FIFA-2018. Rusijos - Saudo Arabijos rungtynės, nuotrauka iš įvykio vietos

Rusijos rinktinė laimėjo pirmas rungtynes Pasaulio futbolo čempionate 2018

174
(atnaujinta 21:32 2018.06.14)
Čempionato šeimininkai triuškinančiu rezultatu nugalėjo Saudo Arabijos žaidėjus

VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Rusijos futbolo rinktinės žaidėjai pradėjo su pergale 2018 metų Pasaulio futbolo čempionate.

Rungtynės-atidarymas vyko Maskvoje Lužnikų stadione. Pirmajame turnyro žaidime šeimininkai susitiko su Saudo Arabijos komanda.

Футбол. ЧМ-2018. Матч Россия — Саудовская Аравия
© Sputnik / Антон Денисов
Rusijos ir saudo Arabijos rinktinių rungtynės Pasaulio futbolo čempionate - 2018

Sąskaita buvo atidaryta jau 12-tą minutę. Rusų saugas Jurijus Gazinskis įmušė pirmąjį įvartį į varžovų vartus. Antrąjį įvartį Rusijos rinktinei atnešė Denisas Čeryševas (43-tą minutę).

Antrame kėlinyje futbolininkas Artemas Dziuba (71), pakeitęs savo komandos žaidėją, atnešė komandai trečiąjį įvartį. Kompensuojamu laiku dar vieną įvartį įmušė Čeryševas, o Aleksandras Golovinas (90+4) įmušė į Saudo Arabijos rinktinės vartus penktą kamuolį.

Футбол. ЧМ-2018. Матч Россия — Саудовская Аравия
© Sputnik / Виталий Белоусов
Rusijos ir saudo Arabijos rinktinių rungtynės Pasaulio futbolo čempionate - 2018

Susitikimas baigėsi Rusijos futbolininkų pergale 5:0 rezultatu. Rusijos rinktinės futbolininkas Čeryševas buvo pripažintas geriausiu rungtynių žaidėju.

Футбол. ЧМ-2018. Матч Россия — Саудовская Аравия
© Sputnik / Виталий Белоусов
Rusijos ir saudo Arabijos rinktinių rungtynės Pasaulio futbolo čempionate - 2018

Kitos turnyro šeimininkų rungtynės vyks Sankt Peterburge birželio 19 dieną prieš Egipto rinktinę. Saudo Arabijos futbolininkai vyks į Rostovą prie Dono, kur jie birželio 20 dieną žais prieš Urugvajų.

2018 metų Pasaulio futbolo čempionatas vyks nuo birželio 14 dienos iki liepos 15 dienos. Žaidimai vyks vienuolikoje šalies miestų.

174
Tegai:
FIFA-2018, Pasaulio futbolo čempionatas, Saudo Arabija, Maskva, Rusija
Temos:
Pasaulio futbolo čempionatas 2018 metais Rusijoje (85)
Dar šia tema
Maskvoje prasidėjo Pasaulio futbolo čempionatas - 2018
FIFA-2018 dalyvaujančios šalys
Rusijos URM

"Nepagrįsti įtarimai": Rusijos URM įvertino naujausią NYT straipsnį

(atnaujinta 14:00 2020.07.02)
Ansčiau "The New York Times" paskelbė straipsnį, kuriame įvardijo "tarpininką" Rusijos ir Talibano "sąmoksle" Afganistane

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija pakomentavo tariamus Rusijos ir Talibano "slapto susitarimo" įrodymus.

Pasak Rusijos Federacijos prezidento specialiojo atstovo Afganistane, Rusijos užsienio reikalų ministerijos Antrojo Azijos departamento direktoriaus Zamiro Kabulovo, straipsnyje buvo pareikšti tik nepagrįsti kaltinimai.

"Mums reikia įrodymų, bet jų nėra. Tai yra nepagrįsti kaltinimai", — RIA Novosti sakė Kabulovas.

Jis taip pat pažymėjo, kad niekada nebuvo girdėjęs apie straipsnyje nurodytą narkotikų kontrabandininką Rahmatą Azizį. Anot leidinio, jis tariamai buvo pagrindinis abiejų šalių tarpininkas.

Kabulovo teigimu, perskaičius straipsnį kyla daugiau klausimų nei atsakymų. "Klastotės taip pat turi būti kruopščiai paruoštos", — pridūrė jis.

Anksčiau NYT paskelbė straipsnį, kuriame įvardijo "tarpininką" Rusijos ir Talibano "sąmoksle" Afganistane. Anot straipsnio autorių, tai narkotikų kontrabandininkas Rahmatas Azizis.

Preparatas Avifavir
Российский фонд прямых инвестиций (РФПИ)

Taip pat NYT, cituodamas neįvardintus žvalgybos pareigūnus, paskelbė straipsnį, kuriame teigiama, kad Rusijos karo žvalgyba tariamai siūlė atlygį Talibano kovotojams už išpuolius prieš amerikiečių kareivius Afganistane.

Straipsnyje nepateikta jokių įrodymų. Talibano judėjimo atstovas Zabiullah Mujahid'as oficialiai paneigė amerikiečių leidinio kaltinimus.

Anksčiau Sputnik radijas pranešė, kad Trampas taip pat pakomentavo NYT straipsnį apie Rusijos Federacijos "pagalbą" Talibanui.

Tegai:
Afganistanas, New York Times, JAV, Rusija
Dar šia tema
Puškovas pakomentavo straipsnį apie "norintį įtikti" Putinui Makroną
Apdorota 100 % balsavimo dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų biuletenių
Balsavimas dėl Rusijos Konstitucijos pataisų: kaip jis vyko kaimyninėse šalyse
Ela Pamfilova, archyvinė nuotrauka

VRK paskelbė preliminarius balsavimo dėl Rusijos Konstitucijos pataisų rezultatus

(atnaujinta 13:45 2020.07.02)
Oficialūs rezultatai bus paskelbti penktadienį, kad visos komisijos galėtų išnagrinėti skundus, jei tokių yra

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Rusijos VRK ketvirtadienį paskelbė preliminarius balsavimo rezultatus dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų.

Balsavimas Rusijos Federacijoje vyko ramioje ir saugioje aplinkoje, sakė Rusijos Federacijos VRK vadovė Ela Pamfilova.

"Ir visos balsavimo dienos bei paskutinė vakaro rezultatų pasirašymo naktis vyko ramioje, saugioje aplinkoje visiems šio proceso dalyviams. Ir tai, kad niekas nenutraukė kelių dienų balsavimo proceso, pakartosiu, yra didelis vidaus reikalų agentūrų, Rusijos gvardijos, kitų saugumo organizacijų, kurios sąžiningai ir patikimai atliko savo darbą, užtikrino visišką balsavimo biuletenių saugumą visas septynias naktis, nuopelnas", — RIA Novosti cituoja Pamfilovą.

Anksčiau paskelbta, kad VRK informacijos centro turimais duomenimis, apdorojus šimtą procentų biuletenių, už Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų priėmimą balsavo 77,92 proc. rusų, prieš — 21,27 proc. Rinkėjų aktyvumas siekė 67,97 proc.

Remiantis VRK, apdorojus 100 procentų biuletenių, Maskvoje už pataisų priėmimą balsavo 65,29 proc. rinkėjų. Prieš pasisakė 33,98 proc. rinkėjų.

Pasak Pamfilovos, VRK informacijos centras sulaukė rekordinio skambučių skaičiaus per balsavimą dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų — daugiau nei 620 tūkst.

"Turėjome maksimalų skaidrumą. Per 526 tūkst. stebėtojų. Beveik visiškai stebimas visuose regionuose ir visų rūšių balsavimas. 80 iš 85 regionų buvo vykdomas vaizdo stebėjimas. Daugelyje regionų buvo įrengti vaizdo registratoriai tose vietose, kur balsavimo biuleteniai buvo laikomi per naktį, dienomis prieš pagrindinę rinkimų dieną... Šios visos precedento neturinčios priemonės leido mums užkirsti kelią klastotėms", — sakė VRK vadovė.

Anot jos, dabartinis balsavimas buvo precedento neturinčio sudėtingumo, tačiau viskas įvyko labai sklandžiai.

"Sistema vystosi, sistema tobulėja. Būtent tai padėjo mums deramai surengti precedento neturinčio sudėtingumo [balsavimą]", — sakė Centrinės rinkimų komisijos pirmininkė.

Balsavimas 23 rinkimų apylinkėse, šešiuose Rusijos Federacijos regionuose, pripažintas negaliojančiu dėl pažeidimų, kurie neleidžia nustatyti balsavimo dėl Konstitucijos pataisų autentiškumo.

Oficialūs balsavimo dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų rezultatai bus paskelbti penktadienį, kad visos komisijos galėtų išnagrinėti skundus, jei tokių yra.

"Dabar jau galime pasakyti, net prieš oficialių rezultatų apibendrinimą, tai padarysime rytoj, įgalinsime komisijas, jei atsiras kokių nors skundų, viską apsvarstyti laiku, sutvarkyti, įvertinti, pristatyti mums visus reikalingus dokumentus, kad galėtume rytoj ramiai apibendrinti oficialius balsavimo rezultatus. Bet šiandien galiu pasakyti, kad bendras Rusijos balsavimas įvyko", — sakė Pamfilova.

Tegai:
Konstitucija, balsavimas, Rusija
Dar šia tema
Putinas sudalyvavo balsavime dėl Konstitucijos pataisų
Udalcovas papasakojo apie balsavimą dėl Rusijos Konstitucijos pataisų Lietuvoje
Rusijos Konstitucijos pataisos: kaip Lietuvoje vyksta balsavimas
"Sputnik Lietuva" sužinojo Lietuvos gyventojų nuomonę apie Rusijos Konstitucijos pataisas
Ukrainos komplekso RK-360MC Neptūn sparnuotosios raketos R-360 bandymai

Įvardytas Krymo tiltui "grasinančios" Ukrainos raketos panaudojimo scenarijus

(atnaujinta 19:24 2020.07.02)
Be to, Ukrainos koncerno "Ukroboronprom" projektavimo biuro vadovas įvertino sparnuotosios raketos smūgio į taikinį pasekmes

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Koncerno "Ukroboronprom" projektavimo biuro "Luč" vadovas Olegas Korostelevas interviu YouTube kanalui "Security Talks" papasakojo apie komplekso RK-360MC "Neptūn" sparnuotosios raketos R-360 taktinio naudojimo metodą.

Korostelevas pažymėjo, kad numatoma, jog bus naudojamos nuo vienos iki trijų raketų skirtingų tipų laivuose.

"Paprastai priešraketinės sistemos yra visuose laivuose. Vienas iš aspektų — jų veikimo ribotumas. Paprastai tai šaunamieji ir patrankų tipo ginklai, kurie automatiškai veikia pagal radarą", — pasakė ekspertas.

Anot jo, maždaug dvidešimt sekundžių nepertraukiamo tokių patrankų veikimo leidžia numušti raketą, tačiau po to laivas tampa "nuogas".

"Ir jei per trisdešimt sekundžių ar minutę atskrenda kita raketa, tada apsiginti nuo jos yra problematiška. Tai yra įprasta dvikovos situacija", — paaiškino Korostelevas.

Be to, ekspertas įvertino sparnuotosios raketos smūgio į taikinį pasekmes.

"Tai yra tiesioginis 150 kilogramų sveriančios bombos smūgis. Tai labai didelė griaunamoji galia", — pareiškė jis.

Korostelevas padarė prielaidą, kad vieno komplekso RK-360MC "Neptūn" gamybai prireiks šiek tiek mažiau nei metų.

2019 metų liepos mėnesį buvęs Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksandras Turčinovas pareiškė, kad raketos R-360 neva gali per kelias minutes sunaikinti Krymo tiltą. Atsakydamas į tai, Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Vladimiras Žirinovskis pareiškė, kad esant tokiam scenarijui Ukraina nustos egzistuoti kaip valstybė.

Sparnuotoji raketa R-360 sveria 870 kilogramų ir gali gabenti 150 kilogramų sveriančią kovinę galvutę. Jos paleidimo nuotolis yra iki 280 kilometrų, greitis — apie 900 kilometrų per valandą, skrydžio aukštis virš bangų keteros — nuo trijų iki dešimties metrų. Kompleksas vienu metu gali paleisti iki 24 raketų.

Tegai:
sparnuotosios raketos, Krymo tiltas, Krymas, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Ukraina išbandė sparnuotąsias raketas Juodosios jūros vandenyse
Ukraina paskelbė apie "nenumušamos" raketos, apsaugai nuo Rusijos, sukūrimą
Ukrainos ekspertas paragino sukurti raketas atakoms prieš Rusijos AE