Rusijos bombonešiai, archyvinė nuotrauka

Rusija papildomai skirs beveik 1,4 mlrd eurų ginklams kurti

41
(atnaujinta 17:18 2018.06.07)
Rusijos Dūma patobulino 2018 metų biudžetą, kuriame numatė papildomą finansavimą ginklams kurti

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Numatoma skirti papildomą šimtą milijardų rublių naujiems ginklams kurti, sakė RIA Novosti Valstybės Dūmos gynybos įmonių teisinės paramos komisijos vadovas Vladimiras Gutenevas. Tai beveik 1,4 mlrd. Eurų.

Atitinkamos pataisos įtrauktos į 2018 metų biudžetą, kurį Valstybės Dūma priėmė šiandien, per pirmąjį svarstymą.

Pasak Gutenevą, 97,4 mlrd. rublių bus skirta ginklams kurti.

Rusijos kovinės mašinos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Павел Герасимов

Be to, pakeitimuose paaiškinamos 2018 m. patvirtintos federalinio biudžeto pagrindinės charakteristikos žemės ūkio mašinoms remti, automobilių pramonei ir kitoms pramonės šakoms — 47 mlrd. rublių.

Be to, pataisos paaiškina 2018 metų patvirtinto federalinio biudžeto pagrindines charakteristikas. Dabar jo perviršis yra 481,8 mlrd. rublių, arba 0,5% BVP, sakė deputatas.

Numatoma, kad 2018 metų biudžeto pajamos padidės 1,815 trilijono rublių, sudarys 17,073 trln. rublių (17,4% BVP), išlaidos 61,9 mlrd. rublių — iki 16,591 trln. rublių (16,9% BVP).

Antras dokumento svarstymas numatytas birželio 19 dieną, trečias — birželio 21 dieną.

41
Tegai:
ginklas, apsiginklavimas, biudžetas, Rusija
Dar šia tema
Įvardytas "pražūtingasis" Rusijos lėktuvas
Analitikas papasakojo, kurioje karinėje srityje Rusija aplenkė JAV
JAV atskleidė branduolinio ginklo prieš Rusiją galimybes
RT, archyvinė nuotrauka

RF Taryba paragino URM atkreipti dėmesį į Sputnik ir RT situaciją Baltijos šalyse

(atnaujinta 16:12 2020.07.14)
Anksčiau Federacijos tarybos Laikinasis informacijos politikos ir žiniasklaidos santykių komitetas priėmė pareiškimą, kuriame Rusijos URM ir kitos vykdomosios įstaigos raginamos įvesti sankcijas Baltijos šalių valdžios institucijoms dėl padėties aplink RT ir Sputnik

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Padėtis Baltijos šalyse su RT ir Sputnik reikalauja nuodugnių diskusijų ir Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos dėmesio, sakė Rusijos Federacijos tarybos Konstitucinių įstatymų leidybos komiteto pirmininkas Andrejus Klišas, praneša RIA Novosti.

"Tam reikia išsamių diskusijų ir Užsienio reikalų ministerijos dėmesio", — komiteto posėdyje sakė jis.

Anot jo, žurnalistų teisių pažeidimas, ypač Baltijos šalyse, yra sistemingas.

"Tai atrodo kaip sistemingas darbas, nuosekli šių valstybių reguliavimo institucijų politika. Tai, be abejo, turi politinį komponentą. Man atrodo, kad atsakomieji politiniai veiksmai yra (tinkami). Žinoma, ne apie šių šalių žurnalistus, mes kalbame ne apie veidrodines priemones. Bet valdininkai, kurie priima tokius sprendimus, yra atsakingi už savo veiksmus", — įsitikinęs jis.

Praėjusią savaitę Federacijos tarybos Laikinasis informacijos politikos ir žiniasklaidos santykių komitetas priėmė pareiškimą, kuriame Rusijos užsienio reikalų ministerija ir kitos vykdomosios įstaigos raginamos įvesti sankcijas Baltijos šalių valdžios institucijoms dėl padėties aplink RT ir Sputnik.

Klišas anksčiau RIA Novosti sakė, kad tokie užsienio valstybių veiksmai neturėtų likti be atsako, o Rusijos sankcijos turėtų būti skiriamos valdininkams, pažeidžiantiems Rusijos žiniasklaidos teises.

Liepos 8 dieną Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) paskelbė sustabdysianti televizijos programų RT, RT HD, RT Español, RT Documentary HD ir RT Documentary programų retransliavimą ar platinimą internetu. LRTK pirmininkas Mantas Martišius teigė, kad nuo liepos 9 dienos sustabdoma transliacija, nes "RT kontroliuoja Dmitrijus Kiseliovas, kuris įtrauktas į asmenų, kuriems taikomos ES sankcijos, sąrašą".

Anksčiau Latvija uždraudė RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary ir RT TV kanalų transliavimą, savo sprendimą argumentuodama tuo, kad jie neva priklauso Dmitrijui Kiseliovui, MIA "Rossija segodnia" generaliniam direktoriui, kuriam taikomos ES sankcijos.

Anksčiau Estijoje buvo uždrausta Sputnik Estija veikla.

Tačiau atkreiptinas dėmesys į tai, kad Dmitrijus Kiseliovas yra MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius, o RT vadovauja Margarita Simonian, kuriai netaikomos jokios ES sankcijos. Šios įmonės yra du atskiri juridiniai asmenys, ši informacija jau seniai žinoma ir viešai prieinama.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova teigė, kad Latvijos, Lietuvos ir Estijos veiksmai RT kanalų atžvilgiu yra ciniškas įsipareigojimų žiniasklaidos laisvei pažeidimas. Anot jos, keista, kad "dar nė vienas tos pačios Europos Sąjungos valstybės pareigūnas nepakomentavo šiurkštaus žodžio laisvės pažeidimo ir kovos su kitaip mąstančiais Baltijos šalyse".

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

 

Tegai:
Rusija, Baltijos šalys, Sputnik, RT
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT
Dar šia tema
"Ciniškas įsipareigojimų pažeidimas": Zacharova apie RT draudimus Lietuvoje ir Latvijoje
RT transliavimo draudimas: Vakarai pamiršo, kaip kovoti su Rusija
Michailas Jefremovas

Jefremovo advokatas aktoriaus pokalbį su policija pavadino melagiena

(atnaujinta 16:01 2020.07.14)
Anksčiau Pašajevas, komentuodamas vaizdo įrašą apie kyšį, teigė, kad jo klientas tuo metu nieko nesuvokė

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Po avarijos, kurioje žuvo Sergejus Zacharovas, Michailas Jefremovas niekam nesiūlė kyšio. Vaizdo įrašas, kurio pagrindu galima padaryti tokią išvadą, yra suklastotas, RIA Novosti teigė aktoriaus advokatas Elmanas Pašajevas.

Anksčiau internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame kelių policijos pareigūnas užpildo protokolą, ir, matyt, už kadro Jefremovas sako: "Leisk man eiti, o vėliau aš sumokėsiu jums visus pinigus".

"Kažkada būtų buvę baudžiamosios bylos medžiagos, jei ji atitiktų tikrovę, byla jau seniai būtų iškelta. Jūs žinote, kaip tobulinama technika, mano balsu galima sakyti viską, o vaizdo įrašą filmavo vietoje, pardavė ir tada sumontavo", — teigė advokatas.

Anksčiau Pašajevas, komentuodamas vaizdo įrašą apie kyšį, teigė, kad jo klientas tuo metu nieko nesuvokė.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Jefremovas įrašė vaizdo žinutę ir atsiprašė Zacharovų šeimos, taip pat pažadėjo suteikti pagalbą, jei "ji bus priimta". Aktorius teigė, kad priims bausmę, ir pavadino veiką "neatleistina".

Dobrovinskis anksčiau sakė RIA Novosti, kad Zacharovų šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo ir nepriims iš jo materialinės pagalbos.

Michailas Jefremovas
© Sputnik / Максим Блинов

Praėjusią savaitę Pašajevas pareiškė, kad Jefremovo atstovai nebesiūlys mirusiojo Zacharovo šeimai piniginės kompensacijos, dabar jos dydį turi nustatyti teismas.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, Maskvos "Sadovoje kolco" vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Tegai:
avarija, aktorius, advokatas, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Jefremovas nelaiko savęs atsakingu už mirtiną avariją, pareiškė aktoriaus advokatas
Advokatas pareiškė apie pakankamą Jefremovo nekaltumo įrodymų kiekį
Rusijos ir JAV vėliavos

NASA vadovas tikisi Rusijos paramos JAV mėnulio programai

(atnaujinta 08:37 2020.07.15)
Anksčiau "Roskosmos" vadovas Dmitrijus Rogozinas teigė, kad JAV mėnulio programa yra "daugiau politinis projektas", kurio tikslas sukurti savotišką NATO kosmose, kurioje Vašingtonas atliks pagrindinį vaidmenį

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. NASA vadovas Džimas Braidensteinas (Jim Bridenstine) antradienį pareiškė, kad vis dar tikisi Rusijos kosmoso korporacijos paramos JAV mėnulio programai, nepaisant to, kad "Roskosmos" vadovas Dmitrijus Rogozinas ją kritikavo, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Reuters".

Anksčiau "Roskosmos" vadovas Dmitrijus Rogozinas teigė, kad JAV mėnulio programa yra "daugiau politinis projektas", kurio tikslas sukurti savotišką NATO kosmose, kurioje Vašingtonas atliks pagrindinį vaidmenį.

NASA vadovas antradienį duodamas interviu "Reuters" teigė, kad "NASA ir Roskosmos santykiai yra stiprūs", ir pabrėžė, kad tarptautiniai partneriai vaidins pagrindinį vaidmenį ir NASA iki 2024 metų nuskraidins žmones į mėnulio paviršių ir pasistatys kosminę stotį Mėnulio orbitoje.

"Aš turiu gerus santykius su Dmitrijumi Rogozinu, todėl tikiuosi, kad turėsime galimybę tęsti bendradarbiavimą", — sakė NASA vadovas.

JAV prezidento Donaldo Trampo administracija anksčiau paskelbė apie planus atnaujinti įgulos vykdomus skrydžius į Mėnulį 2024 metais. Naujoji mėnulio programa buvo pavadinta "Artemis" (Artemidė. Graikijos vaisingumo ir mėnulio deivės, dievo Apolono dvynių seserų, kurios vardas buvo suteiktas pirmajai mėnulio programai JAV, garbei, kurio metu 60–70-aisiais buvo atlikti šeši žmonių nusileidimai Mėnulyje.

Be to, JAV planuoja statyti "Gateway" stotį Mėnulio orbitoje ir kviečia TKS partnerius dalyvauti projekte.

Tegai:
Roskosmos, kosmosas, NASA, JAV, Rusija
Dar šia tema
Rusija papasakojo, kada gali prasidėti vakcinos nuo COVID-19 gamyba
Naujas Lenkijos padalijimas. Šį kartą Rusija jame nedalyvauja