Kremlius, archyvinė nuotrauka

Naujas ginklas turi "užbetonuoti" branduolinį paritetą, teigia Kremliuje

72
(atnaujinta 13:36 2018.07.16)
NATO biudžeto didinimas ir atviri pareiškimai, kad Rusija yra galima aljanso priešininkė, priverčia Maskva visada būti budria, sakė prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas

VILNIUS, liepos 16 - Sputnik. Rusijos karinis pramoninis kompleksas imasi priemonių NATO keliamų grėsmių atžvilgiu, - sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas interviu RT.

"Jūs žinote, kad paritetas yra užtikrintas naujų išradimų, naujų ginklų sistemų išradimų, skirtų "užbetonuoti" branduolinį paritetą, dėka", - sakė Peskovas.

Pasak jo, branduolinis paritetas yra savitarpio atgrasymo priemonė bei garantuoja strateginį saugumą. Peskovas pabrėžė, kad didėjantis NATO biudžetas ir atviri pareiškimai, kad Rusija yra galima aljanso priešininkė, priverčia Maskvą visada būti budria.

Prezidento spaudos sekretorius taip pat papasakojo apie Rusijos ir Amerikos lyderių Vladimiro Putino ir Donaldo Trampo derybas. Pasak Peskovo, Maskva tikisi, kad "šis susitikimas viršuje leis mums bent jau šiek tiek pasitraukti nuo krizės, kurioje yra mūsų dvišaliai santykiai".

Peskovas pareiškė, kad Putinas ir Trampas gerbia viena kitą, ir jiems "neblogai sekasi bendrauti".

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitiks su JAV lyderiu Helsinkyje šiandien. Tai bus pirmasis pilnavertis dviejų valstybių vadovų susitikimas. Pagrindinė susitikimo tema — dabartinė santykių padėtis tarp  Rusijos ir Amerikos bei jų vystymosi perspektyvos. Prezidentai taip pat aptars keletą tarptautinių problemų.

72
Dar šia tema
Trampas įjungia skaitiklį NATO: kodėl jį karštai palaiko Lietuva
Lietuvos prezidentė staiga nusprendė nebijoti "Rusijos grėsmės"
Kodėl NATO viršūnių susitikimas buvo sunkus Lietuvai