Baltijos šalys, archyvinė nuotrauka

Apklausa: tik 2% rusų pasitiki Lietuva

77
(atnaujinta 08:24 2018.01.18)
Tyrimo duomenimis, tarp buvusiųjų TSRS valstybių mažiausią Rusijos piliečių pasitikėjimą turi Baltijos šalys; labiausiai rusai pasitiki Baltarusija

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Apklausos duomenimis, tik 2% rusų pasitiki Lietuva, praneša Sputnik Latvija su nuroda į analitinį tyrimą, atliktą portalu "Rambler".

Apklausa atskleidė, kad tarp visų buvusiųjų TSRS valstybių Rusijos piliečiai labiausiai pasitiki Baltarusija — už ją balsavo 50% respondentų. Antrą vietą užėmė Kazachstanas (17%), trečią — Armėnija (13%). Likusios NVS ir Baltijos šalys surinko kartu 10% balsų.

Rusijos URM, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Ukraina pasitiki 5% rusų, Kirgizija — 3%. Lietuva ir Estija atsidūrė vienoje eilėje su Azerbaidžanu ir Uzbekistanu, kurie gavo 2% balsų. O Latvija kartu su Tadžikistanu ir Turkmėnija surinko po 1%. Moldova iš viso nesurinko nei vieno balso.

Apklausoje dalyvavo 1419 respondentų.

Pirmadienį Lietuvos Migracijos departamentas paviešino vadinamąjį "Magnickio sąrašą", į kurį įtraukti 49 rusai, tarp jų ir Čėčėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas. Šis sąrašas grindžiamas "Magnickio įstatymu", kuris buvo priimtas pernai pagal analogišką JAV "Magnickio aktą".

Rusijos URM atstovų manymu, Lietuvos "Magnickio įstatymas" jau kurį kartą patvirtina tai, kad Vilnius siekia visais įmanomais būdais įrodyti savo priešiškumą Rusijai. Be to, Rusijos ministerija pabrėžė, kad atsakas į tokius Lietuvos veiksmus bus grindžiamas "abipusiškumo principu".

77
Tegai:
pasitikėjimas, apklausa, Baltijos šalys, Rusija, Lietuva
Dar šia tema
Kalėdiniai linkėjimai iš Maskvos
Čėčėnija pakomentavo draudimą Kadyrovui atvykti į Lietuvą