Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, archyvinė nuotrauka

Peskovas: Rusija nesiruošia įsitraukti į ginklavimosi varžybas

76
(atnaujinta 17:42 2018.03.02)
Rusija neketina reaguoti į JAV veiksmus, tarp kurių priešraketinės gynybos sistemos įdiegimas, sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Rusija neketina įsitraukti į ginklavimosi varžybas, penktadienį pareiškė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Apie tai praneša RIA Novosti.

Taip Peskovas pakomentavo Rusijos prezidento Vladimiro Putino kalbą ketvirtadienį vykusiame Federaliniame susirinkime.

"Į jokias ginklavimosi varžybas Rusija nesiruošia įsitraukti. Putinas tai pabrėžė, jei jūs atkreipėte dėmesį. Be to, jis pradėjo kalbėti apie tai dar 2003-2005 metais: Rusija neatsakys analogiškais veiksmais į JAV planus ir į vykdomus darbus dėl priešraketinės gynybos sistemos dislokacijos", — pareiškė Peskovas.

Pasak jo, nauja Rusijos ginkluotė, apie kurią prezidentas kalbėjo praeitą dieną, garantuoja pariteto išlaikymą taikos ir stabilumo interesais.

Be to, Peskovas pabrėžė, kad 2004-2005 metais Rusija ragino JAV nedislokuoti priešraketinės gynybos sistemos, akcentuodama tai, kad Maskva bus priversta atkurti paritetą.

Rusijos atsakas tokiu atveju yra asimetriškas, sakė atstovas spaudai.

Praeitą dieną Putinas skaitė pranešimą Federaliniame susirinkime, kuriame jis paminėjo naujausią strateginę ginkluotę, kuri buvo perduota Rusijos kariuomenei.

Rusijos Federacijos vadovas pabrėžė, kad be branduolinio ginklo, Rusija pradėjo kurti specialią strateginę ginkluotę, kuri nenaudoja balistinės skrydžio trajektorijos, todėl yra nepasiekiama priešraketinės gynybos sistemos.

76
Tegai:
priešraketinės gynybos sistema, ginklavimosi varžybos, Dmitrijus Peskovas, Rusija, JAV
Dar šia tema
JAV branduolinis ginklas Rytų Europai — išsigelbėjimas ar grėsmė?
JAV Rusijai sutramdyti kuria naują branduolinę kovinę galvutę
Rusijos branduolinis ginklas kelia didžiausią grėsmę JAV saugumui
Federacijos taryba

RF taryba įvertino Čekijos planus gauti kompensaciją sprogimus Vrbeticoje

(atnaujinta 15:39 2021.05.10)
Čekija ketina susigrąžinti iš Rusijos mažiausiai 47 mln. dolerių kompensaciją už 2014 metų karinių sandėlių sprogimų padarinius

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusija neketina mokėti už absurdiškus Čekijos kaltinimus, RIA Novosti sakė Federacijos tarybos tarptautinio komiteto vadovo pirmasis pavaduotojas, į pensiją išėjęs FSB generolas Vladimiras Džabarovas.

Jis pakomentavo pranešimus, kad Čekija ketina iš Rusijos susigrąžinti mažiausiai milijardą kronų (apie 47 mln. USD) kaip kompensaciją už 2014 metų karinių sandėlių sprogimų padarinius.

"Jie nebežino, ką dar susigalvoti. Kodėl mes turėtume jiems ką nors mokėti? Nebuvo atliktas tyrimas, nebuvo nustatyta visų faktų. Niekas jiems nemokės, tai yra absurdas", — sakė jis.

Jis pridūrė, kad Čekijos ministras pirmininkas per daug žaidė siūlydamas Europos šalims išsiųsti Rusijos diplomatus. Anot senatoriaus, tokia politika yra būtent premjero žaidimas, kuris "labai nori įtikti amerikiečiams"

Tuo pačiu metu Džabarovas pažymėjo gerus Rusijos ir Čekijos tautų santykius.

Balandžio viduryje Praha apkaltino Rusijos slaptąsias tarnybas sprogimo organizavimu šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje, per kurį žuvo du žmonės. Kremlius šiuos kaltinimus pavadino piktinančiais ir nepagrįstais.

Čekija išsiuntė 18 Rusijos diplomatų, kuriems Rusija paskelbė 20 Čekijos ambasados ​​darbuotojų persona non grata. Todėl pagal pariteto principą septyni diplomatai ir 25 techniniai darbuotojai turėtų likti abiejų šalių diplomatinėse atstovybėse.

Kaip Prahos palaikymo ženklą Rusijos diplomatai buvo išsiųsti iš kelių Europos šalių — Slovakijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Čekijos ministro pirmininko išvakarėse Andrejus Babis paragino ES šalis parodyti solidarumą ir išsiųsti bent vieną rusą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad diplomatų išsiuntimas ir vienašalės sankcijos kai kurioms šalims tapo "neadekvačiais įrankiais". Pasak oficialios Rusijos URM atstovės Marijos Zacharovos, tai yra nešvarūs politiniai žaidimai, kurie griauna tarptautinių santykių audinį.

Tegai:
Rusija, Čekija, Rusijos Federacija
Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

Puškovas papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja Baidenas

(atnaujinta 11:09 2021.05.10)
Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas "Telegram" papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja JAV prezidentas DŽo Baidenas.

"Baidenas svajoja apie 90-ųjų Rusiją, tai yra apie priklausomą ir paklusnią Rusiją, panašią į Ukrainą. Tačiau Rusijos ten nesugrąžinti: tai praeitis", — sakė Puškovas.

Senatorius paragino Amerikos lyderį "nustoti svajoti" ir pabrėžė, kad Baideno viltys nepasiteisins.

Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas Ilyas Kemaloglu rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus.

Dar šia tema
"Akivaizdus melas": karo ekspertas apie NATO signalą Rusijai
Ekspertas įvertino Suomijos žvalgybos pranešimą apie Rusijos veiklą Europoje
"Putinas įspėjo varžovus". Ką užsienio žiniasklaida rašė apie Pergalės paradą
Vladimiras Putinas

"Welt" žurnalistas atvyko į Maskvą ir papasakojo apie "pagrindinį Putino kozirį"

(atnaujinta 09:38 2021.05.11)
Visų pirma vokiečių žurnalistai paradą pavadino "užsienio politikos žinia". Nepaisant to, televizijos kanalas pačius įvykius pavadino grandioziniais, o šalies karines jėgas laikė "stipriausiu Rusijos vadovo argumentu"

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. "Welt" korespondentas Kristofas Vaneris atvyko į Pergalės paradą Maskvoje ir papasakojo apie Rusijos kariuomenės galią, praneša RIA Novosti.

"Sustiprinta armija yra svarbiausias ir efektyviausias Vladimiro Putino užsienio koziris", — sakė žurnalistas.

Kaip ir daugelis kitų užsienio žiniasklaidos priemonių, "Welt" pergalės dieną daugiausia laiko skyrė Rusijos ir Vakarų santykiams. Visų pirma vokiečių žurnalistai paradą pavadino "užsienio politikos žinia". Nepaisant to, televizijos kanalas pačius įvykius pavadino grandioziniais, o šalies karines jėgas laikė "stipriausiu Rusijos vadovo argumentu".

Dieną prieš tai sostinėje buvo surengtas pagrindinis paradas, skirtas 76-osioms pergalei Didžiojoje Tėvynės kare paminėti. Raudonosios aikštės akmenimis žygiavo 37 paradų įgulos. Mechanizuotoje kolonoje žygiavo daugiau kaip 190 vienetų karinės ir specialiosios technikos, tiek istorinės, tiek modernios. Pergalės paradą užbaigė 23 sraigtasparniai ir 53 aviacijos ir kosmoso pajėgų lėktuvai.

Tegai:
Rusija, Vokietija, Vladimiras Putinas