Vladimiras putinas, archyvinė nuotrauka

Peskovas įvardijo pagrindinį Putino užsienio politikos tikslą

66
(atnaujinta 11:41 2018.03.23)
Putinas per naują prezidentavimo kadenciją ketina plėsti santykius su daugelių užsienio valstybių, tarp jų JAV ir Europa

VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Rusijos prezidento Vladimiro Putino   pagrindinis užsienio politikos tikslas yra patogi aplinka vidinėms užduotims atlikti, interviu kanalui RT teigė prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Anot jo, prezidento dėmesys vidaus reikalams neturėtų sukelti dedesnės Rusijos izoliacijos nuo pasaulio.

Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Дружинин

Būtent todėl, Peskovo teigimu, Putinui reikalinga diplomatijos parama.

Taip pat Peskovas pridūrė, kad Rusija neketina įsitraukti į ginklavimosi varžybas ir planuoja sumažinti karines išlaidas. Tuo pačiu metu jis pabrėžė, kad vis daugiau ir daugiau "šaltojo karo" elementų pasireiškia tarptautiniuose santykiuose.

Prezidento rinkimų dieną  Putinas kalbėjo savo būstinėje. Čia jis sakė, kad Rusijai reikalingas  proveržis, o šalis turi jėgų tai padaryti. Jis pabrėžė, kad labai svarbu išlaikyti vienybę siekiant judėti į priekį. Be to, Maskva suinteresuota teigiama santykių su visomis valstybėmis plėtra, sakė prezidentas. Pasak jo, šalis yra pasirengusi bet kokiems sunkumams, susijusiems su užsienio partneriais.

Kovo 18 dieną Rusijoje vykusiuose prezidento rinkimuose Putinas surinko 76,67% rinkėjų balsų ir ketvirtą kartą tapo Rusijos prezidentu. Kadencija tęsis šešis metus.

66
Tegai:
užsienio politika, Dmitrijus Peskovas, Vladimiras Putinas, Rusija
Dar šia tema
Peskovas papasakojo apie Putino "įspūdingą planą" Rusijos vystymuisi
Ekspertas: per ketvirtąją Putino kadenciją Baltijai nereikia laukti nieko naujo
Putinas surinko daugiau nei 76% balsų po 99,5% biuletenių skaičiavimo