Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka

Simonian pakomentavo patarimą ieškoti atsakymų RT ir Sputnik

73
(atnaujinta 14:32 2018.02.23)
Valstybės departamento oficiali atstovė Heather Nauert mano, kad Sputnik ir RT "turi unikalią atsakomybę" už smurto nutraukimą Sirijoje

VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Vyriausioji televizijos kanalo RT ir naujienų agentūros Sputnik redaktorė Margarita Simonian pakomentavo JAV Valstybės departamento oficialios atstovės Heather Nauert, parekomendavusios žurnalistams kreiptis klausimais dėl Sirijos į Rusijos prezidentą, o taip pat televizijos kanalą RT ir agentūrą Sputnik, žodžius.

"Anksčiau, kai Valstybės departamente nežinojo atsakymo, sakė, kad pasitikslins biure. Dabar jie ieško atsakymo RT ir Sputnik. Irgi neblogai", — cituoja vyriausiąją redaktorę tinklalapis RT.

Anot Nauert, Sputnik ir RT "turi unikalią atsakomybę" už smurto nutraukimą Sirijoje. Tačiau Valstybės departamento atstovė nepaaiškino, apie kokią būtent atsakomybę kalbama.

Sausio pabaigoje JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas apkaltino Sirijos valdžią naudojant cheminius ginklus Rytų Gutoje, o Rusiją — tuo, kad ji tariamai "dengia" Basharo al-Assado režimą. Reaguodama į tai, Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad kaltinimai Damasko adresu paremti tik gandais, pranešimais iš socialinių tinklų ir kovotojų liudijimais, o Kremliuje pabrėžė jų nepagrįstumą, nes JAV ir vėl nepateikė jokių konkrečių duomenų.

73
Tegai:
RT, Sputnik, Margarita Simonian, Rusija
Dar šia tema
Žodžio laisvė amerikietiškai: Simonian papasakojo apie RT darbą JAV
RT žurnalistai neteko akreditacijos JAV Kongrese
Daugelis RT partnerių JAV negalės dirbti su televizijos kanalu
"Google News" paslėps nuo vartotojų RT ir Sputnik naujienas
Rusijos Valstybės Dūma parengė atsakymą į amerikiečių priemones prieš RT
Rusijos bendrovės Kronštadt nepilotuojami aparatai

Rusija sukūrė nano-droną "ateities kariams"

(atnaujinta 11:37 2020.10.20)
Manoma, kad ateityje tokius prietaisus bus galima naudoti tiek pavieniui, tiek "spiečiuose", kurie sujungs dešimtis, šimtus ir daugiau vienetų

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Sankt Peterburgo bendrovė "Kronštadt" sukūrė nano-nepilotuojamą aparatą, kad ekipuotų "ateities karį", praneša RIA Novosti su nuoroda į organizacijos spaudos tarnybą.

Rusijos karys, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Nedidelių bepiločių orlaivių sukūrimas pastaraisiais metais buvo viena pagrindinių šios pramonės tendencijų. Numatoma, kad ateityje tokius aparatus bus galima naudoti tiek pavieniui, tiek "spiečiuose", kurie sujungs dešimtis, šimtus ir daugiau vienetų.

"Mes sukūrėme ir pagaminome nano-nepilotuojamą aparatą, sveriantį 180 gramų. Jis reikalingas norint išspręsti daugelį specifinių karinių užduočių, visų pirma, kad ekipuotų "ateities karį", — pažymėjo "Kronštadt" atstovai.

Bandymų metu naujieji bepiločiai orlaiviai sugebėjo įveikti griuvėsius ir sunaikintų pastatų patalpas, langus ir duris. Kūrėjų teigimu, be naudojimo kariniais tikslais, nano-dronai gali būti naudingi apsaugant oro erdvę virš strateginių objektų, įskaitant civilinius, pavyzdžiui, elektrines.

Pagal Gynybos ministerijos planus, robotizuotos sistemos ir nepilotuojami aparatai bus integruoti į kitos, trečios kartos kovinę ekipuotę "Ratnik", su kuria mokslo ir tyrimo darbai buvo baigti 2017 metais.

Tegai:
nepilotuojamas aparatas, Rusija
Dar šia tema
Rusijos kariai išbando egzoskeletą
Sputnik V

"Sputnik V" vakcinos gamyba iki gruodžio padidės penkis kartus

(atnaujinta 11:34 2020.10.20)
Pirmoji vakcina nuo koronaviruso buvo sukurta Rusijos Gamalėjaus centro ir paleista rugpjūčio 15 dieną

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Gruodžio mėnesį Rusijoje vakcinos "Sputnik V" nuo koronaviruso gamyba gali išaugti penkis kartus — iki 1,5 milijono dozių, sakė šalies Pramonės ir prekybos ministerijos vadovas Denisas Manturovas.

"Kalbant apie kiekį, kol kas parametrų nekeitėme. Iki mėnesio pabaigos norime pasiekti maždaug 300 tūkstančių dozių kiekį, lapkritį — apie 800 tūkstančių ir gruodį priartėti prie 1,5 milijono dozių", — interviu "Rossija 24" sakė Manturovas.

Praėjusią savaitę ministras pranešė, kad vakcinos "Sputnik V" gamyba Rusijoje kitą pavasarį gali padidėti iki 15 milijonų dozių per mėnesį.

Pirmoji vakcina nuo koronaviruso buvo sukurta Rusijos Gamalėjaus centro ir paleista rugpjūčio 15 dieną. Vakcina pavadinta "Sputnik V". Pirmieji pasiskiepys rizikos grupėms priklausantys gydytojai ir piliečiai, masinė rusų vakcinacija prasidės 2021 metais.

Pasak Rusijos sveikatos apsaugos ministro Michailo Muraškos, atlikus vaisto registraciją, Maskvos klinikose nuo koronaviruso buvo paskiepyta daugiau nei 5,5 tūkst. Dar viena sukurta Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Vektor" centre artėja prie trečiojo tyrimo etapo. Taip pat vyksta Čiumakovo instituto vakcinos klinikiniai tyrimai.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
SAM atnaujino izoliacijos tvarką: paskelbtos saviizoliacijos išimtys
Abromiškių reabilitacijos ligoninėje trumpėja pacientų izoliacijos trukmė
Suvaldyti COVID-19 plitimą: Lietuvoje planuojama prailginti moksleivių atostogas
Dalia Grybauskaitė balsavo antrajame Seimo rinkimų ture

Buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė balsavo antrajame Seimo rinkimų ture

(atnaujinta 12:31 2020.10.20)
Pirmajame rinkimų ture kadenciją baigusi šalies vadovė savo balsą taip pat atidavė išankstiniame balsavime

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Seimo rinkimų antrajame ture balsą iš anksto antradienį atidavė kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

nuotrauka iš rinkimų apylinkės Grybauskaitė pasidalijo savo puslapyje socialiniame tinkle Facebook.

"Kad nereikėtų dejuoti ir piktintis – balsuok ir tu!", - parašė buvusi prezidentė. Už ką ji balsavo, neįvardijo.

Pirmojo balsavimo turo metu kadenciją baigusi šalies vadovė savo balsą taip pat atidavė išankstiniame balsavime.

Šį pirmadienį Lietuvoje prasidėjo išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture. Kaip prieš dvi savaites, taip ir dabar, balsuoti iš anksto bus galima net keturias dienas – spalio 19-22 dienomis nuo 7 iki 20 valandos.

Antrasis balsavimo turas vyks spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų. 68 mandatai lieka laisvi.

Pirmame Seimo rinkimų ture, kuris vyko spalio 11 dieną, laimėjo konservatorių partija "Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" su 23 mandatais iš 141. Antrojoje vietoje (16 mandatų) yra valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga". Iš viso į parlamentą pateko šešios partijos, įveikusios penkių procentų barjerą.

Tegai:
Seimo rinkimai, rinkimai, Dalia Grybauskaitė
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
VRK: saviizoliacijoje esantys rinkėjai galės palikti izoliacijos vietą iki 3 valandų
Prokuratūra dėl Valinsko žodžių apie Tomaševskį pradėjo ikiteisminį tyrimą
Prasidėjo išankstinis Seimo rinkimų balsavimas
Vilniuje nežinomi asmenys bandė patekti į rinkimų apylinkę