Prekybos centro Zimniaja višnia pastato nugriovimas, nuotrauka iš įvykio vietos

Kemerovo mieste prasidėjo prekybos centro "Zimniaja višnia" nugriovimas

21
(atnaujinta 12:39 2018.05.15)
Visas pastato demontavimo išlaidas padengs jo savininkai, sudegusio prekybos centro vietoje bus pastatytas skveras gaisro aukų atminimui pagerbti

VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Kemerove prasidėjo prekybos centro "Zimniaja višnia", kuriame gaisro metu žuvo 60 žmonių, išardymo darbai.

Anot vietinės žiniasklaidos pranešimų, prekybos centro nugriovimo vietoje apsilankė laikinai einantis Kemerovo srities gubernatoriaus pareigas Sergejus Civilevas. Jis pabrėžė, kad PC "Zimniaja višnia" pastatas yra avarinės būklės ir negali būti toliau ekspluatuojamas.

Prekybos centro pastato vietoje ketinama įrengti skverą žuvusiųjų gaisre, kuris įvyko kovo 25 dieną, atminimui. Pagal planą jis turėtų būti sutvarkytas iki šių metų rugsėjo 1 dienos.

Visas prekybos centro pastato demontavimo išlaidas padengs jo savininkai. Anksčiau jie jau pasirašė sutikimą dėl neatlyginamo turto perleidimo Kemerovo miestui.

Kemerovo tragedija

Gaisras prekybos centre ''Zimniaja višnia" įvyko kovo 25 dieną. Tragedijos metu žuvo 60 žmonių, tarp jų 41 vaikas. Daugybė žuvusiųjų buvo įstrigę kino salėse.

Gaisras Kemerove tapo vienu baisiausių Rusijoje pagal aukų skaičių per pastaruosius 100 metų.

Rusijos Federacijos nepaprastųjų situacijų ministerijos ir Tardymo komiteto duomenimis, PC ''Zimniaja višnia" buvo aptikti dideli priešgaisrinės apsaugos taisyklių pažeidimai: pastate nesuveikė automatinė priešgaisrinė signalizacija, o apsaugininkas neįjungė rankinės signalizacijos.

Praėjus savaitei po tragedijos savo postą paliko Kemerovo srities gubernatorus Amanas Tulejevas, buvo atleisti gubernatoriaus pavaduotojas ir regiono administracijos vidaus politikos departamento vadovas. Pradėtos baudžiamosios bylos, pagal kurias suimta prekybos centro ir bendrovės, atsakingos už priešgaisrinės signalizacijos kompleksą, vadovybė, o taip pat apsaugininkas, statybos priežiūros inspektorius ir gaisrinių pamainos viršininkas. Iš viso teisiamųjų suole atsidūrė aštuoni žmonės.

21
Tegai:
gaisras, Kemerovas, Rusija
Temos:
Gaisras Kemerovo prekybos centre (21)
Dar šia tema
Kemerovo srities gubernatorius atsistatydino po gaisro prekybos centre
Paviešintas Kemerovo prekybos centro lankytojų evakuacijos vaizdo įrašas
Klaipėdos valdžia tylos minute pagerbė Kemerovo tragedijos aukas
Rusijos nacionalinė gvardija prašo nubausti savo darbuotojus po gaisro Kemerove