Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Zacharova: Rusija Lietuvą vertina pagal jos veiklą, o ne pagal žodžius

261
(atnaujinta 09:39 2017.12.29)
Rusijos užsienio reikalų ministerija sureagavo į Dalios Grybauskaitės pareiškimą apie tai, kad su Rusija reikia bendradarbiauti, o ne kariauti; Maskva vertins tai tik pagal realius Lietuvos veiksmus

VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Maskva vertins Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą apie būtinumą "bendradarbiauti, o ne kariauti" su Rusija, atsižveldama į realią veiklą, o ne tikėdama žodžiais, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos URM atstovę spaudai Mariją Zacharovą.

Anksčiau Grybauskaitė interviu portalui 15 min pareiškė, kad su Rusija reikia "bendradarbiauti, prekiauti, o ne kariauti". Anot jos, Rusija artimiausiu metu išliks "sudėtinga" kaimyne, tačiau neverta nuleisti rankų — "reikia ieškoti galimybės atsiverti pokyčiams, ir prireikus keisti poziciją, bet neatsisakyti vertybių".

"Mes atkreipėme dėmesį į šį kalėdinį ponios Grybauskaitės interviu ir pastebėjome posakį apie tai, kad su Rusija reikia bendradarbiauti, prekiauti, o ne kariauti. Manau, mums visiems gerai žinomas Lietuvos valstybės požiūris į Rusiją. Jeigu tai rimtas pareiškimas, apgalvotas sprendimas ir ne tik savireklama, o tikrai sprendimas koreguoti savo tradicinę poziciją,  vertinsime tai ne pagal pareiškimus, o pagal realius veiksmus, nes labai dažnai tokie pareiškimai prieštarauja vienas kitam", — teigė ketvirtadienį Zacharova.

Ji pabrėžė, kad anksčiau Maskva "nuolat girdėjo apie kažkokią grėsmę iš Rusijos". Tarp kita ko ji priminė, kad Grybauskaitė priskyrė prie grėsmių Baltarusijos AE, kurios statybose dalyvauja Rusija.

"Lietuvos vadovė pareiškė apie būtinumą demostruoti lankstumą — mes ne prieš, jeigu ponia Grybauskaitė  jį parodys", — sakė Rusijos URM atstovė.

Anksčiau ekspertai teigė, kad mažai tikėtina, jog Grybauskaitės pareiškimas gali byloti apie realų krypties pakeitimą ir dialogo su Rusija pradžią. Anot jų, tai tiesiog tuščia retorika arba pareiškimas, kurį sukėlė perorientavimas nuo proamerikietiškos politikos į proeuropietišką.

261
Tegai:
"Rusijos grėsmė", santykiai su Rusija, bendradarbiavimas, Marija Zacharova, Dalia Grybauskaitė, Rusija
Dar šia tema
Baltijos Slibinas Goryničius: kodėl Baltijos šalys mėgsta mitą apie "RF grėsmę"
"Spalvos" keitimas: kodėl Grybauskaitė pasisakė už bendradarbiavimą su Rusija