JAV ir Rusijos vėliavos ant JAV ambasados pastato Maskvoje, archyvinė nuotrauka

"The Guardian": Rusijos specialiųjų tarnybų agentė dirbo JAV ambasadoje Maskvoje

28
Britanijos žiniasklaida pranešė, kad JAV ambasadoje Maskvoje dešimtmetį dirbo įtariama Rusijos šnipė, iš darbo atleista tik pernai

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Rusijos pilietė, susijusi su Federaline saugumo tarnyba, ilgą laiką dirbo JAV ambasadoje Maskvoje ir turėjo galimybę susipažinti su JAV slaptųjų tarnybų dokumentais, pranešė laikraštis "Guardian", cituodamas žvalgybos šaltinius.

Lenkija, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Филип Климашевский

Pranešama, kad Rusijos pilietė daugiau nei prieš dešimtmetį buvo pasamdyta slaptosios tarnybos, kurios saugo pirmuosius Jungtinių Amerikos Valstijų asmenis. Šaltinis teigia, kad Rusijos darbuotoja turėjo prieigą prie korporacinio tinklo ir elektroninio pašto, o galbūt ir prie Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento ir viceprezidento darbo grafikų. 2016 metais buvo įtarta, kad moteris yra susijusi su Rusijos specialiosiomis tarnybomis, tyrėjai iš Valstybės departamento regioninio saugumo skyriaus pradėjo tyrimą.

"Ji turėjo daug kontaktų su FSB <…> daugybe nesankcionuotų susitikimų ir kontaktų", — sakė laikraščio pašnekovas.

2017 metų vasarą rusė buvo atleista dėl ambasados darbuotojų skaičiaus mažinimo, ir slaptosios tarnybos nepradėjo papildomo tyrimo.

Leidinyje teigiama, kad yra žinomas šios moters vardas ir pareigos, tačiau nepavyko gauti jos komentarų.

28
Tegai:
šnipinėjimas, Rusija, JAV
Dar šia tema
Rusas, Lietuvoje 10 metų nuteistas už šnipinėjimą, apskundė nuosprendį
Suimti trys Rusijos naudai šnipinėjantys lietuviai
Vilnius prašys Maskvos išduoti Lietuvos šnipą Mataitį