Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka

Lavrovas tikisi, kad ES nustos klausyti šalių-rusofobių

81
(atnaujinta 15:43 2018.05.18)
Rusijos diplomatas teigia, kad ES, norėdama plėtoti santykius su Rusija, neturėtų klausyti rusofobiškai nusiteikusių valstybių

VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Maskva tikisi, kad Europos Sąjunga, kurdama savo politiką Rusijos Federacijos atžvilgiu, nebesilaikys nedidelės rusofobinių šalių grupės, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo interviu.

Rasa Juknevičienė, archyvinė nuotrauka
© AFP 2019 / VASILY MAXIMOV

Jis pabrėžė, kad Maskva norėtų, kad Europos Sąjunga būtų "tvirta, konsoliduota ir atsakinga tarptautinių reikalų žaidėja, kuri gali suformuluoti nepriklausomą užsienio politikos darbotvarkę Europos tautų labui".

"Tikimės, kad ES galės įveikti mąstymo inerciją, rasti jėgų atsisakyti Rusijos politikos kūrimo "mažiausio bendrojo vardiklio" principu, nustos klausyti nedidelės, bet labai agresyviai nusiteikusios šalių-rusofobių grupės. Tai ne tik užtikrintų didesnį Rusijos ir ES santykių nuspėjamumą, bet ir skatintų pasitikėjimą ir abipusį supratimą mūsų bendrame žemyne", — sakė Lavrovas.

Rusija dažnai vertina Lietuvo spolitikų pasisakymus kaip labai rusofobiškus, o Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė vadinama pagrindine Europos rusofobe.

81
Tegai:
rusofobija, Sergejus Lavrovas, Europos Sąjunga, Rusija
Dar šia tema
Rusofobas Pavilionis — pilkas tėvo šešėlis ir karjeristas. O gal JAV šnipas?
Rusofobas Sadauskas-Kvietkevičius — nusikaltėlis, kolaboranto sūnus ir satanistas?
Lietuva ir Lenkija vadovauja ES "rusofobijos frontui"
JAV verčia "rusofobiškas" Baltijos šalis tiekti mirtiną ginklą Ukrainai
Lietuviai nepriima "rusofobijos skiepų"
Rusofobiškos Vilniaus gatvių spalvos