Rusijos povandeninis laivas, archyvinė nuotrauka

Rusijoje sukurtas "amžinas" povandeninių laivų branduolinis reaktorius

112
(atnaujinta 17:24 2018.08.07)
Atradimas reiškia, kad branduoliniams povandeniniams laivams neprireiks papildomo branduolinio kuro užtaiso

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Rusija sukūrė ir išbandė unikalią aktyvią branduolinio reaktoriaus zoną, turinčią išteklių visam branduolinio povandeninio laivo eksploatavimo laikui, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos konstruktorių biuro Afrikantovo vardo ataskaitą.

Aktyvioji zona yra reaktoriaus "širdis".  Jame yra branduolinis kuras, o centrinėje srityje vyksta kontroliuojama grandininė reakcija. Biuro atradimas reiškia, kad branduoliniams povandeniniams laivams neprireiks papildomo branduolinio kuro užtaiso.

Pasak buvusio Šiaurės laivyno vado, admirolo Viačeslavo Popovo, "amžinojo" reaktoriaus kūrimas yra nepaprastai svarbus karinio jūrų laivyno pajėgoms. Jis sakė, kad laivo papildymą kuru laivyne vadinamas "operacija numeris vienas" ir užtrunka daugiau nei mėnesį. Šiuo metu laivyno kovinė jėga sumažėja iki vieno, pridūrė Popovas.

"Su tokiu reaktoriumi (kuris nereikalauja papildomo kuro — Sputnik) povandeninio laivo naudojimo koeficientas didėja daug kartų", — apibendrino admirolas.

Kovo pradžioje Vladimiras Putinas, sakydamas metinę kalbą Rusijos parlamento aukštiesiems rūmams, užsiminė apie naujausią strateginį apsiginklavimą, kurį jau turi Rusijos kariuomenė.

Putinas pristatė naujausius ginklus, kurie neturi analogų visame pasaulyje. Kalba ėjo apie raketų kompleksą "Sarmat", povandeninius dronus, sugebančius keliauti dideliame gylyje ir greičiu, kartais viršijančiu kitų šalių laivynų pajėgumus, sparnuotąsias raketas su branduoline galvute, aviacijos raketų kompleksą "Kinžal" ir lazerinius ginklus.

112
Tegai:
povandeninis laivas, branduolinis kuras, Rusija
Dar šia tema
Įvardytas "pražūtingasis" Rusijos lėktuvas
Rusija papildomai skirs beveik 1,4 mlrd eurų ginklams kurti
Žiniasklaida: JAV ketina "bet kokia kaina" dislokuoti ginklą kosmose