MiG-31, archyvinė nuotrauka

Įvardytas "pražūtingasis" Rusijos lėktuvas

182
(atnaujinta 11:50 2018.06.07)
Karinis leidinys paskelbė, koks rusiškas lėktuvas šiandien laikomas pačiu pažangiausiu

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Rusijos viršgarsinio naikintuvo MiG-31 aprūpinimas  viršgarsiniu kompleksu "Kinžal" kelia rimtą grėsmę Maskvos potencialiems oponentams, rašo žurnalas "Military Watch".

Kaip skelbia leidinys, MiG-31 (pagal NATO klasifikaciją, "Foxhound", vertimas — "Lapės skalikas" — Sputnik) — tikrai "pražūtingas" orlaivis, neturi analogų kitų šalių ginklų arsenaluose. Taip pat, straipsnio autorius pabrėžia MiG-31 unikalumą kaip aktyvų oro kovos dalyvį ir priešo laivų "medžiotoją".

Nuo įvedimo į kariuomenę MiG-31 buvo žymiai patobulintas šiuolaikinėmis radarų ir raketų sistemomis, o šiandien yra "greičiausiais pasaulyje modernus kovinis orlaivis",  teigiama straipsnyje.

"MiG-31 dydis leidžia naudoti labai sunkius šaudmenis, kuriuos vargu ar gali naudoti kiti koviniai orlaiviai. Naikintuvui taip pat sukurti specialūs šaudmenys, kurie tapo jo sėkmės raktu", — rašo "Military Watch".

Naikintuvo aprūpinimas viršgarsine raketa "Kinžal" gerokai pagerino jo kovinius rodiklius ir leido jam naikinti didžiausius karo laivus per labai didelį atstumą, pabrėžia leidinys.

""Kinžal" greitis ir aukštas manevringumo lygis daro jį nejautriu pažangiausioms oro gynybos sistemoms", — apibendrina straipsnio autorius.

182
Tegai:
lėktuvas "MiG-31", apsiginklavimas, Rusija
Dar šia tema
Rusija parodė žvalgybinio bepiločio orlaivio "Korsar" galimybes
Amerika sukurs viršgarsinę raketą už 1 mlrd JAV dolerių
NATO nerimauja dėl Rusijos branduolinio ginklo modernizavimo
RT paskelbė vaizdo įrašą apie naujausius Rusijos ginklus