Rusijos URM pastatas

Rusijos URM atsakė į "Microsoft" pareiškimą apie "Rusijos programišius"

40
(atnaujinta 21:01 2018.08.22)
Užsienio reikalų ministerija mano, kad didžioji tarptautinė kompanija "priversta dalyvauti Vašingtono "raganų medžioklėje""

VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad neįmanoma objektyviai pakomentuoti bendrovės "Microsoft" pareiškimą, padarytą be jokių įrodymų apie tariamus "Rusijos programišių" bandymus įsikišti į tarpinius rinkimus JAV, teigiama Rusijos URM Informacijos ir spaudos departamento komentaruose.

Anksčiau Amerikos korporacija pranešė, kad ji užfiksavo naujus įsilaužėlių bandymus paveikti JAV kongreso rinkimus. "Microsoft" pareiškė, kad "grupė, glaudžiai susijusi su Rusijos vyriausybe", sukūrė svetaines ir URL adresus, labai panašius į Senato tinklalapį, o taip pat į Tarptautinio respublikonų instituto, kurio valdyboje yra keletas senatorių, tinklalapį.

"Kaip jau pareiškė Rusijos prezidento atstovas spaudai (Dmitrijus Peskovas — Sputnik), mes nežinome, apie ką kalba bendrovė "Microsoft", apie kokius bandymus kištis kalbama, kas per "Rusijos programišiai, juo labiau, "susiję su Kremliumi"", — teigiama pranešime.

Ministerija priminė, kad jau seniai atėjo laikas surengti dvišalį kibernetinio saugumo darbo grupės susitikimą, kur ir reikia aptarti panašias problemas, dalyvaujant Rusijos ir JAV ekspertams.

"Matyt, JAV kolegos nenori pateikti kokių nors "Rusijos elektroninio kišimosi" įrodymų, kuriuos neva jie turi, kad neapsijuoktų. Jų tiesiog nėra ir negali būti. Vis dėlto esame pasirengę tokiems kontaktams, profesionaliam dialogo normalizuoti", — sakoma komentare.

Be to, Užsienio reikalų ministerija išreiškė apgailestavimą, kad didelė tarptautinė kompanija "priversta dalyvauti Vašingtono surengtoje "raganų medžioklėje"", kad parodytų savo lojalumą.

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, komentuodamas "Microsoft" pareiškimą apie tariamus Rusijos bandymus kištis į JAV rinkimus, pareiškė, jog šie pranešimai nepagrįsti jokiais įrodymais, todėl Maskvos požiūris į juos atitinkamas.

Anksčiau nepriklausomas specialusis prokuroras Robertas Miuleris, tiriantis "Rusijos intervenciją" į JAV prezidento rinkimus, sakė, kad "Stroncium" įsilaužė į  Hilari Klinton  — pagrindinės Donaldo Trampo varžovės  — elektroninį paštą. Tačiau šis teiginys taip pat nebuvo pagrįstas jokiais konkrečiais įrodymais.

40
Tegai:
programišiai, Microsoft Corp, Rusija, JAV
Dar šia tema
VSD tikina, kad Rusija ketina kištis į 2019 metų Lietuvos rinkimus
Britanija nusprendė "apsaugoti" demokratiją nuo "Rusijos programišių"
Programišiai paviešino plastinės chirurgijos klientų nuotraukas
Įmonių dėmesiui: sukčiai siuntinėja elektroninius laiškus su virusu
Ar buvo rusų berniukas-hakeris?