Auksčiausiasis Rusijos teismas, archyvinė nuotrauka

Lietuvis Vologdos srities vos neliko be šeimos penkeriems metams

95
(atnaujinta 12:21 2018.01.20)
Rolandas Želevičius gyvena Vologdos srityje kartu su savo šeima; jis tvarkingai įformindavo migracijos dokumentus, o 2017 metų pabaigoje išvyko į Lietuvą į senelės laidotuves ir nespėjo to padaryti

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik.  Lietuvoje gimęs, o gyvenantis Vologdos srityje, Rolandas Želevičius vos neliko be namų ir šeimos penkeriems metams dėl laiku į Migracijos tarnybą nepristatytų dokumentų, praneša informacijos portalas 35media.

Federalinė migracijos tarnyba norėjo išvaryti Rolandą Želevičių iš Rusijos, tačiau vyras sulaukė tik baudą.

1988 metais Rolandas Želevičius, tuomet Tarybų Sąjungos pilietis, išvyko tarnauti į Čerepovecą. Baigęs tarnybą, vyras liko Vologdos srityje ir sukūrė šeimą: dabar jo dukra gyvena Jekaterinburge, o sūnus yra Čerepoveco universiteto pirmojo kurso studentas.

Tačiau 1991 metais, po TSRS žlugimo, Želevičius negavo Rusijos pilietybės, buvo laikomas užsieniečiu ir reguliariai formino dokumentus, leidžiančius gyventi šalyje. Lietuvoje jis lankėsi tik kartkartėmis.

Laiku Želevičius neatnešė dokumentų į Federalinę migracijos tarnybą, nes praėjusių metų pabaigoje mirė Rolando močiutė — jo paskutinė giminaitė Lietuvoje, ir jis nuvažiavo į laidotuves. Kai vyras sugrįžo, dokumentų pateikimo terminas baigėsi.

"Aš atėjau prieš Naujus Metus, pasveikinau juos. Jie pasakė ateiti sausio 9 dieną. Aš atėjau, ir mane iškart išvežė", — cituoja 35media Želevičiaus žodžius.

Vyras buvo pristatytas į užsienio piliečių laikino sulaikymo centrą, o kitą dieną — sausio 10-ąją — Čerepoveco teismas nutarė, kad Želevičius turi būti išsiųstas iš Rusijos. Išvykęs iš šalies Želevičius negalėtų grįžti į Rusiją  penkerius metus ir visą šį laikotarpį būtų atskirtas nuo savo šeimos.

Be to, Lietuvoje vyras neturi nei giminaičių, nei turto.

Šią savaitę teismas nagrinėjo apeliacinį skundą, ir Želevičiui pavyko laimėti bylą. Teismas pripažino, kad jis pažeidė Želevičiaus teises į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą.

Nepaisant to, teismas pabrėžė, kad net ir nenumatytose situacijose, kai nėra galimybės asmeniškai pateikti dokumentus, tai galima padaryti, pasinaudojus elektroninėmis paslaugomis.

Teismas skyrė Želevičiui baudą, tačiau leido likti Rusijoje su savo šeima.

Straipsnyje sakoma, kad tokie atvejai dažnai nagrinėjami teisme, o Želevičiaus atvejis — greičiau išimtis. Išsiuntimo iš šalies, jei užsienietis pažeidė įstatymą, praktiškai nepavyksta išvengti.

95
Tegai:
migracijos dokumentai, lietuvis, teismas, Vologdos sritis, Rusija
Dar šia tema
Lietuvis ir latvis Škotijoje nužudė kitą lietuvį
Rusijoje beveik 10 metų nuteistas lietuvis už narkotikų kontrabandą
Президент РФ Владимир Путин выступает с ежегодным посланием Федеральному собранию

Putinas pareiškė, kad Rusija gins savo interesus

(atnaujinta 13:38 2021.04.21)
Putins pabrėžė, kad Rusija turi savo interesų, kuriuos gins kaip ir kitos pasaulio šalys

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Rusija turi savo interesų, kuriuos ji gins pagal tarptautinę teisę, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Rusijos vadovas trečiadienį skaito pranešimą Federalinei asamblėjai.

"Rusijos politikos prasmė ir turinys tarptautinėje arenoje, aš taip pat pasakysiu keletą žodžių, apibendrinant, tai yra taikos ir saugumo užtikrinimas mūsų piliečių gerovei, stabiliam šalies vystymuisi", — sakė Rusijos prezidentas.

"Rusija turi savo interesų, be abejo, yra ir tokių, kuriuos mes giname ir ginsime tarptautinės teisės rėmuose, kaip iš tikrųjų daro kitos pasaulio valstybės", — pridūrė jis.

Tuo pačiu metu, pasak Rusijos prezidento, jei kai kurios kitos šalys santykiuose su Rusija imsis arogantiško ir savanaudiško tono, Rusijos Federacija atras kuo atsakyti. Valstybės vadovas priminė, kad Rusija "elgiasi santūriai ir kukliai" net atsakydama į kitų šalių "grubumą".

"Nesibaigia ir nedraugiški veiksmai prieš Rusiją", — pareiškė Rusijos lyderis.

"Mes elgiamės šioje aplinkoje aukščiausiu laipsniu santūriai, galima sakyti, kukliai, dažnai visai nereaguojame ne tik į nedraugiškus veiksmus, bet ir į visišką grubumą", — sakė Rusijos prezidentas kalbėdamas Federalinei asamblėjai.

Vladimiras Putinas, kalbėdamas apie situaciją dėl kitų šalių mėgdžiojimo bandant "užgauti" Rusiją, jis prisiminė Kiplingą: "Tabakiai sukasi aplink Šerchaną".

Tegai:
Vladimiras Putinas, Rusija
Президент РФ Владимир Путин выступает с ежегодным посланием Федеральному собранию

"Sugebėjome užbėgti įvykiams akių". Putinas įvertino COVID-19 situaciją Rusijoje

(atnaujinta 13:07 2021.04.21)
Tačiau Rusijos prezidentas pažymėjo, jog koronavirusas dar nenugalėtas, todėl ragina savo bendrapiliečius skiepytis

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas padėkojo visiems rusams už jų sunkų darbą ir dalyvavimą kovoje su koronaviruso pandemija.

Pagal Konstituciją Rusijos valstybės vadovas kasmet kreipiasi į Federalinę asamblėją pranešdamas apie padėtį šalyje ir pagrindines vidaus bei užsienio politikos kryptis.

"Susibūrę mes sugebėjome užbėgti įvykiams už akių", — sakė Rusijos vadovas.

Putinas pažymėjo, kad Rusijos piliečiai elgėsi santūriai, laikydamiesi alinančių, tačiau būtinų atsargumo priemonių, kad būtų išvengta koronaviruso plitimo. Rusijos vadovas atkreipė dėmesį į tai, kad Rusijos mokslininkai padarė proveržį sukūrę tris patikimas vakcinas nuo COVID-19.

"Dar kartą kreipiuosi į Rusijos piliečius: mielieji, nepraraskite budrumo, prašau pasirūpinti savimi ir savo artimaisiais. Skiepijimas dabar yra labai svarbus. Prašau, dar kartą kreipiuosi į visus piliečius Rusijos: pasiskiepykite", — sakė Putinas ir nurodė, kad koronavirusas dar nėra nugalėtas ir išlieka "tiesiogine grėsme".

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19, kurią sukūrė Gamalėjaus centras ir pagamino kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu. Vakcinos "Gam-Covid-Vac" prekės pavadinimas yra "Sputnik V".

Būtina kontroliuoti visas Rusijos sienas, kad būtų išvengta koronaviruso plitimo — tiek išilgai išorinių sienų kontūro, tiek šalies viduje, savo metiniame pranešime taip pat pažymėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

"Mes matome, kaip dramatiškai klostosi situacija daugelyje šalių, kuriose auga infekcijų skaičius. Dabar turime kontroliuoti visas ribas, skirtas viruso plitimui sulėtinti — tiek išorinių sienų kontūre, tiek mūsų viduje šalyje", — sakė Putinas.

Regionų vadovai turėtų kasdien spręsti vakcinacijos klausimus, visi Rusijos piliečiai turėtų turėti galimybę pasiskiepyti, kad rudenį susiformuotų kolektyvinis imunitetas koronavirusui, sakė Putinas.

"Dabar vakcinacija yra labai svarbi. Aš prašau vyriausybės, Sveikatos apsaugos ministerijos ir regionų vadovų kasdien spręsti šiuos klausimus", — sakė jis, kreipdamasis į Federalinę asamblėją.

"Galimybė pasiskiepyti turėtų būti visur. Tai leis susidaryti vadinamajam kolektyviniam imunitetui rudenį. Šios problemos sprendimas priklauso tik nuo mūsų, nuo visų piliečių", — pabrėžė Rusijos prezidentas.

Tegai:
koronavirusas, COVID-19, Vladimiras Putinas, Rusija
Gabrielius Landsbergis

Chamai šiandien madingi? Užsienio reikalų ministerija peržengė ribas paskui Grybauskaitę 

(atnaujinta 12:25 2021.04.21)
Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, sekdamas kolegų pėdomis, Rusiją pavadino "valstybe, remiančia terorizmą". Šį pareiškimą jis padarė per spaudos konferenciją po neformalaus ES Tarybos užsienio reikalų ministrų susitikimo

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, sekdamas kolegų pėdomis, Rusiją pavadino "valstybe, remiančia terorizmą". Šį pareiškimą jis padarė per spaudos konferenciją po neformalaus ES Tarybos užsienio reikalų ministrų susitikimo

Kaip žinia, istorija kartojasi du kartus: pirmą kartą tragedijos, antrą - farso pavidalu. Bet trečią kartą - lietuviškai - politinio cirko pavidalu.

2014 metų lapkričio mėnesį Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė apkaltino Maskvą pradėjus pilietinį karą Donbase ir Rusiją pavadino "teroristine valstybe".

"Šiandien Ukraina kovoja už taiką visoje Europoje, už mus visus. Jeigu ši teroristinė valstybė, vykdanti agresiją prieš savo kaimynę, nebus sustabdyta, agresija gali išplisti po visą Europą ir net toliau", — sakė Grybauskaitė, komentuodama kruvinus įvykius pietryčių Ukrainoje

O prieš tris savaites, 2021 metų kovo 29 dieną, dabartinis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda bandė neatsilikti nuo savo pirmtakės agresijos rytinės kaimynės atžvilgiu. Jis, kaip taikliai pasakė Vladimiras Putinas, nusprendė "paniurzgėti" savo Vašingtono bosui, kuris Rusijos prezidentą pavadino "žudiku". Atsakydamas į žurnalisto klausimą, ar jis, kaip JAV prezidentas Džo Baidenas, galėtų pavadinti Putiną žudiku, Nausėda atsakė teigiamai: "Deja, taip".

O dabar dar vienas chamo spjūvis Maskvos kryptimi. Šįkart jaunas, bet pakiliai nusiteikęs užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, kuris, kaip prognozuojama, bus būsimas Lietuvos prezidentas, nusprendė pasirodyti. Komentuodamas situaciją dėl Rusijos ir Čekijos "diplomatinio karo", Landsbergis apkaltino Maskvą terorizmu.

"Rusija dar kartą parodė, kad tai valstybė, remianti terorizmą ir teroristinius veiksmus", — sakė Landsbergis.

Taigi Lietuvos valdantysis elitas pasiekė savotišką politinio chamizmo rekordą, jau tris kartus grubiai įžeidęs Rusiją ir jos prezidentą. Kokias pasekmes tai turės oficialiam Vilniui? Kol kas neaišku. Tačiau pasekmių tikrai bus.

Vargu ar Vladimiras Putinas stos į žodžių mūšį su Lietuvos užsienio politikos "mopsais". Varžovas yra netinkamo lygio. Žmonės sako, kad "kareivis neįžeis vaiko". Bet Lietuvos ekonomikai politinis chamizmas jau turi pasekmių.

Baltijos tranzitas, kuris sudaro didelę dalį Lietuvos ekonomikos, tirpsta akyse. Kažkada pilna upė, papildžiusi respublikos biudžetą, jau virto srovele, kuri netrukus visiškai išdžius.

Praeiviai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Tranzitinių keleivinių traukinių iš Rusijos į Kaliningrado sritį mažėja. Kaliningradiečiai vis dažniau renkasi aviaciją ir jūrų keltus susisiekimui su "žemynu". Rusijos krovinių tranzitas į Europą jau seniai perkeltas į besiplečiančius "Rusijos Baltijos" uostus.

Maskvos pavyzdžiu seka artimiausia regiono politinė sąjungininkė — Baltarusija, kurioje Lietuvos valdžia svajoja sukelti dar vieną "spalvotąją revoliuciją" posovietinėje erdvėje. Baltarusijos naftos produktai jau aplenkė Klaipėdos uostą. Toliau eilėje yra kalio trąšos. O ten, ko gero, kinai ims blokuoti Lietuvos tranzitą, nes vietos politikai jau kelis kartus "spjovė į sielą" viešais pareiškimais apie "laisvąjį Tibetą" ir Taivano nepriklausomybę.

Ir visa tai yra Lietuvos grubios užsienio politikos rezultatas, kai iš visų jėgų stengiamasi įtikti Vašingtono kuratoriams net kenkiant savo žmonių gerovei.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Rusija, Gabrielius Landsbergis