Kremlius, archyvinė nuotrauka

Kremlius atsakė į kaltinimus apnuodijus buvusį PŽA pulkininką

93
(atnaujinta 16:55 2018.03.06)
Pirmadienį buvusiam Pagrindinės žvalgybos agentūros karininkui Sergejui Skripaliui pasidarė bloga prie prekybos centro Solsberyje; pasak britų policijos, jis galėjo apsinuodyti nežinoma medžiaga

VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pakomentavo kaltinimus Maskvai dėl galimo buvusio PŽA pulkininko Sergejaus Skripalio apnuodijimo Jungtinėje Karalystėje, praneša RIA Novosti.

Anot Peskovo, kaltinimai Rusijai neužtruko.

"Negaliu pakomentuoti. Kaip sakoma, ilgai laukti neteko, kalbant rusiškai, suprantant, kad tai sunku išversti į anglų, tačiau vis dėlto", — pasakė jis, atsakydamas į klausimą, kaip reaguoja Kremliuje į komentarus vakarinėje žiniasklaidoje apie Rusijos prisidėjimą prie incidento.

Prezidento spaudos sekretorius pareiškė, kad Kremlius neturi informacijos apie buvusį PŽA karininką ir tai, kas galėjo sukelti incidentą su juo. Peskovas taip pat priminė, kad Maskva visada pasirengusi bendradarbiauti atliekant tyrimą.

Associated Press
Kriminalistai dirba šalia suoliuko, kur buvo aptiktas apsinuodijęs pulkininkas

2006 metais buvęs PŽA pulkininkas buvo nuteistas 13 metų kalėjimo už šnipinėjimą Jungtinės Karalystės naudai. Tačiau vėliau jam buvo suteikta malonė ir jis buvo iškeistas į dišimt žmonių, sulaikytų JAV.  Po to jam buvo suteiktas prieglobstis JK.

Pirmadienį, kovo 5 dieną, Skripaliui pasidarė bloga ir jis prarado sąmonę ant suoliuko netoli priekybos centro Solsberyje. Kartu su juo buvo 33 metų moteris, kuri taip pat apalpo. Kaip pranešė britų žiniasklaida, dabar buvęs karininkas ir jo palydovė yra kritinės būklės.

Policija pranešė, kad abu nukentėjusieji apsinuodijo nežinoma medžiaga. Teisėsaugos pareigūnai įvykio vietoje aptiko daiktą, kurį jie pasiėmė, paslėpę į apsauginę pakuotę.

Rusijos ambasadoje Jungtinėje Karalystėje pranešė, kad Skripalius nebuvo konsuliniame registre.

Valstybės Dūmos Saugumo ir kovos su korupcija komiteto narys Andrejus Lugovojus pabrėžė, kad informacija apie Skripalio apnuodijimą panaši į "propagandinę antį". Jokių oficialių pareiškimų apie buvusio pulkininko būklę nėra, teigia Lugovojus.

"Atsižvelgiant į tai, kad Jungtinėje Karalystėje dažnai vyksta kažkokios istorijos su iš Rusijos pabėgusiais džentelmenais, tai mažai stebina", — pasakė pareigūnas.

Pasak jo, Skripalius nekėlė jokio pavojaus Rusijai. Jis buvo nuteistas, atsėdėjo dalį termino, jam buvo suteikta malonė ir išduotas, priminė Lugovojus.    

93
Tegai:
tarptautiniai santykiai, Jungtinė Karalystė, Rusija
Temos:
Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (107)
Dar šia tema
Baltarusijos naudai šnipinėjantis Lipskis gaus beveik 3 tūkst eurų
Rusas, Lietuvoje 10 metų nuteistas už šnipinėjimą, apskundė nuosprendį
Lietuvoje nuteisto už šnipinėjimą ruso advokatė: tiriame bylos motyvus
Šiaulių teismas paskelbė nuosprendį dėl šnipinėjimo Rusijos naudai
Šiaulių teismas paskelbs nuosprendį dėl šnipinėjimo Rusijos naudai