi pateikti atitinkamą paraišką, po to jiems bus duotas locmanas, kuris perplukdys laivus per Kerčės sąsiaurį, kad viskas būtų civilizuotai. Nereikia nieko išgalvoti, reikia vadovautis tarptautinėmis sutartimis, tarptautine teise ir gerbti kaimyninės valstybės, šiuo atveju Rusijos Federacijos, įstatymus, o ne bandyti vykdyti įvairias provokacijas prie mūsų sienų", — pabrėžė Fiksas.

2018 metų lapkritį trys Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos sieną, įplaukė į laikinai uždarus Rusijos Federacijos teritorinius vandenis ir iš Juodosios jūros pajudėjo Kerčės sąsiaurio link. Jie pavojingai manevravo, nepakluso Rusijos valdžios teisiniams reikalavimams. Laivai su kariškiais buvo sulaikyti. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įvykį pavadino provokacija, susijusia su žemu Porošenkos reitingu artėjant rinkimams.

2019 metų rugsėjo 7 dieną sieną pažeidę kariškiai buvo perduoti Ukrainai pagal susitarimą dėl sulaikytų ir nuteistų asmenų išleidimo vienu metu. Lapkričio 18 dieną Rusija perdavė Ukrainai ir sulaikytus laivus.

Tegai:
Kerčės sąsiauris, NATO, Krymas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba: Ukraina dėl provokacijos Kerčės sąsiauryje gavo pamoką
Ekspertas: Baltijos šalys bando būti amerikietiškesnės už pačius amerikiečius
Lietuvos ir Rusijos siena (Kaliningrado sritis)

Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija

(atnaujinta 17:44 2020.06.03)
Valstybės sienos ruožai tarp šalių buvo nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Rusijos registracijos, kadastro ir kartografijos tarnyba ("Rosreestr") į Valstybinį nekilnojamojo turto registrą įrašė koordinacinį valstybės sienos Rusijos–Lietuvos ir Rusijos–Latvijos atkarpų aprašą, pranešama "Rosreestr" tinklalapyje.

Ruožai yra Kaliningrado ir Pskovo srityse. Valstybės sienos ruožai tarp Rusijos, Lietuvos ir Latvijos yra nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais.

Pranešime pažymima, kad bendras Rusijos ir Lietuvos sienos ilgis yra 297,1 kilometro, o Rusijos ir Latvijos sienos — 283,6 kilometro.

Kad pažymėtų valstybės sieną, Rusijos, Lietuvos ir Latvijos specialistai įrengė 559 pasienio ženklus Rusijos–Lietuvos ruože ir 648 — Rusijos–Latvijos ruože, be to, sukurti žemėlapiai ir kiti dokumentai.

Rusijos ir Lietuvos bei Rusijos ir Latvijos valstybinių sienų demarkacijos dokumentai vienu metu įsigaliojo Rusijoje, Lietuvoje ir Latvijoje 2018 metų balandį.

Tegai:
siena, Latvija, Lietuva, Rusija
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai