Tarptautinio olimpinio komiteto būstinė Lozanoje, archyvinė nuotrauka

Ne "Rusijos rinktinė", o "komanda Rusijos": liudytojo istorija Lozanos

91
(atnaujinta 10:23 2017.12.06)
Kas vyko antradienį Šveicarijos Lozanoje, kur TOK vykdomasis komitetas nulėmė Rusijos rinktinės likimą žiemos olimpinėse žaidynėse? Apie tai Sputnik korespondentei Elenai Zagorodnei papasakojo kanalo "NTV" žurnalistė Irada Zeinalova, kuri visą dieną stebėjo situaciją įvykių vietoje

Prisiminkite šiuos vardus

Lozana, Šveicarija, vėlyvas vakaras, antradienis, gruodžio 5 diena. Čia ir dabar — iš esmės — sprendžiamas Olimpinio judėjimo likimas. Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) turi paskelbti, ar Rusijos nacionalinė rinktinė pateks į žiemos olimpines žaidynes, kurios nuo vasario 9 dienos vyks Pietų Korėjos Pjongčange. Jeigu Rusijos rinktinė šiemet nepasirodys — kur garantija, kad bet kuri kita rinktinė pasirodys kitais metais?

Šiandien ryte čia kalbėjo pasaulio lygio sporto funkcininkai. Pirmasis, dar ryte, prie katedros stovėjo TOK pirmininkas Tomasas Bachas, vėliau — tarptautinių federacijų vasaros ir žiemos sporto federacijų vadovai. Toliau sekė WADA (Pasaulinės antidopingo agentūros) ataskaita. Viskas — už uždarų spaudai durų. Įtampa didėja. Pietūs. (visiems skanaus!)

Po 15 valandos (Maskvos laiku) TOK vadovai komisijos Denisas Osvaldas ir Samuelis Šmitas kyla į tribūną. Pirmasis užsiėmė Rusijos sportininkų dopingo testų iš Sočyje vykusių olimpinių žaidynių pakartotinu patikrinimu, o antrasis — tikrino informaciją apie tariamai organizuotą vyriausybės įsikišimą į Rusijos antidopingo sistemą. Vėl uždaryta spaudai. Apie ką jie kalba? Neaišku.

Pagaliau, Rusijos atstovai. Į Lozaną atvyko Rusijos olimpinio komiteto (ROK) prezidentas Aleksandras Žukovas, Nepriklausomos viešosios antidopingo komisijos (NVAK) pirmininkas Vitalijus Smirnovas ir dukartinė pasaulio čempionė čiuožėja Eugenija Medvedeva. Ar jiems buvo suteikta galimybė pateikti savo kontrargumentus? Vėl neaišku. Jokios informacijos.

Ir štai — vėlyvas vakaras. Oficialus pareiškimas.

Rezultatas. TOK vykdomasis komitetas nusprendė, kad Rusijos sportininkai gali varžytis 2018 metų olimpinėse žaidynėse (be Rusijos vėliavos, be Rusijos nacionalinio himno, be šalies uniformos). Leidžiami Olimpinio judėjimo vėliavas, himnas ir spalvos. Ir varžytis galės tik "švarūs" sportininkai. Tuo pačiu metu Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas Vitalijus Mutko buvo iki gyvos galos nušalintas nuo dalyvavimo olimpinėse žaidynėse.

Griežčiausias iš visų įmanomų sprendimas. Buvo juk ir kitų variantų.

Pavyzdžiui, pašalinti tuos Rusijos sportininkus, kurie dalyvavo 2014 metų žaidinėse Sočyje. Tai būtų skausmingas sprendimas Rusijos rinktinei, tačiau tai galėjo išgelbėti rinktinę.

Arba — kitas variantas — kaip Rio-2016 metais — perduoti sprendimo teisę sporto šakų federacijoms.

Pagaliau — mažiausiai tikėtinas, vertinant įvykių raidą, variantas — visiškas Rusijos rinktinės leidimas į žaidynės. Juk niekas niekam nepateikė jokių realių dopingo vartojimo įrodymų, Rusijos rinktinė a priori buvo paskelbta kalta dėl visų nuodėmių.

Stebuklas neįvyko. Pasirinktas griežčiausias iš visų įmanomų sprendimas.

Pasakoja NTV kanalo žurnalistė Irada Zeinalova, kuri praleido visą dieną Lozanoje, laukdama, kol bus priimtas TOK sprendimas.

- Pranešimas, apie kurį TOK atstovai kalbėjo spaudos konferencijoje, ar kas nors jį matė? Jis buvo parodytas žurnalistams? Aišku, kas jame buvo?

-  Niekas nematė. Atsakydamas į klausimus, Žukovas sakė, kad visos jų kalbls buvo išplatintos, bet mes jų nematėme, mes nežinome, apie ką kalbėjo mūsų delegacija. Jie pabrėžė, kad jie buvo išklausyti, kad jie nebuvo pertraukiami, kad su jais buvo elgiamasi pagarbiai, o po jų pasakytos kalbos, TOK pasitarė dvi valandas, tai reiškia, kad sprendimas nebuvo parengtas iš anksto. Tada TOK prezidentas Tomasas Bachas labai mandagiai ir tiksliai pasakė, ką nusprendė TOK. Tai jie nuolat pabrėžia, kad nebuvo jokio nusiteikimo, kad toliau tik Olimpinė asamblėja nuspręs, ar priimti šį TOK sprendimą. Svarbiausia, kaip jie sakė, kad šis sprendimas galioja iki paskutinės olimpinių žaidynių dienos. Paskutinę olimpinių žaidynių dieną jis nustoja galioti, o Rusijos komanda (kuri visas olimpinių žaidynių dienas bus vadinama komanda iš Rusijos) — paskutinę dieną galės eiti su nacionaline vėliava. 

- Ar matote Rusijos reakcijos variantus į priimtą sprendimą?

- Oficialūs asmenys susilaiko. "Dar per anksti kalbėti". Dabar jie yra labai atsargūs. Nes, kaip suprantu, dabar šis sprendimas yra kompromisas, gimęs tokioje agonijoje, kad dabar jie yra labai atsargūs. Aš dabar ėmiau Žukovo interviu— Žukovas pabrėžia, kad atskirame pranešime, kuris buvo išreikštas, aš negaliu prisiminti, — Schmido ar Osvaldo pranešime — pateikiamas Rodčenkovo ​​įvertinimas. Jame pabrėžiama, kad Rodčenkovas padarė viską, kad gautų naudos, ir visa dopingo sistema buvo sukurta siekiant gauti pelno. Tai yra, ačiū Dievui, iš visų komisijos išvadų buvo išbraukta tai, ką mes visada atmetėme. Tai, ko mes atkakliai teigėme: kad mes neturime valstybinės dopingo sistemos. TOK sprendime pabrėžiama, kad buvo ne valstybinė dopingo sistema, o sistemingi grupės žmonių pažeidimai siekiant pelno.

- Ar manote, kad yra kokių nors variantų?

- Matyt, taip. Kadangi Žukovas, tiksliau Smirnovas sako, kad TOK nusprendė: dabar mes vykdome taip, o paskui turime perversti puslapį ir pradėti gyventi iš naujo ir iš naujo kurti santykius. Tai jau neblogai, ar ne?

Kokią išvadą mes galime padaryti? Akivaizdu, kad Rusijos aukštesnių pasiekimų spotras Rusijoje, ne pirmus metus tarptautinių bendruomenių spaudžiamas, nesugebėjo įrodyti savo nekaltumo. Kodėl? Antrasis klausimas. Pažeidimų įrodymai buvo labai abejotini. Kažkokie informatorių asmeniniai dienoraščiai, šnipų skylės sienose, alkoholiniai kokteiliai — tai net stebėtojo akimis kvailai atrodo. Ir dėl šio kvailumo — toks sprendimas?

Ir ką mes dabar turime? Draudimas įeiti į olimpinį stadioną visiems kartu, komanda, draudimas sportininkams daryti tatuiruotę su žodžiu "Rusija", draudimas nešioti Rusijos vėliavos spalvų plaukų gumytes, draudimas dėvėti Rusijos spalvų uniformą — kaip tai susiję su olimpiniu judėjimu? Ir kur yra garantija, kad rytoj, tik dėl politinių priežasčių, iš olimpinių žaidynių nebus išmesta bet kokia kita šalis? Tiesiog todėl, kad ji kažkam nepatinka. Ir tai yra pasaulio olimpinis judėjimas?

91
Tegai:
Rusijos rinktinė, Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK), Lozana, Šveicarija, Rusija
Dar šia tema
Rusija nedalyvaus 2018 metų Olimpinėse žaidynėse po neutralia vėliava
Peskovas: JAV bando neleisti rusų į Olimpiadą
Raketų kompleksas Avangard, archyvinė nuotrauka

Putinas atskleidė, kodėl Rusijai teko kurti viršgarsinius ginklus

(atnaujinta 20:36 2020.09.19)
Rusijos vadovas pažymėjo, kad JAV pasitraukimas iš Antibalistinių raketų sutarties privertė Rusiją pradėti kurti viršgarsinius ginklus

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Rusija buvo priversta kurti viršgarsinius ginklus, kai JAV pasitraukė iš Antibalistinių raketų sutarties (ABM), sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, praneša RIA Novosti.

"Jungtinių Amerikos Valstijų pasitraukimas iš Antibalistinių raketų sutarties 2002 metais privertė Rusiją pradėti kurti viršgarsinius ginklus. Šiuos ginklus turėjome sukurti reaguodami į JAV dislokuotą strateginę priešraketinės gynybos sistemą, kuri ateityje galėtų realiai neutralizuoti, panaikinti visą mūsų branduolinį potencialą", — sakė jis vaizdo konferencijos su Gerbertu Jefremovu, "Mašinostrojenie" garbės generaliniu dizaineriu, metu.

Putinas pridūrė, kad Jefremovo ir jo kolegų dėka taip neatsitiko.

Rusija dėjo visas pastangas, kad sustabdytų strateginį viršgarsinį ginklų vystymąsi, tačiau jos niekas neišgirdo, sakė Vladimiras Putinas.

Rusijos prezidentas prisiminė, kaip jis stebėjo pirmojo eksperimentinio bloko Plesecke paleidimą 2001 metų vasarą, ir šis paleidimas buvo sėkmingas.

"Per tolesnius metus mes dėjome visas įmanomas pastangas, kad pasiektume susitarimus su Amerika dėl strateginės priešraketinės gynybos nutraukimo arba bendro jos įgyvendinimo raketoms pavojingose ​​kryptyse, įskaitant ir Europos valstybių dalyvavimą. Tačiau visi mūsų bandymai buvo bergždi", — pridūrė Putinas.

"Ir šiuo klausimu 2004 metais mes pradėjome plataus masto darbą, kad įgyvendintume jūsų idėjas. Beje, mes viešai visus apie tai įspėjome. Aš apie tai kalbėjau viešai. Matyt, tada niekas mumis netikėjo. Jie manė, kad mes nesugebėsime to padaryti", — pridūrė jis.

Be to, Putinas patvirtino, kad pagrindinio viršgarsinių raketų komplekso "Avangard" kūrėjas yra Gerbertas Jefremovas.

Jis priminė, kad anksčiau Rusija turėjo vytis atominių ginklų, tolimojo nuotolio strateginės aviacijos ir tarpžemyninių raketų technologijos srityse. Pasak Putino, tai buvo akivaizdus strateginės pusiausvyros pažeidimas.

Kas yra "Avangard"

Pirmą kartą Putinas apie "Avangard" kalbėjo savo pranešime Federalinei asamblėjai 2018 metais. Tada jis pristatė kitas naujas ginklų rūšis.

Taigi, Rusija tapo vienintele valstybe pasaulyje, oficialiai paskelbusia, kad ji turi viršgarsinius ginklus.

"Avangard" sugeba skristi tankiais atmosferos sluoksniais tarpžemyniniu nuotoliu greičiu, viršijančiu Macho skaičių daugiau nei 20 kartų. Judėdamas link taikinio atlieka vadinamąjį gilų manevravimą — tiek šoninį, viršijantį kelis tūkstančius kilometrų, tiek į aukštį. Tai daro "Avangard" visiškai nepažeidžiamą bet kokioms oro ir raketų gynybos sistemoms.

Tegai:
Vladimiras Putinas, raketų kompleksas "Avangard", Rusija
Dar šia tema
"Be triukšmo ir dulkių": Rusija turi naują ginklą kovai su tankais
"Tai tik pirmieji žingsniai": kodėl JAV povandeninius laivus perkelia prie Rusijos krantų
Naujos technologijos. Karo ekspertas apie Rusijos penktos kartos povandeninius laivus
Vladimiras Pozneris, archyvinė nuotrauka

Pozneris sankcijas Rusijai pavadino "bausme" Putino kalbą

(atnaujinta 17:29 2020.09.19)
Garsus Rusijos televizijos laidų vedėjas pabrėžia, kad jis nėra nei Putino šalininkas, nei priešininkas

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Vakarų šalių įvestos sankcijos Rusijai buvo bausmė už prezidento Vladimiro Putino kalbą 2007 metais Miunchene. Tokią nuomonę pareiškė Rusijos televizijos laidų vedėjas Vladimiras Pozneris.

"Nuo to laiko, kai Rusijos vadovybė, atstovaujama Putino, paskelbė, kad nepriima vienpolio pasaulio politikos, kad Rusija turi savo nacionalinius ir geopolitinius interesus, kad Rusija nešoks pagal Amerikos dūdelę. <...> nuo tada Vakarai "baudžia" Putiną ir, atitinkamai, įveda sankcijas Rusijai", — cituoja vedėją RIA Novosti.

Jo nuomone, tam pakanka bet kokios priežasties.

Pozneris pabrėžė, kad jis nėra nei prezidento šalininkas, nei priešininkas, tačiau siekia objektyvaus vertinimo.

"Esu pasirengęs bet kur ir bet kam įrodyti, kad viskas yra taip, kaip parašiau", — pridūrė televizijos laidų vedėjas.

2007 metų vasario mėnesį Vladimiras Putinas kalbėjo Miuncheno saugumo politikos konferencijoje. Savo kalboje jis palietė šiuolaikinės politikos vienpoliškumo problemą, pažymėdamas jos nepriimtinumą pasauliui apskritai ir ypač Rusijai.

Vladimiras Pozneris turi trijų šalių pilietybę: Rusijos, JAV ir Prancūzijos. Jis gyveno Jungtinėse Valstijose 1991–1997 metais. Ten jis dirbo CNBC, po to grįžo į Rusiją.

Tegai:
Vladimiris Pozneris, sankcijos, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Lavrovas pranešė apie Europos Sąjungos norą "nubausti" Rusiją, kad įtiktų JAV
Austrijos prezidentas atsakė į raginimus sustabdyti "Nord Stream-2"
EP pareikalavo griežtesnių sankcijų Rusijai dėl Navalno bylos
Europarlamentaras papasakojo apie "Nord Stream-2" užkulisius
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą