Kandidato pažymėjimas, archyvinė nuotrauka

VRK užregistravo Sobčiak kaip prezidento rinkimų kandidatę

35
(atnaujinta 12:27 2018.03.07)
Tokiu būdu, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) užregistravo kaip kandidatus visus, pateikusius pasirašytus popierius; rinkimų biuletenyje bus aštuonios pavardės

VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Rusijos Vyriausioji rinkimų komisija užregistravo televizijos laidų vedėją Kseniją Sobčiak kaip prezidento rinkimų, kurie vyks kovą, kandidatę, praneša RIA Novosti.

"Rusijos Federacijos Vyriausioji rinkimų komisija nutarė kaip kanditatą į PF prezidento postą užtrgistruoti Sobčiak Kseniją Anatolievną", — rašoma VRK nutarime.

Už televizijos laidų vedėjos kandidatūrą balsavo 11 komisijos narių, vienas susilaikė. Pati Sobčiak registracijoje nedalyvavo. Kandidato pažymėjimas buvo perduotas jos įgaliotajam asmeniui.

Putino kandidato pažymėjimas, nuotrauka iš įvykio vietos
© Sputnik / Антон Денисов

Sobčiak, kaip kandidatė "prieš visus", balotiruojasi į rinkimus nuo partijos "Pilietinė iniciatyva", kurią įsteigė buvęs Rusijos ekonomikos ministras Andrejus Ničajevas. Kad užsiregistruotų, jai reikėjo surinkti ne mažiau nei 100 tūkstančių parašų, be to, iš kiekvieno regiono galima buvo pateikti ne daugiau nei 2,5 tūkstančių parašų.

VRK Sobčiak pateikė 104 tūkstančius 929 parašus iš 56 šalies regionų. Vyriausioji rinkimų komisija patikrinimo metu aptiko, kad 798 iš jų yra negaliojantys, tai yra, 1,33% nuo bendro skaičiaus. Didžiausia reikalavimų neatitinkančių parašų dalis negali viršyti 5%.

Šiuo metu VRK užregistravo visus kandidatus, kurie pateikė parašų lapus ir reikiamus dokumentus. Balsavimo biuleteniuose Rusijos prezidento rinkimuose yra aštuonios pavardės: kandidatas nuo "Rusijos liaudies sąjungos" (ROS) Sergejus Baburinas, Rusijos Federacijos komunistų partijos (KPRF) iškeltas Pavelas Grudininas, Liberalų demokratų partijos (LDPR) lyderis Vladimiras Žirinovskis, savarankiškai besibalotiruojantis dabartinis valstybės vadovas Vladimiras Putinas, Partijos "Piliečių iniciatyva" palaikoma Sobčiak, "Rusijos komunistų" iškeltas Maksimas Suraikinas, "Jabloko" atstovas Grigorijus Javlinskis, "Augimo partijos" kandidatas Borisas Titovas.

Prezidento rinkimai Rusijoje vyks 2018 metų kovo 18 dieną, rinkimų kampanija prasidėjo gruodžio 18-ąją.

35
Tegai:
kandidatai į prezidentus, Rusijos prezidento rinkimai, Vyriausioji rinkimų komisija, Ksenija Sobčiak, Rusija
Dar šia tema
Sobčiak surinko daugiau nei šimtą tūkstančių parašų registracijai į rinkimus
Rusijos VRK leido Sobčiak dalyvauti priešrinkiminėje kampanijoje
Sobčiak pristatė priešrinkiminę programą
Sobčiak laiko Krymą Ukrainos teritorija
Kandidatė prieš visus: Sobčiak žengė į kovą už prezidento postą