Maskva, archyvinė nuotrauka

JAV senatorius palygino Rusijos politikus su "mafija"

70
(atnaujinta 15:59 2018.07.10)
Birželio pabaigoje į Rusiją atvyko JAV Kongreso narių ir senatorių grupė, kur juos priėmė užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, taip pat jie susitiko su Rusijos parlamentarais

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. JAV senatorius Džonas Neely Kenedis po neseniai įvykusios kelionės į Rusiją sakė, kad būtina "sutramdyti" Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, nes juo negalima pasitikėti, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Associated Press".

Birželio pabaigoje į Rusiją atvyko delegacija, kurią sudaro amerikiečių Kongreso nariai ir senatoriai. Delegacija susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergeju Lavrovu, taip pat su Rusijos parlamentarais.

"Rusijoje nėra politinės filosofijos. Tai tarsi pasakyti, kokia yra mafijos politinė filosofija. Jų filosofija — pinigai ir valdžia. Tai Putino filosofija", — sakė Kenedis.

Be to, Amerikos senatorius pavadino Lavrovą "provokatoriumi" ir pasiūlė elgsenos su Rusijos vadovu taktiką.

"Putinu negalima pasitikėti, manau, kad geriausias dalykas, kurį mes galime padaryti, yra pabandyti jį sutramdyti", — sakė senatorius.

Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, komentuodamas Amerikos senatoriaus palyginimą su mafija, sakė, kad Kremlius nenešioja rožinių akinių ir gerai žino, kad amerikiečių elitas yra "stereotipų nelaisvėje ir patiria baisią vidinę rusofobiją".

"Žinoma, sunku suprasti tokius žodžius, nežinau, kokiomis aplinkybėmis jie buvo pasakyti. Senatorius iš tikrųjų buvo čia, turėjo galimybę pažvelgti į mūsų šalį, bendrauti su mūsų vadovais. Mes nenešiojame rožinių akinių ir puikiai žinome, kiek yra Amerikos politinis elitas: a) yra stereotipų nelaisvėje ir b) jaučia baisiausią vidinę rusofobiją. Mes tai puikiai žinome", — pareiškė Peskovas.

Kenedis taip pat pabrėžė, kad nesitiki "diplomatinio proveržio" iš Putino susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trampu. Liepos 16 dieną Helsinkyje susitiks Rusijos ir Amerikos lyderiai. Anksčiau Kremlius sakė, kad diskusijų temos bus dvišalių santykių ir tarptautinės darbotvarkės klausimų plėtros perspektyvos.

70
Tegai:
mafija, politika, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV
Dar šia tema
JAV Trampo būstinė atmetė ieškinį dėl "sąmokslo su Rusija"
Rusija yra susirūpinusi dėl JAV naujų raketų sistemų kūrimo
JAV neatsisakys savo principų vardan gerų santykių su Rusija
JAV įvardijo didžiausią savo klaidą Rusijos atžvilgiu