Lipeckas, archyvinė nuotrauka

Lietuvė ieško Rusijoje savo tėvo

71
(atnaujinta 16:21 2018.02.21)
Tatjana Gudavičienė nori surasti savo tėvą, kuris 1983 metais tarnavo kariuomenėje Lietuvoje, šiuo metu gali gyventi Rusijoje

VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Lietuvos gyventoja Tatjana Gudavičienė ieško savo tėvo Rusijos Lipecko apskrityje.

"Aš suradau informaciją apie mano biologinį tėvą. Net nežinau, ar jis žino apie mane. Labai noriu jį surasti", — Facebook parašė moteris.

Gudavičienės teigimu, jos tėvas Nikolajus Malychinas (1960-1961 gimimo metų) anksčiau gyveno Lipecko apskrityje. 1983 metais jis baigė karinę tarnybą Lietuvoje ir šių metų žiemą lankėsi su Gudavičienės mama pas savo tėvus. Malychino šeima gyveno kaime, kuris buvo 30-40 minučių kelio nuo Lipecko. Anot lietuvės, jos tėvo šeima turėjo "dviejų aukštų gražų mūrinį namą".

Vėliau jos mama grįžo namo į Ignaliną, ir nuo tų laikų tėvai daugiau nebuvo susitikę.

Gudavičienė papasakojo, kad po jos gimimo močiutė nusiuntė Nikolajaus šeimai laišką, tačiau atsakymo taip niekas ir nesulaukė.

71
Tegai:
paieška, socialiniai tinklai, lietuviai, Rusija
Dar šia tema
Lietuvoje atsirado du nauji Rusijos piliečiai
Lietuvoje pradės veikti "Facebook" dingusių vaikų paieškos sistema
Rusijos URM pastatas, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM priminė Lietuvos ambasadoriui apie šalių santykių degradaciją

(atnaujinta 22:08 2020.05.26)
Užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad dabartinė padėtis susijusi su Lietuvos valdžios pozicija

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas susitiko su Rusijos pirmuoju užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vladimiru Titovu ir įteikė jam skiriamųjų raštų kopijas, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Šalys aptarė dabartinę Rusijos ir Lietuvos santykių būklę. Bajarūnas priminė, su kuo susijęs jų pablogėjimas.

"Lietuvos diplomatinės atstovybės vadovo dėmesys atkreiptas į tai, kad dabartinį jų degradavimą lemia Lietuvos valdžios, kurios vykdo nedraugišką politiką Rusijos atžvilgiu, įskaitant ir ES bei NATO, pozicija. Šis požiūris sukuria kliūtis geriems kaimyniniams santykiams plėtoti", — rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Pokalbio metu buvo aptartos kai kurios dvišalio bendradarbiavimo sritys, kuriose "būtų galima rasti sprendimų remiantis abipusiais interesais, įskaitant ekonomiką ir kultūros bei humanitarinę sritį". Šalys taip pat aptarė klausimus, Lietuvos pirmininkavimo Baltijos jūros valstybių taryboje pradžios kontekste.

Lietuvos ir Rusijos santykiai galutinai pablogėjo valdant buvusiai Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei. Oficialus Vilnius buvo apkaltintas tuo, kad Maskvos demonizavimas jam tapo beveik nacionaliniu prioritetu. Kaip pažymėjo Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas, dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda laikosi vienpusiško antirusiško kurso.

Tegai:
santykiai su Rusija, santykiai, Lietuva, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: Rusija leido suprasti, kad Baltijos šalys ją "nurašė" be reikalo
Ekspertas: Vakarų generolai suprato, kad NATO lėktuvams bus užvertas dangus virš Rusijos
KAM žiniasklaidą, rašančią apie COVID-19 Rusijoje, pavadino "dezinformacijos taikiniu"
Rusijos karo medikai Italijoje, archyvinė nuotrauka

Rusijos gynybos ministras papasakojo apie karo medikų, grįžusių Europos, būklę

(atnaujinta 17:52 2020.05.26)
Rusijos gynybos ministerija teikė pagalbą Italijai, Serbijai, Bosnijai ir Hercegovinai bei Armėnijai kovoje su COVID-19

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Visi Rusijos karo medikai, padėję kovoje su COVID-19 Europoje, yra sveiki, sakė Rusijos gynybos ministras armijos generolas Sergejus Šoigu vaizdo konferencijos su prezidentu Vladimiru Putinu metu.

Šoigu teigė, kad nuo kovo 14 dienos operacinis centras visą parą dirba, kad suvaldytų situaciją su koronavirusu. Jis pridūrė, kad Gynybos ministerija teikė pagalbą Italijai, Serbijai, Bosnijai ir Hercegovinai bei Armėnijai kovojant su COVID-19.

Rusijos kariniai ekspertai dezinfekavo 140 gyvenviečių, apdorojo daugiau nei 3 milijonus kvadratinių metrų pastatų ir statinių paviršių, taip pat apie 1 milijoną kvadratinių metrų plotų ir kelių.

"Šiuo metu šių šalių jungtinių būrių darbas yra baigtas. Personalas buvo grąžintas į nuolatinius dislokavimo centrus. Visi kariškiai yra sveiki. Jiems taikomas numatytų karantino priemonių rinkinys", — sakė Šoigu.

Tegai:
COVID-19, Italija, Rusija
Dar šia tema
Rusijos karo medikai išgelbėjo Sirijoje sužeistos "RT" žurnalistės gyvybę
NATO karo medikai atskrido į Lietuvą aljanso karių gydyti
Greitoji pagalba Indijoje

Tėvai per klaidą palaidojo kūdikį gyvą

(atnaujinta 22:28 2020.05.26)
Incidentas įvyko Indijoje, kūdikis gimė pustrečio mėnesio anksčiau, pakeliui iš vietos poliklinikos į ligoninę, kur yra reanimacija naujagimiams, jis nustojo judėti, tada šeima nusprendė jį palaidoti

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Indijos Gudžarato valstijoje tėvai per klaidą palaidojo gyvą kūdikį, rašo leidinys "The Indian Express".

Kitą rytą mergaitę rado praeivis. Vyras pakvietė kaimynus, kurie padėjo iškasti kūdikį, po to jie iškvietė medikus ir teisėsaugos pareigūnus.

Vietos gyventojai nusprendė nelaukti greitosios pagalbos ir patys nuvežė mažylę į polikliniką, kur medikai atpažino vaiką. Kaip paaiškėjo, jie incidento išvakarėse padėjo jos motinai pagimdyti. Kūdikis gimė 24 nėštumo savaitę, tai yra dviem su puse mėnesio anksčiau nei įprasta. Poliklinikoje nebuvo reanimacijos naujagimiams, todėl gydytojas rekomendavo tėvams nuvežti dukrą į privačią ligoninę.

Kaip papasakojo patys tėvai, pakeliui vaikas nustojo judėti, po to šeima nusprendė jį palaidoti.

Išgelbėta mergaitė buvo nuvežta į reanimaciją, tačiau po 30 valandų ji mirė.

Anksčiau tapo žinoma, kad Kinijos Šansi provincijoje gelbėtojai ištraukė iš kapo moterį, kuri tris dienas praleido po žeme.

Paaiškėjo, kad sūnus įmetė motiną į apleistą kapą kapinėse, o vėliau užbėrė žeme, kad nuslėptų nusikaltimą.

Tegai:
kūdikis, vaikai, Indija
Dar šia tema
Kinijos kaimo gyventojas buvo palaidotas automobilyje
"Palaidojo ne tą": šeima iš Rusijos įsitikinusi, kad jų sūnaus kūną sukeitė