Rusijos URM, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM: NATO karinė parama Baltijos šalims silpnina Europos saugumą

97
(atnaujinta 11:02 2018.04.05)
Rusija laikosi nuomonės, kad NATO pastangos visai nedidina saugumo situacijos regione

VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. NATO pastangos teikti karinę pagalbą Baltijos valstybėms nepadidina saugumo Europoje, pareiškė Rusijos URM vadovo pavaduotojas Aleksandras Gruško.

Baltieji rūmai įsipareigojo suteikti Baltijos šalims 170 mln. JAV dolerių (daugiau nei 138 mln. eurų) vertės karinę paramą. Tai turėtų sustiprinti Estijos, Latvijos ir Lietuvos nacionalinių ginkluotųjų pajėgų ir nacionalinių saugumo pajėgų gebėjimus.

"JAV laikosi dvigubos linijos, viena vertus, stiprina flangą Rytuose ir ruošia dirvą galiai projektuoti, kita vertus, ir tai akivaizdu, verčia sąjungininkus laikytis griežtų Vašingtono reikalavimų padidinti karinį biudžetą iki 2 proc. Čia pastebimas JAV susidomėjimas tuo, kad už šiuos pinigus būtų įsigyti JAV ginklai", — RIA Novosti cituoja Gruško.

Taip Rusijos URM atstovas pakomentavo JAV prezidento Donaldo Trampo pažadą Baltijos šalių prezidentams suteikti karinę paramą.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, nuotrauka iš įvykio vietos
© Sputnik / Григорий Сысоев

Gruško dar kartą pabrėžė Rusijos poziciją šiuo klausimu.

"Mūsų pozicija yra aiški, mes remiamės prielaida, kad visos šios pastangos, kurias mes matome iš NATO pusės, ne pagerina saugumą, bet, priešingai, silpnina jį", — sakė diplomatas.

Vašingtonas pasiruošęs skirti Lietuvai, Latvijai ir Estijai papildomą karinę paramą — 170 milijonų JAV dolerių, apie tai keturių valstybių lyderiai susitarė antradienį, auksčiausiojo susitikimo metu Vašingtone. Planuojama, kad lėšos bus panaudotos ginkluotei, karinei technikai įsigyti bei pratyboms.

97
Tegai:
Europos atgrasymo iniciatyva, karinė parama, Baltijos šalių saugumas, saugumas, NATO, Baltijos šalys, Rusija, JAV
Dar šia tema
Espertas: JAV tikisi didelių dividendų už teikiamą karinę paramą Baltijos šalims
Trampas nenuvylė Grybauskaitės: JAV pažadėjo tęsti karinę paramą Baltijos šalims
Konvertoplanai Baltijos šalyse: ką veikia JAV specializuotosios pajėgos Rusijos pasienyje
Ekspertas: JAV nori grąžinti savo karius į Baltijos šalis, nes bijo Rusijos