Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, archyvinė nuotrauka

Peskovas: Rusija nesiruošia įsitraukti į ginklavimosi varžybas

65
(atnaujinta 17:42 2018.03.02)
Rusija neketina reaguoti į JAV veiksmus, tarp kurių priešraketinės gynybos sistemos įdiegimas, sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Rusija neketina įsitraukti į ginklavimosi varžybas, penktadienį pareiškė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Apie tai praneša RIA Novosti.

Taip Peskovas pakomentavo Rusijos prezidento Vladimiro Putino kalbą ketvirtadienį vykusiame Federaliniame susirinkime.

"Į jokias ginklavimosi varžybas Rusija nesiruošia įsitraukti. Putinas tai pabrėžė, jei jūs atkreipėte dėmesį. Be to, jis pradėjo kalbėti apie tai dar 2003-2005 metais: Rusija neatsakys analogiškais veiksmais į JAV planus ir į vykdomus darbus dėl priešraketinės gynybos sistemos dislokacijos", — pareiškė Peskovas.

Pasak jo, nauja Rusijos ginkluotė, apie kurią prezidentas kalbėjo praeitą dieną, garantuoja pariteto išlaikymą taikos ir stabilumo interesais.

Be to, Peskovas pabrėžė, kad 2004-2005 metais Rusija ragino JAV nedislokuoti priešraketinės gynybos sistemos, akcentuodama tai, kad Maskva bus priversta atkurti paritetą.

Rusijos atsakas tokiu atveju yra asimetriškas, sakė atstovas spaudai.

Praeitą dieną Putinas skaitė pranešimą Federaliniame susirinkime, kuriame jis paminėjo naujausią strateginę ginkluotę, kuri buvo perduota Rusijos kariuomenei.

Rusijos Federacijos vadovas pabrėžė, kad be branduolinio ginklo, Rusija pradėjo kurti specialią strateginę ginkluotę, kuri nenaudoja balistinės skrydžio trajektorijos, todėl yra nepasiekiama priešraketinės gynybos sistemos.

65
Tegai:
priešraketinės gynybos sistema, ginklavimosi varžybos, Dmitrijus Peskovas, Rusija, JAV
Dar šia tema
JAV branduolinis ginklas Rytų Europai — išsigelbėjimas ar grėsmė?
JAV Rusijai sutramdyti kuria naują branduolinę kovinę galvutę
Rusijos branduolinis ginklas kelia didžiausią grėsmę JAV saugumui