Rusai, archyvinė nuotrauka

Pusė rusų mano, kad prezidentas yra pagrindinis žmogaus teisių gynėjas

24
(atnaujinta 16:27 2018.06.20)
Po prezidento rusai žmogaus teisių gynybą patiki prokuratūrai ir teismams

VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Pusė rusų (50 proc.) mano, kad prezidentas yra pagrindinis žmogaus teisių gynėjas šalyje, kas penktas laiko gynėjais prokuratūrą ir dar 18 proc. — policiją, praneša RIA Novosti su nuoroda į fondo "Viešoji nuomonė" apklausą.

Lygiai pusė rusų (50 proc.) mano, kad Rusijos prezidentas labiausiai saugo žmogaus teises šalyje, be to, dalis tų, kurie laikosi šios nuomonės, per penkerius metus padvigubėjo (nuo 25 proc. 2013 metų kovo mėnesį).

Kas penktas (21 proc.) įvardijo prokurorus ir teismus kaip pagrindinius piliečių teisių gynėjus, 18 proc. — policiją, 16 proc. — Konstitucinį Teismą ir visuomenines žmogaus teisių organizacijas.

Žiniasklaidą kaip žmogaus teisių gynėją Rusijoje įvardijo tik 13 proc. respondentų.

Žiniasklaidos vaidmuo, kitaip nei daugelyje kitų viešųjų ir valstybinių institucijų, mažėja: 2012 metais šiame kontekste ją įvardijo 21 proc., o 2013 metais — 16 proc. respondentų.

Be to, tarp piliečių teisių gynėjų paminėta Rusijos vyriausybė (12 proc.), Žmogaus teisių taryba prie Rusijos Federacijos prezidento (7 proc.), profesinės sąjungos ir deputatai Valstybės Dūmoje (po 5 proc.), savivaldybė (4 proc.), regioninės administracijos ir regionų vadovai (3 proc.).

11 proc. rusų mano, kad niekas negina žmogaus teisių Rusijoje; ši dalis perpus sumažėjo nuo 2013 metų (tuo metu taip atsakė 23 proc. Rusijos piliečių).

Apklausa buvo atlikta 104 gyvenvietėse, 53 Rusijos regionuose.

24
Tegai:
žmogaus teisių gynėjas, žmogaus teisės, Rusija
Dar šia tema
Roma pareiškė, kad Rusija gali apsaugoti Europos civilizaciją
Putinas pareiškė, kad yra pasrengęs gerinti santykius su JAV