Rusijos Tardymo komiteto pareigūnų darbai gaisro PC Zimniaja višnia vietoje, archyvinė nuotrauka

Rusijos nacionalinė gvardija prašo nubausti savo darbuotojus po gaisro Kemerove

48
(atnaujinta 14:04 2018.04.02)
Nacionalinės gvardijos duomenimis, privačios apsaugos įmonės darbuotojai, kuriuos turėjo patikrinti Licencijų ir leidimų išdavimo bei valstybės kontrolės centras, buvo visiškai nepasiruošę nepaprastiems įvykiams

VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Rusijos Nacionalinės gvardijos vadovybė paprašė patraukti baudžiamajon atsakomybėn savo pareigūnus, kurie turėjo kontroliuoti prekybos centro "Zimniaja višnia" Kemerovo mieste apsaugą, rašo laikraštis "Kommersant".

 Straipsnyje sakoma, kad Nacionalinės gvardijos direktorius Viktoras Zolotovas pavedė savo pavaldiniams siųsti tinkamą kreipimąsi į Tardymo komitetą. Tyrimas gali paliesti Kemerovo Licencijų ir leidimų išdavimo bei valstybės kontrolės centro darbuotojus.

Po tragedijos prekybos centre "Zimniaja višnia" Nacionalinė gvardija atliko tarnybinį patikrinimą. Paaiškėjo, kad Licencijų ir leidimų išdavimo bei valstybės kontrolės centro darbuotojai neparuoštiems apsaugininkams leido dirbti masinio žmonių buvimo objektuose, kuriems taikomi sustiprinti antiteroristiniai reikalavimai.

Anot laikraščio, prekybos centro apsauga buvo vykdoma neteisėtai. Privati apsaugos organizacija "Apsaugos centras" neturėjo teisės teikti apsaugos paslaugas, korios buvo numatytos sutartyje su prekybos centru. Apsaugininkai neturėjo jokio parengimo dirbti nepaprasto įvykio metu.

"Kadangi jokio parengimo apsaugininkai neatliko, jie nebuvo pasiruošę tokiai situacijai ir elgėsi taip, kaip elgėsi", — cituoja "Kommersant" Zolotovo patarėjo Aleksandro Chinšteino žodžius.

Pasak jo, vienas iš apsaugininkų nepanaudojo perspėjimo sistemos, vėliau pasakęs, kad jis "paprasčiausiai sumišo", kiti negalėjo padėti lankytojams evakuoti, atrakinti avarinius išėjimus.

Be to, privati įmonė neturėjo teisės naudotis pavojaus mygtuku, nors sutartyje su prekybos centru buvo parašyta apie greitojo reagavimo grupių atvykimą pagal iškvietimą pavojaus mygtuku.

Nacionalinės gvardijos centrinio biuro teigimu, Kemerovo Licencijų ir leidimų išdavimo bei valstybės kontrolės centro darbuotojai negalėjo nežinoti šių faktų, nes visos privačios apsaugos įmonės siunčia paslaugų sutartis į Nacionalinę gvardiją.

Kaip mano Nacionalinės gvardijos vadovybė, dabar Tardymo komitetas turi teisiškai įvertinti Licencijų ir leidimų išdavimo bei valstybės kontrolės centro darbuotojų veiksmus.

Gaisras keturių aukštų prekybos centre "Zimniaja vyšnia" Kemerove kilo kovo 25 dienąŽuvo 64 žmonės, tarp jų 41 vaikas. Užsiliepsnojimo židinys buvo viršutiniame aukšte, kuriame buvo įsikūrę keli kino teatrai ir vaikų žaidimų aikštelės su pramogomis.

48
Tegai:
gaisras, Rusijos nacionalinė gvardija, Kemerovas, Rusija
Temos:
Gaisras Kemerovo prekybos centre (21)
Dar šia tema
Kemerovo, mes su tavimi: įvairių šalių gyventojai pagerbė gaisro aukų atminimą
Signalizacija Kemerovo PC buvo atjungta iki gaisro, pareiškė bylos figūrantas
Putinas pranešė apie gaisro priežastis Kemerove
Ust Lugos uostas

Lukašenka pasiūlė pastatyti Baltarusijos terminalą Ust Lugos uoste

(atnaujinta 11:25 2020.09.25)
Baltarusijos valdžia svarsto perspektyvas perkelti logistiką iš Baltijos šalių uostų infrastruktūros į Rusijos uostus

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka šiandien susitikime su Rusijos Leningrado srities gubernatoriumi Aleksandru Drozdenka pasiūlė pastatyti bendrą jūrų uostą, praneša Sputnik Baltarusija.

"Mes dabar labai daug kalbame ir dirbame keisdami mūsų prekų logistiką. Ust Lugos uostas — tai Leningrado sritis. Todėl turime bet kokia kaina susitarti", — sakė valstybės vadovas.

Pasak jo, vienintelis klausimas yra geležinkelių tarifai ir perkrovimas uostuose. Lukašenka pridūrė, kad šį klausimą jis "labai ilgai" aptarė susitikime su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

"Aš jam pasakiau, kad galime bendradarbiaudami su Leningrado žmonėmis ten pastatyti savo krantinę, tarkime, savo uostą. Jis užsidegė šiuo klausimu", — pabrėžė Lukašenka.

Baltarusijos prezidentas sakė pasiūlęs Vladimirui Putinui finansinį šio klausimo sprendimą. Kalbama apie lėšas, kurias pavyks sutaupyti "atominėje elektrinėje, kuri statoma Rusijos Federacijos paskolų sąskaita". Pasak Lukašenkos, Baltarusija yra pasirengusi šiuos pinigus investuoti į terminalo statybą.

"Mes su jumis, jei bus noras, galime įgyvendinti šį bendrą projektą", — sakė Lukašenka Leningrado srities gubernatoriui.

Rugpjūčio pabaigoje Baltarusijos prezidentas paskelbė apie galimą prekybos srautų perorientavimą iš Baltijos uostų į kitus. Jo vertinimu, tai gali būti "šiek tiek nuostolinga", tačiau tarifus galima pakoreguoti.

Galimas prekių srautų persiorientavimas siejamas su Lukašenkos ir daugelio Baltarusijos pareigūnų įtraukimu į Baltijos šalių sankcijų sąrašą.

Anksčiau Lietuva įvedė draudimą atvykti į šalį 30 Baltarusijos piliečių, įskaitant Lukašenką. Latvija ir Estija paskelbė panašias sankcijas.

Anksčiau Lukašenka Sočyje susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Maskva pažadėjo Minskui įvykdyti susitarimą dėl 1,5 milijardo dolerių paskolos suteikimo.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Rusijos Valstybės Dūma įvardijo padėtį Baltarusijoje destabilizuojančias šalis
Baltijos šalys nusprendė išplėsti Baltarusijai taikomų sankcijų sąrašą
Baltarusijos energetikos ministerija sureagavo į Lietuvos Seimo rezoliuciją dėl BelAE
Sovietų karių padaryti užrašai ant Reichstago sienų ir kolonų, archyvinė nuotrauka

Mirė veteranas, palikęs autografą ant Reichstago sienos Berlyne

(atnaujinta 11:01 2020.09.25)
Po Pergalės veteranas ant Reichstago sienos paliko užrašą "Aš esu Mikola iš Ukrainos"

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Vladimiro mieste mirė Didžiojo Tėvynės karo veteranas, 95 metų Nikolajus Andrejevičius Ušakovas, palikęs autografą ant Berlyno Reichstago sienos ir 1945 metais dalyvavęs Pergalės parade Raudonojoje aikštėje, praneša RIA Novosti.

"Mirė Didžiojo Tėvynės karo veteranas, "Raudonosios žvaigždės" ordino turėtojas Nikolajus Andrejevičius Ušakovas. 1943 metų rugsėjo mėnesį, būdamas 18 metų vaikinu, jis buvo pašauktas į aktyvios kariuomenės gretas. 1944 metų birželio mėnesį už savo išradingumą ir drąsą, parodytą išlaisvinant Babruisko miestą, buvo apdovanotas pirmuoju apdovanojimu — medaliu "Už drąsą", — sakoma pranešime.

Antrąjį medalį "Už drąsą" Nikolajus Andrejevičius gavo 1944 metų liepos mėnesį už Minsko išlaisvinimą. Sovietų Sąjungos maršalas Georgijus Žukovas už Lenkijos Balstogės miesto išlaisvinimą asmeniškai apdovanojo Ušakovą trečiuoju medaliu "Už drąsą".

"1945 metų gegužės pradžioje už dalyvavimą Berlyno puolime jis buvo apdovanotas Raudonosios žvaigždės ordinu. Berlyne, Reichstage, jis paliko savo autografą: "Aš esu Mikola iš Ukrainos". 1945 metų birželio 24 dieną jis dalyvavo Pergalės parade Raudonojoje aikštėje".

Po karo Ušakovas tarnavo ginkluotosiose pajėgose 32 metus. Išėjęs į pensiją, jis daugiau nei 18 metų dirbo gamykloje Vladimire.

"Mes reiškiame užuojautą šeimai ir draugams. Nikolajus Andrejevičius yra tikras didvyris, kuris kare prieš fašizmą gynė mūsų žmonių laisvę ir nepriklausomybę, išgelbėjo gyvybę ir taikų dangų palikuonims", — sakoma pranešime.

Tegai:
veteranai, Antrasis pasaulinis karas, Raudonoji armija
Pliušinis meškiukas, archyvinė nuotrauka

Vieną namuose mažametį vaiką palikusi kupiškėnė sulaukė teismo nuosprendžio

(atnaujinta 15:30 2020.09.25)
Pabrėžiama, kad moteriai nustatytas 0,60 promilės girtumas. Nustatyta, kad mažametis be priežiūros bute praleido beveik dvi paras

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Jauna kupiškėnė, kuri beveik dvi paras vieną namuose paliko mažametį vaiką, teismo nutarimu gavo 1 metų laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant per tą laikotarpį dalyvauti elgesio pataisos programoje, nevartoti psichotropinių medžiagų ir naktimis neišeiti iš namų, praneša Prokuratūros spaudos tarnyba.

"Šių metų gegužės mėnesį plačiai nuskambėjo įvykis, kai socialinė darbuotoja Kupiškio mieste, bute rado vieną užrakintą 2 metų berniuką. Mažylis buvo sušalęs, ištroškęs ir alkanas, tačiau rimtesnės medikų pagalbos jam neprireikė. Netrukus policijos pareigūnai surado ir į namus parvežė vaiko motiną", — teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad moteriai nustatytas 0,60 promilės girtumas. Nustatyta, kad mažametis be priežiūros bute praleido beveik dvi paras.

Teigiama, kad teisiamoji savo kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi. Pasak jos, vaiką paliko vieną namuose, nes norėjo praleisti laiką su draugais. 

Teismas mažamečio motiną pripažino kalta dėl piktnaudžiavimo motinos teisėmis ir pareigomis.

Tegai:
motinystė, vaikas
Dar šia tema
Klaipėdoje sulaikyti iš senjoro 13 tūkst eurų išvilioję asmenys — video
Rusijos Valstybės Dūma įvardijo padėtį Baltarusijoje destabilizuojančias šalis
JAV pasiūlė įvesti sankcijas Rusijai dėl Navalno