Krymas, archyvinė nuotrauka

Rusija iškėlė bylą prieš 15 nepripažinusių Krymo prijungimo Ukrainos teisėjų

64
(atnaujinta 17:29 2018.05.17)
Šie žmonės Rusijoje kaltinami žmogaus ir piliečio teisių ir laisvių pažeidimu

VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Rusijos tyrimo komitetas pradėjo baudžiamąją bylą prieš 15 Ukrainos Konstitucinio Teismo teisėjų, kurie nepripažino Krymo prijungimo prie Rusijos, praneša RIA Novosti su nuoroda į komiteto atstovę Svetlaną Petrenko.

Komitetas įvardijo visų kaltinamųjų vardus.

"Jie įtariami pažeidę žmogaus ir piliečių teises bei laisves", — pabrėžė Petrenko.

Jos teigimu, teisėjų sprendimas pripažinti deklaraciją dėl Krymo nepriklausomybės ne pagal Ukrainos Konstituciją yra diskriminuojantis. Tai pažeidžia tarptautinės humanitarinės teisės pagrindinį principą — tautos teisę į apsisprendimą. Anksčiau Ukrainos prokuratūra pradėjo baudžiamąją bylą prieš 19 Rusijos Konstitucinio Teismo teisėjų, kurie pripažino susitarimą dėl Krymo prijungimo teisėtu.

Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai nubalsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, atsižvelgdami į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

64
Tegai:
teisėjai, byla, Krymas, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Ukraina pažadėjo "išrašyti sąskaitą" Rusijai už nuostolius dėl Krymo tilto
Ukrainoje sukurta "Krymo patrulių policija"
ES išplėtė sankcijas Rusijai dėl rinkimų Kryme
Porošenka nori atimti iš Krymo gyventojų Ukrainos pilietybę
Ukrainos jūrininkai grasina Kijevui, kad sugrįš į Krymą būsto