Advokatas, teisininkas-tarptautininkas Dmitrijus Romanenko

Advokatas: Rusija gali paskelbti tarptautinę Sausio 13-osios bylos teisėjų paiešką

162
(atnaujinta 17:28 2018.07.23)
Rusija greičiausiai pradės Lietuvos prokurorų ir teisėjų, kurie neteisėtai ir nepagrįstai apkaltino buvusius Tarybų karius, baudžiamojo persekiojimo standartines procedūras, mano advokatas Dmitrijus Romanenko

VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. Rusijos tardymo komitetas pradėjo bylą prieš Lietuvos generalinius prokurorus ir teisėjus dėl nekaltų žmonių patraukimo atsakomybėn dėl 1991 metų įvykių Vilniuje bylos. Kaip teigė komitetas, Lietuvos pareigūnai teisia buvusius Tarybų karius, daugelis kurių yra Rusijos piliečiai, pagal Lietuvos baudžiamąjį kodeksą, kuris buvo priimtas 2011 metas — tai  yra, praėjus daug laiko po 1991 metų įvykių.

Kaip interviu Sputnik Lietuva pasakė advokatas, teisininkas-tarptautininkas Dmitrijus Romanenko, Lietuvos valdžios institucijos jokiomis aplinkybėmis neišduos prokurorų ir teisėjų, nagrinėjančių rusų bylas.

"Greičiausiai, bus panaudotas standartinis procedūrų rinkinys, bus pasirinkta atitinkama kardomoji priemonė asmenims, pavyzdžiui, sulaikymas. Tada bus galima paskelbti juos tarptautinėje paieškoje ir persekioti ateityje. Turbūt, šie piliečiai nebus išduoti Rusijai. Ir, atitinkamai, galimybė juos persekioti, sulaikyti bus tik tuo atveju, jei jie aplankys kitą valstybę. Taigi bus panaudotos standartinės procedūros, kuriomis disponuoja Rusijos teisėsaugos organai", — sakė Romanenko.

162
Tegai:
Sausio 13-osios byla, Rusijos tardymo komitetas, Rusija, Lietuva
Temos:
Sausio 13-osios byla (40)
Dar šia tema
Gasparianas: teismo procesas Sausio 13-osios byloje gali tęstis amžinai
Udalcovas pasakė, kaip Lietuva pažeidžia žmogaus teises Sausio 13-osios byloje
Edmundas Kasperavičius: mitai neleidžia Lietuvai vystytis
Rusijos Visuomenės rūmai teismą dėl Sausio 13-osios įvykių pavadino politiniu